Orli přehráli Linz po nájezdech a zůstali v čele EBEL

Znojmo - K třináctému kolu mezinárodní EBEL ligy nastoupili Orli ve stejné sestavě jako v pátek na ledě Klagenfurtu. Nad Linzem zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech.

18.10.2015

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Ludmila Korešová

V páté minutě měl šanci nejlepší střelec EBEL Andrew Kozek, jistý Nechvátal však zasáhl lapačkou. Ve dvanácté minutě se dostal ke střele z mezikruží i znojemský střelec Colton Yellow Horn, jenže přestřelil.

Na začátku šestnácté dostali možnost přesilové hry hosté, kteří v této situaci vládnou celé soutěži, ale Znojmo se ubránilo a první část tak zůstala bez branek. V sedmadvacáté minutě udeřil Linz v přesilové hře, když rozhozené obrany využil Fabio Hofer a skóroval. Jenže na vyrovnání se nečekalo dlouho.

Po nedovoleném zákroku na Yellow Horna se v přesilovce prosadil Ondrej Šedivý.

Do třetí třetiny vstoupili Orli útočně a po šestačtyřiceti sekundách zmařil příležitost Šedivý, když jeho střelu do prázdné branky vychytal Ouzas. Za minutu se dostal k dorážce střely Antonína Bořuty Ondřej Fiala a Znojmo poprvé v zápase vedlo 2:1.

Linz však ještě vyrovnal a poslal duel do prodloužení, kde se nerozhodlo a vítězství Orlů tak zařídil v samostatných nájezdech Yellow Horn.

Díky tomu je Znojmo stále první a v úterý nastoupí na ledě Vídně.

Orli Znojmo - EHC Black Wings Linz 3:2 sn. (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 32. Šedivý (Yellow Horn, Šulák), 42. Fiala (Bořuta, Pucher), rozh. náj. Yellow Horn – 28. Hofer (Latendresse, Altmann), 56. DaSilva (Kozek, Mitterdorfer). Rozhodčí: Gruber, Warschaw – Ettlmayr, Soos. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:1. Diváci: 2851. Střely: 46:49.

Orli Znojmo: Nechvátal (Fučík) – Štach, Biro, Stehlík, Šulák, Bořuta, Nemčík, Bača – Tomas, Pucher, Fiala – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Podešva, Rehuš – Csamango, Šeda, Číp – Špaček.

EHC Black Wings Linz: Ouzas (Dechel) – Piche, Dorion, Lukas, Palin, Mitterdorfer, Altmann, Fechtig, Mayrhauser – Kozek, McLean, DaSilva – Spannring, Hisey, Hofer – Latendresse, Oberkofler, Gaffal – Göhringer, Lukas, Moderer.

18.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
Tomáš Smrček, 10. 7., 49 cm, 3240 g., Vedrovice.
4

Novorozená miminka Znojemska 29. týdne 2017

Klíšťata? To nejhorší nás teprve čeká. Případů nákazy významně přibude

Zájemce o místa v pivovaru musí Znojmo hledat dál

Znojmo – Pro jeden ze tří prostorů v městském pivovaru našla zatím zájemce znojemská radnice. Posoudí ho radní. Ti také rozhodnou, zda bude město znovu nabízet bývalé pivovarské sklepy a spilku, o jejichž nájem se nikdo nepřihlásil.

Znojemští Rytíři si ve finále brousí meče na rakouské Berany

Znojmo – Na mečích znojemských Rytířů zůstali všichni dosavadní soupeři ve čtvrté rakouské lize amerického fotbalu. V sobotu přijde pro jihomoravského nováčka soutěže vrchol, ve finále se pokusí setnout i rohy Beranů z Gmundenu. „Je to jeden z nejvýznamnějších zápasů naší historie, musíme vyhrát a postoupit,“ burcuje tým Radim Petříček z útočné pozice tight enda.