Do zápasu vstoupili lépe domácí hokejisté, kteří si v úvodu vypracovali převahu i několik šancí. A v šesté minutě se také Medvědi dostali do vedení. V přesilovce vznikl před Vojtkem velký závar, ze kterého se puk dostal za branku, odkud našel Besser u tyčky volného Kafku. Pro něj už nebylo problémem překonat ležícího brankáře hostů.

„V prvních minutách zápasu jsme se dostali pod veliký tlak. Nakonec jsme mu neodolali a inkasovali,“ vrátil se k úvodu utkání znojemský kouč Karel Soudek.S postupem času ovšem začali přebírat iniciativu hosté a ve druhé desetiminutovce byli Orli nebezpečnější. Šance Štacha a Orsavy dokázal pochytat Furch, následnou plachtící dorážku mířící do odkryté klece pak zachránil rukou jeden z berounských hrá čů.

V šestnácté minutě se již Orli dočkali vyrovnání, když využili chvilkové nepozornosti berounské obrany. Rachůnek našel přihrávkou z rohu hřiště volného Hamana, který střelou z první překonal Furcha. Znojmo poté dokonce mohlo jít do vedení, na berounského gólmana ale hosté recept nenašli.

Do druhé třetiny vstoupili domácí hodně aktivně a hosté se několik minut bránili značnému náporu Medvědů. Domácí výborně bruslili a v devětadvacáté minutě se dostali opět do vedení. Na přihrávku Rudovského si najel hodně důrazně Hašek, který nedal Vojtkovi šanci na úspěšný zákrok.

„Změnili jsme rozestavení a systém hry, což přineslo své ovoce,“ dodal trenér Berouna Richard Žemlička.Ve třetí třetině byla na domácích vidět snaha přidat třetí branku. Jenže přes obranu hostů se Medvědi moc nedostávali.

Naopak hosté často narušovali jejich rozehrávku a sami se dostávali k hodně nebezpečným brejkovým situacím.Nádherný moment byl k vidění v jednapadesáté minutě. Po chybě domácích jel Rachůnek sám na Furcha, který ale předvedl zákrok ve stylu Dominika Haška v době největší slávy a sólo zneškodnil.

S přibývajícím časem se Znojmo začínalo tlačit více do útoku, jenže když už se hosté dostali do šance, narazili na výborného Furcha.

Poslední minutu a půl hráli hosté bez brankáře a Medvědy doslova mleli. Jenže díky velké obětavosti a bojovnosti domácích se hosté vyrovnání nedočkali a odjeli z Berouna s prázdnou.

Beroun – Znojmo 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Kafka (Besser, Růžička), 29. Hašek (Rudovský) – 16. Haman (Rachůnek, Havlík). Rozhodčí: Kubeš – Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 1000.