Od úvodní hvizdu, jakoby nešlo o hokej, ale o závody v přetahování lana. Oba celky se totiž ne a ne domluvit, kdo půjde do rozhodujícího trháku.

Už ve dvanácté minutě šel Hradec Králové do vedení, jenže o dvě minuty později bylo srovnáno z hole Meidla. Když na časomíře uběhly další čtyři minuty, Hradec znovu vedl.

O tři minuty později, když už běžela druhá třetina, se znojemské publikum dočkalo druhého srovnání. V krátkém časovém horizontu se tak už poněkolikáté začínalo od znova.

Právě napotřetí to Znojmu vyšlo parádně. Nejen, že dokázalo v jednadvacáté minutě srovnat, ale už minutu nato šlo poprvé v utkání do vedení. Navíc když zvýšil vedení Orlů v šestadvacáté minutě Meidl, ochozy byly ve varu.

„Jak před utkáním, tak i v první přestávce jsme se snažili hráče povzbudit. Potřebovali to jako sůl po těch nevydařených utkáních. Kluci ukázali, že hokej hrát umí,“ hlásil znojemský kouč Jan Neliba.

Po dalším přesném zásahu byla najednou znojemských hokejistů plná ledová plocha, což jim přineslo ovoce v podobě další branky dvě minuty před koncem prostředního dějství. To se prosadil Beroun.

Nebýt slabé odpovědi Hradce gólem Moskala, dalo by se tvrdit, že se druhá část stala doslova jihomoravskou exhibicí.

V poslední části se i přes tlak hostů spíše jen dohrávalo. Na každé straně padla jedna branka, což znamenalo dlouho očekávané vítězství domácích dravců.

„Po zranění Křetínského se nám úplně rozpadla defenzíva. I přesto jsme nehráli špatný hokej. Bohužel jsme ale doplatili na spoustu zranění, které nás teď trápí,“ dodal k utkání hradecký obránce Tomáš Seidl.

Orlům v utkání pomohla zejména hra ve vlastním oslabení. V ní dokázali znojemští hokejisté dvakrát skórovat, čímž srazili sebevědomí Hradeckých hodně hluboko.

Orli Znojmo – HC VCES Hradec Králové 6:4 (1:2, 4:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 14. Meidl (Protivný, Štach), 21. Barus (Havlík), 22. Hořava (Havlík), 26. Meidl (David, Staněk), 38. Beroun (Hradecký), 53. Plášek (Barus, Staněk) - 12. Roubík (Kadlec), 18. Roubík (Kadlec), 38. Moskal (Pánek), 50. Roubík (Hendrich, Volráb).Rozhodčí: Florian - Svoboda M., Zavřel. Vyloučení: 12:8. Využití: 1:2. Diváci: 1283.
ORLI ZNOJMO: Horčička - Hořava, Morava, Štach, Protivný, Kolafa, David, Lattner - Havlík, Barus, Plášek, Beroun, Hradecký, Sedlák, Staněk, Meidl, Jarůšek, Barták, Vyletelka, Síkela, Bartoš.
HC VCES Hradec Králové: Luňák - Pánek, Křetinský, Seidl, Hendrich, Karlíček, Lesák, Spudil - Šejnoha, Moskal, Roubík, Kadlec, Budínský, Kubišta, Volráb, Březina, Florian, Hruška O., Morkes, Hruška J., Berger.