Utkání jednadvacátého kola první hokejové ligy mělo velký náboj pro obě strany, zejména pro některé hráče obou táborů. Na straně jedné šlo o Adama Havlíka. Znojemský talent totiž v minulé sezoně pár utkání v olomouckém dresu odehrál. Na straně druhé šlo o Radima Kucharczyka, který hrál ve Znojmě extraligu.

Po utkání Znojma s Olomoucí se dá směle tvrdit, že zárukou dobrého prvoligového hokeje je souboj týmů okolo čtvrtého místa. Duel mezi třetími Hanáky a pátým jihomoravským celkem byl doslova reklamou na hokej.

Úvodní část vyšla domácímu Znojmu parádně. Ačkoli Olomouc kousala, bylo to Znojmo kdo stihl během úvodních dvaceti minut udeřit.

Už v osmé minutě od modré prostřelil olomouckého gólama Tomáš Kolafa, a když druhou branku přidal dvě minuty před koncem Plášek, bylo v Hostan aréně hodně veselo.

Navíc Znojmo znovu probudilo svou potenci v proměňování přesilových her, protože obě branky domácích padly právě v početní výhodě.

Druhá třetina začala, jako ta první skončila. Obě družstva předváděla velmi líbivý hokej, za který byla odměňována hlasitým aplausem.

Tentokrát se ale dvakrát rozsvítil světlo signalizující branku za domácí klecí. A vždy u toho byl olomoucký Petr Polodna. Obě branky vstřelil po chybách domácích hráčů, tu druhou navíc necelou minutu před odchodem do kabin.

Hned po dvou minutách třetí části se Olomouci nabídla jedinečná příležitost strhnout vedení na svou stranu. Staněk si vykoledoval dvouminutový trest za hákování a Znojmo bylo odsouzené na hru ve čtyřech.

Olomoucká Mora si vytvořila velký tlak, ale bylo to právě Znojmo, kdo se radoval.

Hradecký totiž v oslabení za asistence Havlíka rozhodl o tom, že všechny body zůstanou ve znojemském hnízdě.

Orli tak dokázali navázat na první vzájemný duel a i tentokrát bodovali naplno.

Ubrali tak další body z náskoku čtvrtého Hradce Králové, který na domácím ledě podlehl ústeckým Lvům.

Statistika:

Orli Znojmo – HC Olomouc 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Branky: 8. Kolafa (Plášek), 18. Plášek (Hořava), 44. Hradecký (Havlík) – 26. Polodna, 40. Polodna (Mikel).

Rozhodčí: Kubičík – Goňa, Obadal. Vyloučení 7:6. Využití: 2:0. Střely na branku: 36:30. Diváci: 1693.

Orli Znojmo: Horčička (Panec) – Hořava, Morava, Štach, Protivný, Kolafa, Štrach, David, Mojžíš – Plášek, Haman, Havlík, Hradecký, Sedlák, Barus, A. Staněk, Meidl, Beroun, Barták, Vyletelka.

HC Olomouc: Žigárdy (Sedlář) – Paška, Mikel, Ondrušek, Janáček, Nedbálek, Bartoň, Lhotský, R. Staněk – Ministr, Zábranský, Mikšan, Davídek, Černý, Brančík, Čuřík, Zbořil, Tomajko, Haluza, Polodna, Kucharczyk.