„Podle výsledku se může zdát, že to bylo jednoduché. Opak je ale pravdou, stálo nás to hodně sil. Podařilo se nám dát brzy branky, což dostalo soupeře hodně dolů. Od poloviny utkání jsme je přehrávali, doslova jsme je ubruslili,“ zhodnotil zápas útočník Petr Kanko.

Do utkání měli svěřenci trenéra Martina Stloukala úžasný vstup. V rozmezí od osmé do čtrnácté minuty se trefili třikrát a rychle se tak dostali do pohodlného vedení. Gólový galakoncert odstartoval Petr Kanko, který tak jen potvrdil kvality své formace.

Právě Kanko byl ústřední postavou jednoho momentu ve druhé třetině. Jenže místo hokejového umění servíroval divákům své předpoklady coby boxer. A i tentokrát byl úspěšný. „Vyzval mě na souboj, takže mi nezbylo nic jiného, než sundat rukavice a jít do něj. Po chvíli jsem ho dostal na zem a bylo po rvačce,“ usmíval se Kanko.

Druhá třetina měla stejný průběh jako ta první. Orli skórovali třikrát, chorvatský celek jednou. Před třetí periodou tak byly karty rozdány jasně a poslední část se už spíše jen dohrávala.

Nakonec Jarůšek s Pláňkem pečetili vítězství Orlů nad Záhřebem v poměru 8:2. Znojemští si tak zajistili třetí výhru v řadě a posun v tabulce směrem nahoru.

Orli Znojmo – KHL Záhřeb 8:2 (3:1, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Kanko (Šeda, Lattner), 11. Beroun (Bořuta), 14. Jarůšek (Komínek), 23. Komínek, 30. Hájek (Kanko), 36. Říha (Bořuta, Platil), 48. Jarůšek (Podešva), 59. Pláněk (Podešva) – 16. Kinasewich (Day), 34. Kinasewich (Day). Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. Rozhodčí: Červeňák, Erd – Hofer, Hütter. Diváci: 2560.

Orli Znojmo: Landsman (Kacetl) – Platil, Škadra, Hájek, Štach, Bořuta, Pláněk, Stehlík – Lattner, Šeda, Kanko – Říha, Pucher, Havlík – Jarůšek, Bartoš, Komínek – Beroun, Haman, Podešva.

KHL Záhřeb: Vasiljević – Letang, MacAulay, Sertich, Delmore, Pokulok, Waugh, Martinović, Šijan – Zanoški, Brine, Kostović – Kinasewich, Naglich, Banham – Trukhno, Day, Morency – Kanaet, Blagus, Koren.