Druhý zápas ve dvou dnech začali Orli v brance tentokrát s Patrikem Nechvátalem. Trenéři pozměnili složení některých obranných dvojic i útoků a toužili po tolik potřebným dvou bodech. A také hráli znojemští od počátku aktivněji, jenže pokusy dvojice obránců Lubomíra Štacha a Jakuba Grofa skončil jen na tyčkách dornbirnské branky.

Následně třikrát zahrozili domácí. Nejprve obávaný střelec Buldoků Luciano Aquino prostřelil českého brankáře, vzápětí po střele Martina Grabher Meiera zasahoval připravený Nechvátala a poté dvakrát zvonil tyčka i na znojemské brance. Dvě minuty před koncem první třetiny se zčistajasna dostal ke kotoučí útočník Orlů Roman Tomas a do kabin se šlo za stavu 1:1.

Druhá část byla čistě v režii Dornbirnu. V šestadvacáté minutě poslal domácí do vedení Chris D'Alvise a za dvě minuty ve vlastním oslabení unikl dvojici obránců Antonín Bořuta a Jakub Grof útočník Guillame Desbiens a bylo to o dvě branky.

I další přesilovky se Znojmu nedařili a málem inkasovali ve vlastní přesilovce i podruhé, ale Nechvátala znovu zachránila tyč. Krátce po polovině zápasu přidal Aquino svojí druhou branku v utkání a vyhnal Nechvátala na střídačku.

Jeho zástupce Chris Holt byl po prvním zákroku trestán za faul vysokou holí, ale Orli se ubránili.

V závěrečné třetině se Znojmo snažilo s duelem ještě neco udělat, jenže naráželo na výborného brankáře Dornbirnu Nathana Lawsona a jednou zasahoval na brankové čáře i hráč. V úplném závěru zápase se ještě trochu jiskřilo, ale definitivní tečku utkání dal další tyčkou znojemský Radek Číp.

Orli si tak připsali sedmou porážku na ledě soupeře v řadě a pořádně si záhrávají s přímým postupem do play-off. Jejich náskok na aktuálně sedmý Fehérvár je pouhý bod. V pátek se přitom ve Znojmě představí šesté Bolzano.

Dornbirner EC – Orli Znojmo 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Aquino (Crawford, Bombach), 26. D´Alvise (Grabher Meier, Arniel), 28. Desbiens, 34. Aquino (Arniel, Bombach) – 18. Tomas (Rehuš, Podešva). Rozhodčí: Gebei, Kellner – Johnstone, Pardatscher. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2020. Střely na branku: 27:47.

Dornbirner Eishockey Club: Lawson (Madlener) – Magnan-Grenier, D´Aversa, Crawford, Sertich, Lembacher, Jeitziner – D´Alvise, Arniel, Grabher Meier – Bombach, Blatný, Aquino – Petrik, Feichtner, Desbiens – Putnik, Di Benedetto, Samardzic.

Orli Znojmo: Nechvátal (34. Holt) – Bořuta, Klimíček, Štach, Grof, Pavlikovský, Jass, Sova, Nemčík – Beroun, Šeda, Lattner – Číp, Fiala, Havlík – Tomas, Podešva, Rehuš – Novák, Bartoš, Abdul.