Orli sice s Duklou předvedli vyrovnaný souboj, přesto prohráli 1:3. Série se v úterý za stavu 2:0 pro Jihlavu ve středu přesune do jihomoravské Hostan arény.

Sobotní bitvu plnou osobních soubojů a faulů rozhodlo 71 vteřin ve třetí třetině, v nichž Jihlava vstřelila dvě branky. V 51. minutě proměnil Bakus nekompromisně samostatný nájezd, za okamžik zakončoval povedenou kombinaci Zeman. „Závěr rozhodl odskočený puk a následný proměněný nájezd. Pak už jsme neměli sílu na podobné dohánění náskoku jako v pátek. Přesto jsme převedli lepší výkon než v prvním zápase,“ hodnotil znojemský asistent Milan Kastner.

Jeho tým odstartoval v nejhorším možném scénáři, už po 36 vteřinách Dukla vedla zásluhou elitního útoku. Čachotský chytře našel Hodka, který si ze znojemským Kacetlem věděl rady. „Ale začali jsme jinak než v předchozím zápase. Byli jsme pohyblivější, v první třetině jsme měli víc příležitostí než soupeř. Celý zápas byl vyrovnaný,“ tvrdil Kastner.

Jeho tým se zvedl po špatném úvodu zvedl v oslabení. V 11. minutě ujel znojemský nováček v sestavě Bořuta a střelou mezi betony překonal domácího brankáře Řehoře. „Diváci viděli další těžké utkání, typické pro play off. Myslím, že jsme byli o trošku lepší,“ povídal jihlavský asistent Patrik Augusta.

Oba týmy pak měly několik tutovek. Orli mohli jít do vedení krátce po polovině zápasu, kdy Říha bombou trefil tyčku, ale nakonec sledovali další gólovou akci první jihlavské formace.

Po Zemanově brance na 3:1 už se Soudkova parta na odpor nezmohla. Její honba za obratem v sérii znovu vypukne v úterý v půl šesté večer ve Znojmě.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy – 2. zápasy:

Jihlava – Znojmo 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 1. Hodek, 51. Bakus, 52. Zeman – 11. Bořuta. Rozhodčí: Pavlovič, Lacina – Klein, Skopal. Vyloučení: 8:8. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4947. Stav série: 2:0.
Jihlava: Řehoř – Ficenc, Kaláb, Dobrovolný, Šidlík, Suchý, Staněk, Zelený – Hodek, Bakus, Čachotský – Jeslínek, Zeman, Škumát – Sojčík, Padělek, Bezděk – Protasenja, Maliník, Krupka
Znojmo: Kacetl – Bořuta, Pláněk, David, Štach, Pospíšil, Klimeš, Kolafa – Trojan, Říha, Beroun – Lattner, Podešva, Lev – Jarůšek, Bartoš, Komínek – Havlík, Kovalský, Vyletelka

Olomouc – Havlíčkův Brod 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: 54. Domin – 14. a 55. Němec. Rozhodčí: Trombík, Jeřábek – Kašík, Wesley. Vyloučení: 8:11, navíc Nedbálek (Olomouc) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1661. Stav série: 0:2.

Chomutov – Hradec Králové 5:2 (0:0, 2:1. 3:1)

Branky: 28. Sikora, 35. Hruška, 50. Hrdel, 54. Jíra, 57. Davídek – 23. Kadlec, 58. Čermák. Rozhodčí: Zubzanda, Florian – Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 2597. Stav série: 2:0.

Ústí nad Labem – Vrchlabí 0:1 po sam. nájezdech
Branka: rozhodující nájezd Filip. Rozhodčí: Horák, Kalivoda – Šperl, Flegl. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 3620. Stav série: 1:1.