Tvrdou letní přípravu dokázali skvěle zúročit znojemští hokejisté, když v Tipsport Cupu ještě neztratili ani bod. Základní skupinou propluli suverénně s bilancí čtyř vítězství a ani jednou porážkou, teď se přes loňského pohárového finalistu Karlovy Vary probojovali turnajovým pavoukem až úplně nejvýš. Svého soupeře z dalekých západních Čech přehráli v poměru 3:2, přičemž rozhodující branka padla až tři minuty před koncem duelu.

Znojmo dokázalo využít už první přesilovku při vyloučení Dubna, k jejímu využití stačilo znojemskému lídrovi Jiřímu Dopitovi patnáct vteřin. Západočeši ale za půl minuty srovnali, hostujícího brankáře Trvaje překonal někdejší znojemský útočník Petr Kumstát. Šanci dostat se do vedení pak nevyužily Karlovy Vary ani při přes minutu trvající přesilovce pěti proti třem.

Přes dvě tisícovky přihlížejících diváků viděly pohledný, kombinační hokej s brankovými příležitostmi na obou stranách. Tu svoji využil v závěru první třetiny karlovarský Pech, který po značném úsilí poslal svůj tým konečně do vedení. Jenomže ve druhé části byli Orli na ledě opticky lepší, ale vyrovnání se Znojmo dočkalo až v polovině základní hrací doby, když se prosadil útočník Růžička.

V posledním dějství nastoupil do karlovarské branky překvapivě Sáblík, ten ale čisté konto neudržel. Tři minuty před koncem se totiž znovu ukázala skvělá souhra Dopity s nahrávajícím Eratem. Matador znojemského týmu neváhal a přesnou trefou poslal svůj tým do finále. Na to se mohou fanoušci znojemského hokeje těšit už v úterý druhého září, kdy Znojmo přivítá na domácí půdě druhého finalistu Tipsport Cupu, brněnskou Kometu.