Lepší úvod do utkání si nemohli Orli přát. Na soupeře, který je ve všech vzájemných duelech dokázal porazit, si vyšlápli ve velkém stylu.

Neuběhlo ani třicet vteřin a znojemská lavička stála na nohou. V osmadvacáté vteřině se prosadil kanadský Mike Danton a poslal Orly do vedení.

Znojemští hokejisté měli v první části další slibné šance, Cloutiera v brance Grazu ale překonat nedokázali.

Podobné to bylo i ve druhé části. Orli hráli stále se soupeřem ze Štýrska vyrovnanou partii. Navíc se ve druhé periodě začalo přiostřovat.

Druhá třetina nakonec žádný gól nepřinesla a čekalo se na to, co se bude dít v poslední periodě. A tam toho bylo k vidění více než dost.

Tři branky, šarvátky, bitka a pěkné drama. To všechno připravily fanouškům oba týmy.

Nejdříve Peter Pucher dostal Znojmo do dvoubrankového vedení. Pak přišla bitka Lattnera s Modererem, která domácí hráče evidentně nabudila. Hned po ní totiž snížili a o chvíli později bylo srovnáno.

Nakonec oba týmy závěr duelu hlídaly a došly si pro prodloužení. To netrvalo zrovna dlouho. Po dvou minutách se prosadil český útočník ve službách Grazu Zdeněk Blatný a rozhodl nedělní duel.

Znojmo tak ani na pátý pokus nepřekonalo Graz, tentokrát si však připsalo alespoň bod. Další utkání je čeká v úterý, kdy se představí na ledě Vídně.

Domácím fanouškům se budou Orli prezentovat v pátek. A jejich soupeřem nebude nikdo jiný, než jejich nedělní rival z Grazu.

Graz – Orli Znojmo 3:2p (1:0, 0:0, 1:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 53. Jarrett (Harand), 57. Ganahl (Van Ballegooie), 63. Blatný (Paquet, Lefebvre) – 1. Danton (Staněk), 47. Pucher (Podešva). Rozhodčí: Trilar (SLO), Smetana – Hofer, Smeibidlo (všichni AUT). Vyloučení: 0:4, navíc Lattner, Pláněk (oba ZNO) a Moderer, Iberer (oba GRA) 5 min. za hrubost. Bez využití. Diváci: 2560.
Graz: Cloutier – Jarrett, Paquet, Klimbacher, Lembacher, Reinthaler, van Ballegooie – Lysak, Blatný, Wilfan – Iberer, Latendresse, Harand – Lefebvre, Busque, Ganahl – Dinhopel, Moderer, Maier.
Orli Znojmo: Kacetl – Hranáč, Stehlík, Pláněk, Štach, Bořuta, Škadra, Hájek, Sova – Danton, Šeda, Staněk – Podešva, Haman, Havlík – Beroun, Pucher, Kanko – Trojan, Bartoš, Lattner.