Orli vyhráli potřetí v řadě. K jistotě čtvrtfinále jim stačí ještě jeden triumf

Znojmo – Počtrnácté v letošním ročníku mezinárodní soutěže EBEL zvítězili znojemští hokejisté rozdílem jediné branky. A domácí výhra 3:2 nad Grazem je posunula do čela nižší nadstavbové skupiny.

17.2.2017

Polský talentovaný útočník Patryk Wronka dělal svojí rychlostí problémy i obraně Lublaně. V zápase si připsal jednu asistenci u první branky Libora Šuláka. Oproti minulým zápasům to ale nestačilo, a Orli zůstali bez bodu. Foto: Michal Křepela

„S výkonem týmu i výsledkem jsem velmi spokojený, dopadlo to parádně. Nechci nic zakřiknout, ale v poslední době se nám daří dohrávat těsné zápasy do vítězného konce. Kluci hráli nesmírně obětavě a patří jim všem dík,“ pronesl znojemský trenér Roman Šimíček.

Orli vedou dva zápasy před koncem o bod před svým pátečním soupeřem a o čtyři před Dornbirnem. Na jeho ledě se představí v neděli od pěti hodin odpoledne. K jistotě postupu do čtvrtfinále play-off jim v posledních dvou duelech stačí jedna výhra bez ohledu na výsledky protivníků.

Znojmo navíc zvítězilo potřetí v řadě. „Potvrdili jsme vzestup formy a to nám psychicky ohromně pomůže do zbývajících dvou zápasů,“ prohlásil útočník Orlů Martin Podešva, autor rozhodující trefy.

Jihomoravanům pomohlo brzké vedení, už po 31 sekundách se prosadil kanadský útočník Colton Yellow Horn. „Chtěli jsme Graz něčím zaskočit, což se nám v úvodu podařilo. Do zápasu jsme vlétli aktivně a agresivně, dali první gól a je jen škoda, že jich z naší strany nepadlo víc,“ litoval Šimíček. Za deset minut totiž nečekaně srovnal Ken Ograjenšek.

Ve druhé třetině odskočili Orli po úspěšné dorážce Jana Lattnera. Rozuzlení však přišlo ve třetím dějství, kdy dal vítězný gól Podešva.
Přestože Graz za minutu srovnal zásluhou Daniela Wogera, vedení Znojmo udrželo. „Máme už poměrně dost zkušený mančaft, který podobných zápasů odehrál hodně. Zúročujeme to i tím, že se nám v pravý čas daří zvládat závěry zápasů, což v sezoně nebylo pravidlo,“ všiml si Podešva.

Orli - Graz 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Yellow Horn (Bartoš, Plíhal), 17. Lattner, 47. Podešva (Bartoš, Yellow Horn) – 11. Ograjenšek, 48. Woger (Pelech). Rozhodčí: Gruber, Lemelin – Kaspar, Zgonc. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 2917. Střely na branku: 31:34.

Orli Znojmo: Schwarz – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Bořuta, Biro, Kadeřávek – Plíhal, Bartoš, Yellow Horn – Beroun, Pucher, Podešva – Vodný, Da Costa, Lattner – Csamangó, Šeda, Novák – Špaček.
Moser Medical Graz99ers: Dahm – Pöck, Weihager, Reinthaler, Pelech, Klimbacher, Boivin, Strohmeier, Trost – Beach, Brophey, Siddall – Ograjenšek, Feichtner, Woger – Setzinger, McLean, Zusevics – Pirmann, Zierer, Natter.

Autor: Jaroslav Kára, Martin Smejkal

17.2.2017 VSTUP DO DISKUSE
Nejstraší výčepní na jižní Moravě František Tesař.

Říkají mi děda. Pozvání na pivo ale odmítám, říká výčepní piva z otevřené garáže

Brněnská přehrada. Povodně 2002.

Výročí povodní. Podělte se s námi o vzpomínky!

Muzeum dostalo poštovní známku k dvoustému výročí. Pošta vytiskne 750 tisíc kusů

Brno /INFOGRAFIKA/ - Část Biskupského dvora, věže katedrály svatého Petra a Pavla a paleolitická Věstonická venuše. Všechny tyto pamětihodnosti dohromady tvoří návrh nové známky, kterou v týdnu vydala Česká pošta ku příležitosti dvoustého výročí od založení Moravského zemského muzea v Brně.

Díky práci snů zdarma cestuje po světě. Při natáčení mu ale opice ukradla kameru

Brno - Videa z různých koutů světa natáčí z loďky či horkovzdušného balonu. Sedmadvacetiletý Michal Gálik loni vyhrál v brněnské společnosti Sygic Travel konkurz na práci snů. Díky ní rok zdarma cestuje po světě a natáčí 360stupňová videa do internetové aplikace pro cestovatele. „Raději cestuji za přírodou než do měst. Je v nich na mě moc stresu a ruchu," tvrdí mladík.

Vytrvalejší cestovatel než vlk. Rys přišel do Moravského krasu až z Beskyd

Blanensko – Vědci minulý týden odchytili a očipovali rysa v Moravském krasu. Očekávají, že díky tomu získají nové poznatky o vzácné šelmě.

Pronájem zámeckých koníren? Bez zájmu. Krumlov bude hledat nové využití

Moravský Krumlov – Další možnosti, jak využít konírny tamního zámku, budou hledat představitelé Moravského Krumlova. „Do výběrového řízení na pronájem objektu se nikdo nepřihlásil, proto rada rozhodla řízení zrušit," uvedl starosta města Tomáš Třetina.