Velmi brzy se tak aktivní domácí dostali do vedení, když se prosadil střelou ke vzdálenější tyčce Luke Walker. Po úspěšném ubránění dvou oslabení si znojemští zahráli také přesilovku a po pokusu Jakuba Grofa zvonila tyčka u branky gólmana Grazu Dannyho Sabourina. Dvě minuty před první sirénou se hosté dočkali vyrovnání. Radek Číp vybojoval kotouč a bekhendem poslal puk za záda brankáře Grazu.

I nástup do druhé třetiny vyšel lépe domácím. Po pohledné akci zakončoval slovenský střelec Marek Zagrapan a Chris Holt nestačil zareagovat. Orli našli velmi rychle odpověď a po přečíslení dva na jednoho srovnal stav na 2:2 Martin Podešva.

Za čtyři minuty se poprvé Znojmo dostalo do vedení, po akci Čípa tečoval střelu za záda Sabourina obránce Grazu Jako Marta. V samotném závěru třetiny tečoval Zagrapan střelu obránce Stefana Lassena a těsně minul.

V osmačtyřicáté minutě hráli domácí přesilovku a díky skrumáži před brankou neviděl Holt střelu Matta Kellyho, který vyrovnal na 3:3. Znojmo však znovu rychle kontrovalo, když první branku v sezoně a dokonce vítěznou zaznamenal bek Aleš Sova.

Znojemští tlačili, ale Graz musel nutně vyrovnat a odhodlal se k powerplay, které dvě sekundy před koncem využil Lubomír Štach.

Znojmo zvítězilo 5:3 a zvítězilo tak počvrté v řadě.

V pátek přivítají konkurenta z Villachu a v neděli zakončí základní část na ledě Fehérváru.

Moser Medical Graz 99ers – Orli Znojmo 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 5. Walker (Bastiansen, Moderer), 24. Zagrapan (Ganzak), 48. Kelly (Lassen, Rodman) – 19. Číp (Bača), 30. Podešva (Rehuš), 34. Číp (Bořuta, Šeda), 52. Sova (Šedivý, Fiala), 60. Štach.

Rozhodčí: Gamper, Siegel – Loicht, Pardatscher.

Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0.

Diváci: 2090.

Střely na branku: 27:33.

Moser Medical Graz99ers: Sabourin – Kelly, Marto, Strohmeier, Ganzak, Reinthaler, Lassen, Petrovitz – Moderer, Bastiansen, Walker – Ganahl, Werner, Rodman – Zagrapan, Pinter, Woger – Konecny.

Orli Znojmo: Holt – Štach, Sova, Nemčík, Grof, Bořuta, Klimíček, Bača, Jass – Šedivý, Fiala, Havlík – Tomas, Podešva, Rehuš – Špaček, Šeda, Číp – Novák, Bartoš, Abdul.