Plzeň porazila Znojemské orly 5:2

Plzeň - Hokejová Plzeň má po výhře nad Znojmem jisté předkolo play off.

15.2.2009

Plzeň porazila Znojemské Orly 5:2.Foto: DENÍK

Skvělé, plzeňský finiš pokračuje. V neděli hokejisté Lasselsbergeru sestřelili v domácím prostředí Znojemské orly 5:2, když v sezoně tohoto soka zdolali vůbec poprvé a po třetí výhře v řadě si zajistili účast minimálně v předkole play off.

Dvě kola před závěrem základní části je Plzeň osmá a aktuálně jedenácté České Budějovice ji už nemohou předstihnout. A žije i naděje, že modrobílí mohou dokonce ještě proniknout i do elitní šestky. „Jsme jistě v předkole, ale ještě není konec,“ bouřil v neděli útočník Martin Adamský.

K přemožení Znojma přispěl parádním gólem. V konci prostřední třetiny se protlačil přes znojemského Mojžíše a spanilou jízdu po levé straně k Trvajovi zakončil úspěšným blafákem. „Na zádech mi visel bek, takže střílet nešlo. Ani nevím, jak jsem ale puk potáhl do bekhendu,“ popisoval Adamský jak při signalizované výhodě zvýšil na 3:1.

Předtím se odvíjel celkem očekávaný scénář.

Předposlední Znojmo přitáhlo na západ s totální defenzivou a na Plzni bylo ji zlomit. Svůj úkol splnila, byť s dvěma zádrhely. Ten první přišel hned v páté minutě. Hrálo se sice hlavně před Trvajem, ale gól padl na opačné straně. Střelu Tesaříka od modré ztečoval do plzeňské sítě Erat.

Jenže pak Moravané přeháněli obranné zákroky a domácí v převaze o dva muže srovnali. Kotouč za čáru postrčil zblízka Dvořák. A v druhé třetině Vostřák svým prvním gólem po návratu do Plzně nasměroval tým k výhře. V polovině závěrečné části sice ještě Mojžíš v přesile čtyři na tři snížil na 2:3, ale vzápětí Tomas po excelentní kličkované Kracíka a Smrek v početní výhodě zpečetili úspěch Lasselsbergeru.

„Plzeň byla jasně lepší,“ uznal trenér hostů Radim Rulík. „Se Znojmem jsme měli nepříznivou bilanci a o to složitější bylo ten zápas zvládnout,“ zdůraznil plzeňský asistent Milan Razým. „Před námi jsou ještě dva zápasy, v Třinci a doma s Pardubicemi. V nich se popereme o co nejvyšší možnou pozici.“

Autor: Karel Sopr

15.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Dva nové české rekordy padly o víkendu v Brně. O jejich překonání se postarali filmoví kaskadéři, kteří ve městě trénovali hoření na holé kůži a pády z výšky.
3

Rekordní trénink kaskadérů v Brně: hoření holé kůže i pády z dvaceti metrů

Supersport BMW i8. Policie si od auta slibuje hlavně větší ukázněnost řidičů na dálnici.
23

Zraněného policistu, který se vyboural s hybridním BMW, propustili z nemocnice

Pálavské vinobraní oslaví už 70 let. Zastavila jej pouze okupace v roce 1968

Mikulov – Výstava ovoce a zeleniny, změny názvu i pokus o politickou akci. Pálavské vinobraní má za sebou dlouhou historii. Od prvního ročníku letos uplyne sedmdesát let.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Z bývalé prodejny a restaurace vznikne nové kulturní centrum. Od května

Znojmo – Galerii a místo setkávání v někdejší prodejně na náměstí Republiky v centru Znojma připravuje tamní spolek Umění do Znojma. S městem jedná o výpůjčce prostor, které ještě musí projít rekonstrukcí.