Schwarz vynuloval Býky. Na domácím ledě Orli zvítězili 4:0

Znojmo - Hokejisté Znojma zvládli vítězně i druhý zápas nového ročníku mezinárodní EBEL. Na domácím ledě pokořili salcburské Býky 4:0.

10.9.2017

Hokejisté Znojma drží v EBEL neporazitelnost.Foto: Deník / Smejkal Martin

Neporazitelnost trvá. Ke druhému utkání sezony nastoupili Znojemští téměř ve stejné sestavě jako v úvodním střetnutí s Lincem. Místo Marka Špačka se ve čtvrté formaci objevil Štěpán Csamangó.

Orli měli první vyloženou šanci po necelé minutě hry, ale Tomáš Plíhal netrefil kotouč ideálně. Mnohem větší příležitost si však vypracoval soupeř, když obraně Znojma unikl salcburský Thomas Raffl, znojemský gólman Marek Schwarz předvedl šťastný zákrok špičkou betonu a hostující hvězda tak nestačila zakončit. O minutu později orazítkoval tyč novic v týmu Býků Alexander Aleardi a Salcburk byl lepším týmem i ve zbytku první třetiny, nicméně branky se nedočkal.

V první polovině druhé dvacetiminutovky hrál Salc-burk dvě přesilovky, ale bez velkých šancí. Třicátá minuta přinesla početní převahu také znojemským barvám a nutno říct, že s mnohem větší efektivitou. Colton Yellow Horn získal u mantinelu puk a nekompromisní střelou mezi rameno a horní tyč překonal Bernarda Starkbauma.

Znojemští byli při chuti a brzy přišla další odměna. Po nahození Antonína Bořuty tečoval před brankou Radim Matúš a kotouč prosvištěl zmatenému Starkbaumovi mezi betony do sítě. Přišlo ale i zaváhání Orlů v rozehrávce, naštěstí Alexander Rauchenwald zamířil mimo branku Schwarze. Znojemský gólman posléze vychytal i Mario Hubera.

Začátek třetí třetiny Salcburku nevyšel po stránce disciplíny. Krátce po sobě byli vyloučeni tři hráči Býků a Znojmo využilo další přesilovku. Na konci akce byl znovu kanadský střelec Colton Yellow Horn. Po přečkání zbylé části oslabení vyrazili hosté na zteč, ale znovu je zastavilo vyloučení a i to Znojmo potrestalo.

Nabito dostal Radek Číp a propálil gólmana počtvrté a dal výsledku konečnou podobu. „Myslím si, že to bylo jako přes kopírák s prvním zápasem. Měli jsme víc ze hry a potvrdili to góly. Dát tolik branek Salcburku je skvělý pocit. Máme z toho radost. Sezona ale nekončí,“ upozornil nadšený trenér Orlů Roman Šimíček.

Orli Znojmo – EC Red Bull Salzburg 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 30. Yellow Horn (Němec, Stehlík), 34. Matuš (Bořuta, Račuk), 44. Yellow Horn (Pohl, Stehlík), 50. Číp (Skrbek, Račuk)
Rozhodčí: Kincses, Zrnić – Nemeth, Pagonová
Vyloučení: 2:7
Využití: 3:0
Diváci: 2 653
Střely na branku: 44:24

Orli Znojmo: Schwarz – Stehlík, Pohl, Biro, Skrbek, Bořuta, Lattner, Šnajnar – Němec, Bartoš, Yellow Horn – Račuk, Plíhal, Číp – Beroun, Matuš, Mrázek – Csamangó, Guman, Novák – Oščádal
EC Red Bull Salzburg: Starkbaum – Brouillette, Heinrich, Trattnig, Generous, Pallestrang, Raymond, Viveiros – Raffl, Rauchenwald, Aleardi – Welser, Duncan, Harris – Cijan, Schiechl, Huber – Latusa, Baltram, Hochkofler – Wachter