Trefa Hradeckého stačila Orlům jen na bod

Havířov - Znojemští hokejisté nezvládli v Havířově závěr utkání. V 58. minutě přišli o vedení a v úvodu prodloužení Slezané dokončili obrat šťastnou tečí Sikory.

8.11.2009

Znojemští orli se po šesti letech střetli doma s Havířovem. Do třetího kola první ligy vstoupili s větším nasazením. Panteři se ale nedali a nakonec došlo na samostatné nájezdy. V nich rozhodl Michal Szabo a orli tak nakonec prohráli 4:5.Foto: Romana Holišová

Havířovští Panteři začali s chutí a měli mírnou převahu, ale poměr sil obrátila řada vyloučení. Ve druhé části se chopili iniciativy hosté, kteří se po sérii šancí ujali zaslouženého vedení. V závěrečné části domácí vyjádřili svoji snahu gólově necelé tři minuty před koncem, kdy zaslouženě vyrovnal Šedivý.

Prodloužení se hrálo jen 72 sekund. Pak obránce Rangl nastřelil Sikoru, který šťastnou tečí tělem rozhodl o bodu navíc pro Pantery.

„Jsou to vydřené a nesmírně cenné dva body. Chtěli jsme soupeře aktivně napadat, dostat jej pod tlak a vytvořit si již v první třetině nějaký náskok. Bohužel kvůli hloupým faulům jsme hráli hodně oslabení. Ve druhé třetině jsme inkasovali smolný gól. Po domluvě v kabině jsme začali lépe bruslit a hrát to, co jsme chtěli celý zápas,“ konstatoval po zápase sportovní manažer Panterů Marek Novotný.

„Já určitě nemůžu být spokojený. Kdo trochu hokeji rozumí, tak musel vidět, že jsme byli jasně lepší. Pro domácí to jsou velmi šťastné dva body. Nemáme v týmu vyloženého střelce a i když domácí brankář chvílemi čaroval, tak jsme měli některé šance proměnit a vyhrát. V poslední třetině Morava nestíhal bruslit, udělal zbytečný faul, který rozhodl o vyrovnání,“ řekl nespokojený kouč Znojma Jan Neliba.

Havířov Panthers – Orli Znojmo 2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 58. Šedivý (Smejkal, Moravec), 62. Sikora (Velecký) – 39. Hradecký (Havlík, Barus)
Rozhodčí: Smitka – Rychlý, Jureček, vyloučení: 8:6, navíc Staněk (ZN) 10, využití: 1:0, v oslabení: 0:0, diváků: 974.
Havířov: Čech – Klimeš, Zientek, Šafařík, Tesařík, Rangl, Rusnák, Jindřich – Smejkal, Moravec, Šedivý, Piecha, Červenka, Říčka, Seman, Sikora, Fořt, Zeliska, Velecký, Szabo.
Znojmo: Horčička – Hořava, Morava, Štrach, Kolafa, Svoboda – Haman, Beroun, Havlík, Hradecký, Barus, Staněk, Meidl, Sojčík.

Autor: Libor Pristáš

8.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Nedělní srážka dvou aut na bantické křižovatce si vyžádala dva mrtvé a pět těžce zraněných včetně tří dětí.
8

Na křižovatce nedal přednost. Zabil sebe i spolujezdce, dalších pět zranil

Jak reklamovat koupený dům či byt

Mobilní rozhlas pomůže také v krizi, slibuje autor. V kraji ho využívá 39 obcí

Blanensko, Vyškovsko - V mobilu pípne SMS. Zpráva o tom, že lékař dnes neordinuje, přišla přímo od starosty a ušetří tak zbytečnou cestu do ordinace. Tak funguje aplikace Mobilní rozhlas. Podle Barbory Valešové z Mobilního rozhlasu ji v Jihomoravském kraji využívá devětatřicet obcí.

Zábava v plastové kouli? Lide v ní hrají fotbal nebo se promenádují po vodě

Jižní Morava /LÉTO V POHYBU, INFOGRAFIKA/ - Koho by nelákalo chodit po vodě? I na jižní Moravě si zájemci mohou aspoň vzdáleně vyzkoušet, jaké to je. Na čtyřech místech v regionu lze otestovat aquazorbing, tedy pohyb v nafouknuté plastové kouli na hladině. Věnuje se mu sedmý díl seriálu Deníku Rovnost Léto v pohybu.

Zarážení hory pomáhá ochránit vinohrady. Vinaři soudili i skupinku zlodějů

Tasovice /VIDEO/ - Slavnost Zarážení hory pořádali v sobotu už potřetí obyvatelé Tasovic a Spolek vinařů svatého Klementa. Všude bylo plno vína, krojů a moravských písní. "Věřím, že se všichni při písničce a skleničce dobrého vína společně pobavíme a navíc pomůžeme ochránit naše vinohrady v době zrání před chorobami, špačky, zlým počasím a zloději. Hrdě můžeme prohlásit, že naše právo platí už od šestého století," řekl na úvod za pořadatele slavnosti František Houšť.

Kometa a Orli se bijí i v přípravě: Nenecháme si všechno líbit, říkají

Brno, Znojmo – Přátelské utkání v hokeji? Spíš používejme termín přípravné. O nevraživost a bitky totiž není nouze ani v letošním létě. I hokejisté jihomoravských celků Komety Brno a Orlů Znojmo už při prověrkách na novou sezonu shodili rukavice. „Párkrát jsem se porval i v přátelácích. Nerozlišuju, jestli je to příprava, nebo ostrý zápas, každý jde do utkání naplno,“ řekl znojemský bek Jan Lattner.