Vídeň byla opět nad orlí síly

Vídeň, Znojmo – Ani ve třetím vzájemném duelu nedokázali Orli včera najít vítězný recept na mužstvo Vídně a vezou si z jeho ledu porážku 1:4.

27.11.2011

Znojemští Orli - ilustrační fotografie.Foto: Rostislav Pfeffer

Do sestavy se vrátili po pětizápasové pauze Vladimír Říha a kvůli zranění nehrající jedno utkání Petr Kanko. Ani zkušenosti těchto dvou útočníků nepomohli Orlům ke zlepšení výkonu.

Na ledě předvedli stejně nevýrazný výkon jako v pátečním zápase s Lublaní. V první třetině ještě odolávali aktivní hře vídeňských hokejistů. Dokonce mohli jít do vedení v šesté minutě, kdy se Adam Havlík řítil společně s Martinem Podešvou proti jedinému rakouskému obránci. Domácí brankář Reinhard Divis ale střelu Martina Podešvy skvělým zákrokem zlikvidoval.

Vídni se gólově nedařilo. Skóre otevřela až v poslední minutě první části, když využila početní výhodu. Obránce Ross Lupaschuk vyslal projektil od modré až za záda brankáře Ondřeje Kacetla.

Výsledek po první dvacetiminutovce dával znojemských hokejistům naději. To by ale nesměli nechat tolik prostoru domácím hráčům. Nedůrazu Orlů využil Nathan Robinson a střelou z dálky zvýšil vedení svého celku. Poté opět Vídeň využila přesilovou hru, když znojemskou obranu a brankáře ošálil Filip Gunnarson.

Čtvrtý gól přidala ještě ke konci druhé třetiny první vídeňská útočná řada, která předvedla výbornou kombinaci. Druhý nejproduktivnější hráč EBEL Benoit Gratton našel přesnou přihrávkou najíždějícího Francoise Fortiera, jenž neomylně pálil hned z první.

Z pohledu domácích hokejistů byla závěrečná třetina ve znamení údržby. Ti si hlídali své jasné vedení a Znojmo pokračovalo v mdlém výkonu. Světlým okamžikem byla trefa Petera Puchera necelé tři minuty před koncem. I přes prohru si Znojmo stále drží deváté místo v tabulce.

Vídeň – Znojmo 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Lupaschuk (Fortier), 26. Robinson, 34. Gunnarsson (Kavanagh), 38. Fortier (Gratton) - 58. Pucher (Štach). Rozhodčí: Červeňák, Kincses – Siegl, Soos. Vyloučení: 11:9. Využití: 2:1. Diváci: 4550.

Sestavy:
Vídeň: Divis – Bjornlie, Insana, Casparsson, Lupaschuk, Oraze, Lakos, Lanz, Schweda – Fortier, Gratton, Ferland – Gunnarsson, Kavanagh, Robinson – Fischer, Nageler, Dolezal – Fichtner, Postek.
Znojmo: Kacetl – Bořuta, Škadra, Pláněk, Štach, Hájek, Vosátko, Hranáč, Stehlík – Beroun, Haman, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Jarůšek, Bartoš, Trojan – Říha, Videlka, Kanko.

Autor: Romana Holišová

27.11.2011 VSTUP DO DISKUSE

Libor Šulák.

Jsme ohromení, chválí obránce Šuláka v Detroitu

Ženy na kandidátkách do voleb? Na jižní Moravě stále vzácnost

Ptačí chřipka: lidé dostávají peníze za utracené slepice

Jižní Morava – Ke stokoruně od státu dostanou darem od kraje sedmdesát korun za každou slepici utracenou kvůli ptačí chřipce chovatelé na Krumlovsku a Ivančicku. Radnice právě začínají příspěvky vyplácet.

Rock Heart rozduní Krumlov. Festival s neckyádou oživí nábřeží Svitavy

Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ – Živá Svitava. Tak zní téma třetího ročníku festivalu Překročme řeku na nábřeží Svitavy. V sobotu od desíti hodin dopoledne mohou nejen Brňané zavítat na čtrnáct míst podél řeky, kde se mohou zapojit do různorodých programů.

Znojmo se pokusí o první výhru. Růska štvala rýže

Znojmo – Matný výkon svých spoluhráčů sledoval minulý víkend v dusnu až z dalekého Japonska, ale nyní už je opět připravený jim pomáhat. Znojemský útočník Antonín Růsek se v týdnu opět připojil k týmu a vyhlíží čtvrté kolo Fotbalové národní ligy. V něm se v pátek na domácím hřišti Jihomoravané pokusí od půl osmé večer o první vítězství v sezoně proti Frýdku-Místku.

Senior taxi míří do Hodonína. Od začátku září

Jižní Morava - Od prvního září si hodonínští důchodci vyřídí své záležitosti ve městě pohodlněji. Vedení radnice zavede službu Senior taxi, která spočívá v dopravě obyvatel města starších pětašedesáti let nebo držitelů průkazu ZTP na předem určená místa.