Vítězný start. Orli urvali výhru s Vídní 47 sekund před koncem

Znojmo – Bylo to na poslední chvíli, ale historie se na původ tří bodů ptát nebude. Hokejisté znojemských Orlů v pátek vstoupili vítězně do nadstavbové části mezinárodní soutěže EBEL, když brankou Romana Tomase 47 vteřin před koncem zdolali Vídeň 2:1. „Potvrdilo se, že hokej trvá šedesát minut a jestli ten gól dáte v první nebo poslední, je jedno, takže super," radoval se autor vítězné trefy.

22.1.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Martin Smejkal, Michal Křepela

Orli se svým rakouským rivalem prohráli všechny čtyři zápasy v základní části a prahli po odvetě. „Pátý zápas a čtvrtý extrémně vyrovnaný. Kromě toho debaklu, kdy jsme dostali sedm, je to o gól nebo o dva, a tím jsou tato derby tak fantastická. Navíc chodí na tyto zápasy víc lidí a skvěle se nám pak hraje," pochvaloval si Tomas.

Znojmo do nadstavby vstoupilo ideálně, protože už v první minutě soupeře nahlodal vedoucí brankou Colton Yellow Horn. Vídeň vyrobila chybu při rozehrávce a dvojice Jan Lattner – Yellow Horn dokonale rozebrala nejen bránícího obránce, ale také gólmana Nathana Lawsona. Kanadský střelec zakončoval do prázdné branky.

Ve třiačtyřicáté minutě unikl Michael Schiechl a vyrovnal, o rozhodnutí se v závěru postaral Tomas. „Klasické derby. Čtyřikrát jsme prohráli a chtěli jsme vyhrát. To stejné i Vídeň, ale měli jsme trochu více štěstí," uvedl domácí kouč Jiří Režnar.

Duel netradičně přerušila i výměna plexiskla po jednom ze soubojů ve druhé třetině. „Vynucená přestávka nám moc nesedla. Trochu jsme se rozseděli v kabině, ale naštěstí jsme v závěru vstřelili zasloužený gól. Myslím, že i ty provokace od soupeře už jsme se naučili za těch pět sezon lépe snášet," řekl útočník Martin Podešva.

V neděli od půl šesté se Orli představí v Dornbirnu. „Chceme nějaké body přivézt. Určitě tam pojedeme v nejsilnější sestavě," prohlásil Režnar.

orli znojmo 2
vídeň 1

Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 1. Yellow Horn (Bartoš, Lattner), 60. Tomas (Štach, Trivino) – 43. Schiechl (Fraser, Hartl)

Rozhodčí: Babić, Piragić – Zgonc, Nagy

Vyloučení: 4:4. Bez využití