Zápas na ledě Vídně začal hodně svižně. Orli vsázeli zejména na svou rychlost, Vídeň na zkušenost. V první třetině byl k vidění hodně rychlý hokej, který přinesl divákům tři branky. Přitom dvě na straně domácích.

Orli se dostali do zápasu v závěru třetiny, ale gólový efekt si schovali až na druhou periodu. V ní hokejisty z hlavního města Rakouska doslova přejeli. V rozmezí tří minut se Orli trefili hned třikrát. Na to ještě Vídeň reagovala, ale do kolen ji poslal svou střelou Petr Kanko.

Zápas měla rozlousknout poslední třetina, ve které se servírovalo neskutečné drama. Už na jejím začátku Vídeň vsítila kontaktní gól a od té doby se hrálo o všechno. Znojmo to ale nepoložilo, ba naopak. Stále se tlačilo před Divišovu bránu, ale ne a ne se prosadit.

Červenat se naopak mohlo na druhé straně. Několikrát situaci dobře přečetl Kacetl, který měl při sobě všechny svaté. Pět minut před koncem základní hrací doby ho zachránila tyč. Nakonec si Orli své vítězství pojistili, když udeřili při vídeňské hře bez brankáře do prázdné klece.

Znojemští hokejisté se tak výrazně přiblížili vytouženému play off. Do konce nadstavbové části jim zbývají ještě čtyři duely. Klíčové budou dva nadcházející na domácím ledě. V pátek vyzvou svěřenci Martina Stloukala Graz, v neděli k odvetě Vídeň.

Vídeň – Orli Znojmo 4:6 (2:1, 1:4, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Bjornlie, 7. Ferland (Lakos A.), 39. Lakos P. (Insana, Robinson), 42. Rodman (Lakos P.) - 4. Bořuta (Šeda), 22. Podešva (Pucher, Pláněk), 23. Lattner (Bartoš , Hájek), 25. Havlík (Podešva), 37. Kanko (Hranáč), 60. Staněk (Pucher). Rozhodčí: Graber, Potocan - Kaspar, Smeibidlo. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0.
Vídeň: Divis (20. Stefaniszin) - Bjornlie, Lakos A., Oraze, Casparsson, Lakos I., Insana, Fichtner - Gunarsson, Robinson, Ferland - Fortier, Rodman, Holst - Fischer, Pinter, Dolezal - Seidl, Nageler, Draschkowitz.
Orli Znojmo: Kacetl - Hranáč, Stehlík, Pláněk, Štach, Bořuta, Škadra, Hájek, Sova - Danton, Haman, Staněk - Podešva, Šeda, Havlík - Beroun, Pucher, Kanko - Trojan, Bartoš, Lattner.