Důležitý duel v Bolzanu, o play-off, nabídl první branku již po třiačtyřiceti sekundách. Orli byli možná ještě myšlenkami v kabině a gólmana Chrise Holta překonal z obrovského úhlu útočník domácích Justin Keller. Za třicet sekund Znojmo ale odpovědělo, to se po střele Jiřího Klimíčka dostal k vyrovnání Ondřej Fiala.

Domácí Lišky měly vzápětí na hokejce další gól, ale tentokrát se Holt vyznamenal a podržel Znojmo. V páté minutě poslal Znojmo poprvé do vedení obránce Antonín Bořuta. Jeho tvrdá střela propadla brankáři Jaroslavu Hüblovi do sítě.

Jenže za jednatřicet sekund byl stav utkání znovu vyrovnaný a hlouček znojemských fanoušků, kteří vážili dlouhou cestu, rozesmutnil střelou z mezikruží Matthew Sisca. Za tři minuty mohl Orly poslat do vedení rychlonohý Martin Podešva, jenže nevyzrál na skvělého Hübla. Minutu a půl před konce první třetiny využilo Bolzano rychlého protiútoku a Rick Schofield uklidil puk do sítě.

Ve druhé třetině začali padat i tresty. Vyloučení znojemského Jana Šedy zůstalo bez využití, ale následnou přesilovku Znojma ukončil ránou od modré čáry obránce Jakub Grof a bylo to 3:3. Další šanci poté spálil obránce Orlů Lubomír Štach.

V polovině zápasu ujel obraně Znojma Sisca. Na Holta si však nepřišel. Závěr druhé třetiny se dá okomentovat známým pořekadlem, „nedáš dostaneš". Bolzánský Richey Crowley po návratu z trestné lavice přestřelil branku a z protiútoku poslal Znojmo do vedení podruhé v zápase se prosazující obránce Bořuta.

Nadprůměrná divácká návštěva ale viděla ve třetí třetině urputný boj. Nejprve Crowley opět promarnil velkou příležitost a následně pět minut před koncem utkání vyrovnal Marc Cullen.

Po druhé za sebou tak Znojmo ztratilo vedení v závěru zápasu. V prodloužení se ani jeden z týmu neprosadil a v nájezdech byl český brankář Hübl bezchybný. Za to Holt dvakrát kapituloval a Orli prohráli 5:4.

V úterý se Znojmo přesune do Dornbirnu, kde nastoupí od 17.30. V tabulce jsou stále pátí, s náskokem dvou bodů na sedmou pozici.

HC Bolzano – Orli Znojmo 5:4sn (3:2, 0:2, 1:0 – 0:0 – 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Keller (McMonagle), 5. Sisca (Rodney, Zanette), 19. Schofield (Gander, Nesbitt), 55. Cullen (Rodney), rozh. náj. Schofield – 2. Fiala (Klimíček), 5. Bořuta (Rehuš, Podešva), 24. Grof (Havlík, Lattner), 40. Bořuta (Fiala, Lattner).

Rozhodčí: Berneker, Smetana – Nothegger, Schauer.

Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1.

Diváci: 2270.

Střely na branku: 31:50.

HC Bolzano: Hübl – Egger, Rodney, Lee, McMonagle, Hofer, Oberdörfer, Crowley, Frank – Keller, Cullen, Insam – Gander, Schofield, Nesbitt – Pance, Bernard, de Simone – Zanette, Sisca, Zisser.

Orli Znojmo: Holt – Pavlikovský, Nemčík, Bořuta, Klimíček, Štach, Sova, Grof, Jass – Lattner, Fiala, Havlík – Tomas, Podešva, Rehuš – Beroun, Šeda, Číp – Novák, Bartoš, Abdul.