VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

24.4.2014

Kinosál nabídne divadelní maraton. Holmes vyřeší Vraždu vousatých žen

Moravský Krumlov – Další ročník přehlídky, na které se svým příznivcům představí amatérské divadelní soubory z regionu, začíná v moravskokrum­lovském kinosále již v pátek. Kromě domácích souborů se na jevišti představí také lesoničtí nebo dobšičtí ochotníci. Diváci se mohou těšit na lechtivé i temné komedie, pohádku i detektivku.

21.4.2014

Znojemský muzikant Marek vyhrál krajské kolo Porty

Znojmo – Svým textem u zpívané skladby Cizinec a jeho interpretací zaujal Jiří Marek v krajském kole letošní Porty. Znojemského hudebníka tak pětičlenná porota, jíž předsedal odborník na folkovou a country hudbu Milan Tesař, ohodnotila místem nejvyšším. Nadějný hudebník ze Znojma tak jako vítěz krajského kola postupuje do celostátní Porty v Ústí nad Labem.

18.4.2014

Znojemský hudební festival: říční koncert, Franz a světová premiéra

Znojmo – Říční koncert se světovou premiérou na začátek, první uvedení tragikomické opery jako vrchol a osvědčenou dramaturgii zpestřenou novými nápady připravili organizátoři pro jubilejní Znojemský hudební festival. Ročník věnovaný francouzskému skladateli Jean-Philippe Rameauovi a roku české hudby začne 9. července.

17.4.2014

Krumlov oživuje zámek. Turisty láká na Franzovy obrazy

Moravský Krumlov – Velkoformátové obrazy Vladimíra Franze, portrétní fotografie Idy Saudkové, dosud nezveřejněné fotografie Jiřího Slámy mapující osud Slovanské Epopeje a reportážní fotografie jeho syna. To jsou hlavní lákadla, která si pro nadcházející turistickou sezonu připravili Moravskokrumlovští.

11.4.2014

OBRAZEM: Nové divadelní studio zahrálo Baladu z hadrů

Znojmo – Premiéru slavné hry Balada z hadrů legendárního Osvobozeného divadla sehrálo ve čtvrtek večer nově vzniklé Divadelní studio při Základní umělecké škole. Na jevišti se představili současní i bývalí žáci umělecké školy, ochotníci i nadšenci pro divadlo v režii Martiny Výhodové.

8.4.2014

Vrabčák letos zve na Visací zámek a Inekafe

Moravský Krumlov - Hudební festival Vrabčák již zveřejnil, jaké lahůdky česko-slovenské rockové a punkové muziky letos svým příznivcům nabídne . Deset kapel a interpretů se představí již 17. května.

7.4.2014

Místo rocku jsem zůstal věrný klasice, říká hudebník Svoboda

Znojmo – Osmadvacetiletému rodákovi ze Znojma Michalu Svobodovi učarovaly kytarové tóny již v dětství. Na rozdíl od většiny mladých muzikantů však nezběhl k rockové muzice, ale zůstal věrný klasické hře. Nyní ohromil porotu na mezinárodní kytarové soutěži v italském Trevisu, kde obsadil první místo a zároveň získal titul absolutního vítěze.

5.4.2014

Obrazy na cestu mezi nebem a zemí

Znojmo – Velmi silný emoční zážitek, kterým byl pro Janu Hubáčkovou stav na rozhraní života smrti přiměl autorku své dojmy přenést na plátno. Pestrobarevné obrazy mohou zájemci obdivovat v mázhausu znojemského Domu umění do třetího května, a to od pondělí do soboty, od deváté hodiny ranní do páté hodiny odpolední. O zkušenosti s klinickou smrtí se Jana Hubáčková podělí se zájemci patnáctého dubna, kdy pohovoří na besedě pořádané znojemskou městskou knihovnou.

23.3.2014

Galerie Agnes představí Pohádkové bytosti očima dětí

Znojmo – Projekt Mladá krev umění při, který vznikl před časem ve spolupráci se znojemskou galerií Agnes dává prostor i zcela malým umělcům. Již ve čtvrtek zahájí vernisáží výstavu nazvanou Pohádkové bytosti očima dětí. Autory uměleckých děl jsou děti z Mateřské školy Pražská, z odloučeného pracoviště na ulici Jánského.

19.3.2014

OBRAZEM: Výstava připomíná Oldřicha Míšu

Znojmo - Již od pondělí hostí minoritský klášter výstavu znojemského rodáka a umělce Oldřicha Míši, kterou kurátor Jaroslav Frecer připravil u příležitosti nedožitých devadesátin umělce.

18.3.2014

Krumlovský zámek ožije Franzovou výstavou

Moravský Krumlov - O rozmístění několika desítek obrazů, které budou již od dubna zdobit Rytířský sál a kapli moravskokrumlovského zámku, rozhodoval koncem minulého týdne umělec, výtvarník, hudebník a kandidát na prezidenta Vladimír Franz. Výstava s názvem Můj dům můj hrad bude v Krumlově k vidění do konce září. Jedná se o první výstavu tak významné osobnosti současného umění na krumlovském zámku.

16.3.2014

Divadelní studio již finišuje před premiérou

Znojmo – Výsledky projektu, který spojil příznivce divadla, profesionály i amatéry ve Znojmě, již nabývají konkrétní obrysy. Divadelní studio při znojemské základní umělecké škole již za necelý měsíc sehraje premiéru hry Balada z hadrů. Absolventi hereckého oboru se na jevišti potkají s profesionálním hercem i s naprostými amatéry.

15.3.2014

Letošní téma filmového festivalu Jeden svět? Práce

Znojmo - Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech startuje ve Znojmě již za čtrnáct dní. Společné téma pro všechny promítané snímky je práce.

14.3.2014

Známý umělec Franz přijel do Krumlova. Vystaví tam obrazy

Moravský Krumlov – Známý pražský umělec a bývalý kandidát na prezidenta Vladimír Franz přijel v pátek do Moravského Krumlova, aby zahájil instalaci svých děl na tamním zámku. Jeho plátna budou již v dubnu k vidění v nově opravených zámeckých prostorách. Kromě Franzových výrazně barevných velkoformátových obrazů budou turisté obdivovat i fotografie otce a syna Slámových.

26.2.2014

Ozvěny Ekofilmu budou pokračovat ještě příští týden

Znojmo - První část má za sebou festival Ozvěny Ekofilmu ve znojemském kině Svět. Včera mohli zájemci vidět dokumenty Constellation, Švédsko Skandinávská divočina či snímek z cyklu Ekopia nazvaný Hranicí je obloha.

23.2.2014

Miroslav Donutil: Provázek je moje divadlo, vracím se tam domů

Brno /ROZHOVOR/ - Na protest proti odvolání ředitele Národního divadla Jana Buriana a také proto, že už o tom delší dobu uvažoval, dal loni v létě po třiadvaceti letech ze souboru okamžitou výpověď. V této sezoně se herec Miroslav Donutil vrací do brněnského Divadla Husa na provázku, kde zkouší roli skladatele Salieriho v inscenaci Amadeus. Postavu jeho protivníka Mozarta si navíc střihne hercův syn Martin. „Těším se, že se společně potkáme na jednom jevišti v takto velkých rolích," říká třebíčský rodák.

15.2.2014

Galerii Agnes obsadili mladí umělci. Tentokrát Tetris skicák

Znojmo - Vytvořit umělecké dílo, najít vhodný prostor, připravit výstavu, zorganizovat vernisáž, uvést umělce a nabídnout hostům maximum informací o umělci i jeho díle. To vše se ve znojemské galerii Agnes učí mladí umělci pod dohledem galeristky Hany Čertkové. Páteční vernisáž patřila studentce Tereze Liškové, která představila svůj psychedelický koutek a skládačku obrázků s názvem Tetris skicák. Na vernisáži zahráli znojemští The Joy od Sect.

8.2.2014

Znojemské kino Svět přinese přenos Rusalky z New Yorku. Zpívat budou česky

Znojmo – Přelomový přenos z Metropolitní opery v New Yorku odpromítá dnes osmadvacet kin ve čtyřiadvaceti městech republiky. Znojemské kino Svět je opět mezi nimi. Poprvé se tak představí český titul, Dvořákova Rusalku, navíc ve hvězdném obsazení. Od 18.45 tak nejen ve znojemském kině zazáří Renée Fleming s Piotrem Beczałou.

6.2.2014

Ve znojemském kině budou pravidelně diskutovat studenti nad žhavými tématy

Znojmo – Ani romantická komedie ani akční film. Úterky patří ve znojemském kině Svět dokumentům. Neobvyklý plán na zpestření filmového menu se navíc nyní rozrůstá.

3.2.2014

OBRAZEM: Retro výstava vyvolává nostalgické úsměvy

Znojmo - Silonové zástěry, nepohodlné boty, obrovské sluneční brýle, hliníkové ešusy nebo odznáčky. To vše si mohou lidé připomenout na nové výstavě Jihomoravského muzea ve Znojmě, která zaplnila nové výstavní sály minoritského kláštera.

31.1.2014

Na krumlovském zámku vystřídají Epopej Franzovy obrazy

Moraský Krumlov, Brno – Již v dubnu bude hostit zámek v srdci Moravského Krumlova výstavu politika a umělce Vladimíra Franze s názvem Můj dům-můj hrad.

23.1.2014

OBRAZEM: Dům umění přiblíží tajuplný život gejš a samurajů

Znojmo – Zavítat do Japonska a seznámit se s tajuplným životem gejš i samurajů mohou již od pátku návštěvníci znojemského Domu umění. První patro zaplnila úspěšná výstava pražského Náprstkova muzea nazvaná Gejša a samuraj. Na návštěvníky čekají dobové exponáty připomínající atmosféru starého Japonska.

22.1.2014

Ředitel Besedy Varga odchází po třech letech. Na vlastní žádost

Znojmo – Přesně po třech letech působení v čele Znojemské Besedy odchází na vlastní žádost její ředitel Dušan Varga. Městští radní od 1. února někoho pověří vedením Besedy.

15.1.2014

Sedmý Jazzfest láká na Gustava Broma nebo swingový večer

Znojmo – V divadle, na ulici, v klubech i v Modrých sklepech bude od středy do konce týdne znít jazz. Sedmý ročník znojemského Jazzfestu nabídne hned na úvod koncert patrona festivalu Petera Lipy s Rozhlasovým Bigbandem Gustava Broma, na pořadu je tradiční noc v klubech i koncert Ivana Mládka.

7.1.2014

Jazz Fest Znojmo 2014: setkání legend, hvězd i talentů

Znojmo – Již za týden ve středu startuje jazzový festival ve Znojmě. Milovníci tohoto žánru se mohou těšit na pětidenní hudební maraton. Sedmý ročník festivalu Znojmo Jazz Fest začíná 15. ledna a potrvá do 19. ledna.

4.1.2014

Divadelní premiéry roku lákají na hity Karla Svobody i Žida Polívku

Jižní Morava – Bolek Polívka jako lichvářský Žid, nesmrtelné melodie z muzikálu Noc na Karlštejně na Biskupském dvoře, otec a syn Donutilové v souboji geniality a průměrnosti či národní hrdinka Maryša zobrazená jako oběť vlastní tvrdohlavosti. Premiéry roku 2014 v divadlech na jižní Moravě, které Deník Rovnost nabízí v souhrnném přehledu, slibují nové interpretace klasiky i současné moderní hry.

2.1.2014

Smršť letošních koncertů odstartují Smokie a ukončí je Landa

Brno – Bryan Adams, Smokie, Gregory Porter, Johnny Winter či Vanilla Fudge. Legendární interprety a hudební kapely přivítají v roce 2014 brněnské haly a koncertní sály. Deník Rovnost představuje výběr nejvýznamnějších hudebních událostí, které rok 2014 nabídne.

20.12.2013

Z ptačí perspektivy. Ornitolog Julius Klejdus vydal další knihu

Miroslav – Uznávaný jihomoravský ornitolog Julius Klejdus vydal další objemnou knihu. Nese název Z ptačí perspektivy. Obsáhlá publikace má 368 stran, zahrnuje i několik odborných kapitol. Kniha pojednává o biologii a chování ptáků. Vysvětluje, jaké druhy pohybu ptáci používají, jejich rozmnožování, chování jako takové, denní aktivity a biorytmy. Rozebírá i jejich potravu, jak ji ptáci získávají, rovněž ptačí zpěv a komunikaci. Text doprovází přes tisíc obrázků. Kniha je k dostání i v hlavních knihkupectvích Znojemska.

17.12.2013

Znojmo Jazz Fest 2014 přivítá legendy i mladé naděje jazzové scény

Znojmo - Milovníci kvalitního jazzu ze Znojemska budou mít zanedlouho opět důvod k radosti. Již za měsíc totiž vypukne sedmý ročník jazzového festivalu Znojmo Jazz Fest. Od 15. do 19. ledna se v osvědčených netradičních prostorách Znojma představí celá plejáda zkušených jazzmenů i nových vycházejících hvězd. 

17.12.2013

Brněnští sólisté rozezvučeli znojemský chrám. Bylo plno

Znojmo - Znojemský Chrám svatého Mikuláše rozezněl ojedinělý vánoční koncert. Ve zcela zaplněném kostele se znojemskému publiku představili sólisté Městského divadla Brno v čele s Alešem Slaninou.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení