VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

15.7.2016

Patron festivalu Pavel Šporcl zahrál v Retzu

Retz – V hotelu Althof v dolnorakouském Retzu zahrál ve čtvrtek večer český houslový virtuos a patron Hudebního festivalu Znojmo Pavel Šporcl. „Na prvním koncertě v Retzu jej doprovodil špičkový rakouský klavírista Matthias Fletzberger," sdělili organizátoři na webu festivalu.

14.7.2016

Virtuóz Šporcl vystoupí v Retzu. Zahraje Mozartovy sonáty pro housle a klavír

Znojmo, Retz – V rámci Hudebního festivalu Znojmo, který se právě odehrává ve Znojmě a jeho okolí, vystoupí tradičně i patron této akce, houslový virtuóz Pavel Šporcl. Zahraje hned na třech koncertech, a to 16 Mozartových sonát pro housle a klavír.

11.7.2016

OBRAZEM: Festival na úvod nabídl Dona Giovanniho

Znojmo - Třetí a poslední představení své inscenace Mozartovy opery Don Giovanni nabídl v neděli večer Hudební festival Znojmo. Největší letošní projekt festivalu měl premiéru minulý čtvrtek. „Nabídli jsme jednak skvělé obsazení, jednak pozoruhodné propojení klasicistní hudby s moderním scénickým pojetím," uvedl umělecký ředitel festivalu a dirigent Roman Válek.

7.7.2016

Hudební festival Znojmo začne operou Don Giovanni. Se sólistou Plachetkou

Znojmo – Vyhrávání trubačů z ochozu znojemské radniční věže bude po příštích sedmnáct dní každý večer uzavírat festivalové dny letošního Hudebního festivalu Znojmo. Pořadatelé jej letos vyladili na mozartovskou notu. Čtvrteční zahájení se koná v loucké jízdárně.

5.7.2016

OBRAZEM: Sochy, malby. Krumlovský zámek má nová lákadla

Moravský Krumlov – Nová lákadla pro turisty nabízí v těchto dnech moravskokrumlovský zámek. V tamních prostorách mohou lidé obdivovat hned několik nových výtvarných prací.

30.6.2016

Hudební festival připomene Mozartovo narození. Umělci už zkouší Dona Giovanniho

Znojmo – Výročí narození Wolfganga Amadea Mozarta je věnovaný letošní ročník Hudebního festivalu Znojmo. Unikátním počinem bude pak hvězdně obsazené uvedení opery Don Giovanni.

27.6.2016

OBRAZEM: Zámecký park v Tavíkovicích rozezvučely dechovky i cimbálka

Tavíkovice – Cimbálová muzika Ponava, Skaláci, Slovácká kapela Romana Horňáčka a také Bojané. Tyto dechovky a cimbálové muziky se v neděli odpoledne představily v Zámeckém parku v Tavíkovicích na VIII. Tavíkovickém festivalu dechových hudeb. Lidé si mohli společně s muzikanty zazpívat i zatančit, ovšem do tance se nikomu v horkém a dusném odpoledni příliš nechtělo. Festival moderovala moravskokrumlovská pedagožka Hana Štěpánová.

23.6.2016

Třídenní non-stop maraton. Kemp Výr ovládne festival psychdelické hudby

Výrovice – Čtyři desítky dýdžejů a možná až dva tisíce návštěvníků. To jsou stručná čísla festivalu psychdelické hudby s názvem Spirit Base.

16.6.2016

OBRAZEM: Vystaví klobouky. Praktické, elegantní i kuriozní

Znojmo – Klobouk, praktická pokrývka hlavy a také elegantní doplněk, dokáže i dnes oslovit téměř každou ženu. A to byl také jeden z důvodů, proč se Jihomoravské muzeum ve Znojmě rozhodlo v prostorách velkého sálu prvního patra minoritského kláštera připravit novou výstavu nazvanou Dostaveníčko s klobouky.

16.6.2016

Na turné mě uchvátila náměstí, řekl ve Znojmě autor bestsellerů Fulghum

Znojmo – Slavný americký spisovatel, pastor, filosof, učitel, zpěvák i malíř Robert Fulghum přijel ve středu večer do Znojma. Autor řady bestsellerů si město vybral jako jednu ze zastávek turné Listování. Na jevišti Štukového sálu Znojemské Besedy uvedl, podobně jako i v dalších osmatřiceti městech Česka, hru Drž mě pevně, miluj mě zlehka. Nechyběla ani autogramiáda a diskuze s diváky.

14.6.2016

Slavný spisovatel Robert Fulghum míří do Znojma. Zahraje si ve hře

Znojmo – Populární americký spisovatel Robert Fulghum, který 9. června v Prostějově a Olomouci zahájil v Česku své turné Listování, zavítá ve středu do Znojma. Na jeviště uvede, podobně jako i v dalších osmatřiceti městech Česka, s Lukášem Hejlíkem hru Drž mě pevně, miluj mě zlehka, ve které si sám zahraje. Poté plánuje diskusi s diváky.

10.6.2016

OBRAZEM: Fotograf představuje krajinu mezi Moravskými Budějovicemi a Podyjím

Vranov nad Dyjí – Krajinu mezi Moravskými Budějovicemi a Národním parkem Podyjí zachytil čížovský fotograf Michal Schnedier hledáčkem objektivu svého fotoaparátu. Jeho snímky mohou nyní obdivovat návštěvníci zámku ve Vranově nad Dyjí.

9.6.2016

OBRAZEM: Výstava připomene hříšné lidi města pražského

Znojmo – Úspěšný televizní seriál Hříšní lidé města pražského připomene výstava, kterou připravilo muzeum ve Znojmě. Návštěvníci se na ní dozví zajímavosti o seriálu i ze zákulisí natáčení. „K vidění budou také slušivé společenské kostýmy s množstvím módních doplňků, jako jsou elegantní klobouky nebo rukavičky, kabelky i bižuterie," pozval Ivo Žák z Jihomoravského muzea ve Znojmě, které výstavu připravilo. Lidé ji budou moci poprvé vidět už zítra a potrvá až do 6. srpna.

8.6.2016

Plastic People, MIG 21 nebo Aneta Langerová. Slavnosti lákají na hvězdy

Znojemsko – Slavná jména táhnou. Vědí to pořadatelé nejrůznějších slavností v regionu, kteří nechtějí nic ponechat náhodě. Aby si zajistili velkou návštěvnost, zvou do svých měst interprety zvučných jmen. A tak se lidé ze Znojemska i letos mají na co těšit.

7.6.2016

Concentus Moraviae: festival završí koncert v Moravském Krumlově

Moravský Krumlov – Jednadvacátý ročník Mezinárodního hudebního festivalu 13 měst Concentus Moraviae začal před pár dny v mikulovském zámku a na další koncerty mohli už vyrazit lidé v Hustopečích i Kyjově. Další budou třeba ve Valticích či ve Veselí nad Moravou. A závěr bude patřit Moravskému Krumlovu.

6.6.2016

OBRAZEM: Skupina The Tap Tap zahrála pro Konipasku. Výtěžek šel na nákup auta

Znojmo – Skladbu Řiditel autobusu zná už kde kdo. „Můj novej vozejk je rychlej jako vítr a silnej jako bejk, a svět s ním chutná zas jak propečenej stejk…" To jsou první verše hitu známé pražské skupiny The Tap Tap. Nejen ten mohli slyšet všichni ti, kdo v sobotu vyrazili do Hlubokých Mašůvek.

4.6.2016

Film o Podyjí: dorazí herečka Rybová i bývalý ministr Ambrozek

Znojmo – Správa Národního parku Podyjí zve veřejnost na oficiální premiéru filmu Obrázky z Podyjí, která je věnována tomuto národnímu parku u příležitosti jeho pětadvacátých narozenin. „Projekce filmu bude uvedena besedou s tvůrci. Pozvání přijali i Linda Rybová, herečka, která propůjčila svůj hlas komentáři či scénárista, a někdejší ministr životního prostředí Libor Ambrozek," přiblížil ředitel Správy parku Tomáš Rothröckl.

27.5.2016

Herec a režisér Kohák bavil Znojmo. O prázdninách se vrátím, slíbil

Znojmo – Populární herec a režisér Jakub Kohák bavil ve čtvrtek večer hosty vysokoškolského klubu Harvart. „Ve Znojmě jsem poprvé, o prázdninách se sem rád vrátím," řekl Znojemskému deníku Rovnost Kohák. Zcela zaplněný vysokoškolský klub bavil Kohák a jeho moderátor Robert Tamchyna volně plynoucími příběhy ze svého života, kdy se hosté dozvěděli řadu osobních zážitků z domu, kde oba bydleli.

23.5.2016

OBRAZEM: Škwor nebo Iné kafe. Sedmý Vrabčákfest pobavil patnáct set návštěvníků

Moravský Krumlov - Po loňském promoklém ročníku letos vítal krumlovský Vrabčákfest návštěvníky prosluněným dnem. Do parku za krumlovským zámkem přišly stovky lidí.

23.5.2016

OBRAZEM: Krása Orientu. Břišní tanečnice roztančily znojemské divadlo

Znojmo – Orientální hudba, originální kostýmy a ladné pohyby učarovaly již pojedenácté znojemskému divadlu. Na pódiu se vystřídalo na sto břišních tanečnic všech věkových kategorií.

21.5.2016

OBRAZEM: Bižuterie nebo raw deserty. Garage Design přivítal první návštěvníky

Znojmo – Raw deserty, domácí limonády, znojemská vína, bižuterii, ručně vyráběná zrcátka, mýdla, kabelky, oblečení či plyšáky lze od pátku vidět a zakoupit v garážích bývalého pivovaru Hostan. Prvním dnem tam totiž začal pravidelný Garage Design.

19.5.2016

Do třetice a naposled se nevyplnilo. Pivovarské garáže se otevřou Garage Designu

Znojmo – Autorské tvorbě, dobrému jídlu i kávě, hudbě či třeba podpoře dárcovství kostní dřeně budou patřit nadcházející dva dny ve Znojmě. Od pátku do soboty se totiž v areálu bývalého pivovaru uskuteční Garage Design.

18.5.2016

Muzejní noc: na hradě složí poklonu Karlu IV., lidé uvidí korunovační klenoty

Znojmo – Znojmo, Mikulov i Hodonín lákají na muzejní noci, které se u nich uskuteční už v pátek. Naopak někde si budou muset na tu svoji muzejní noc ještě počkat. Třeba ve Valticích se uskuteční příští sobotu, v Břeclavi až 4. června.

17.5.2016

Ozvěny Ekofilmu představí dvanáct snímků. Na úvod Vlčí hory

Znojmo – Pro příznivce dokumentů z oblasti ochrany životního prostředí připravila Správa Národního parku Podyjí promítání vybraných filmů z mezinárodního filmového festivalu Ekofilm. První promítání se uskuteční ve znojemském kině Svět v úterý od 17.30 hodin, další pak ve stejném čase i příští úterý.

13.5.2016

Vinobraní se letos ponese hlavně v duchu vína a historie

Znojmo – Program třiatřicátého ročníku Znojemského historického vinobraní představili ve čtvrtek pořadatelé ze Znojemské Besedy a radnice. Slavnost vína se uskuteční od 16. do 18. září, přibudou odpočinkové zóny, město má ovládnut historická atmosféra.

12.5.2016

OBRAZEM: Znojemskou aulu zaplnili brněnští herci. Improvizovali

Znojmo - Žádný scénář, čistá improvizace a kopec zábavy. Řeč je o brněnské divadelní skupině Džem Theatre, která ve Znojmě představila své improvizační umění. Skupina je členem České improvizační ligy, která je malinko o sportu, ale především o divadle. ,,Dva týmy se navzájem utkávají v improvizacích na divácká témata. Cílem není navzájem se vyřadit, ale společně vytvářet kvalitní představení a mít radost ze hry," řekl člen skupiny Ladislav Koubek.

10.5.2016

Největší hudební festival Znojemska má nové logo

Znojmo – Největší hudební festival v regionu se do nového ročníku vydává s novou vizáží. Organizátoři se totiž rozhodli pro zcela nové logo. „Už míří do turistického informačního centra a dál mezi naše posluchače. Pozvánky na letošní koncerty Pavla Šporcla a nejen jeho tak putují do světa se zbrusu novým logem letního festivalu," informovala festivalová mluvčí Ľuba Peterková.

7.5.2016

OBRAZEM: Kristek vystavuje na rakouském zámku. Třeba originál ztracené sochy

Znojmo, Riegersburg – Novou část expozice, takzvanou Kristkovu síň, otevřeli v těchto dnech v rakouském Riegersburgu majitelé tamního zámku, následovníci rodu Khevenhüller-Metsch, rod Pilati.

6.5.2016

Radnice zve na výstavu, opomněla autora

Znojmo /FOTOGALERIE/ – Byla to jedna z tiskových zpráv, kterých se na webu znojemské radnice objeví za týden několik. Zpravidla poslouží pro informaci a v případě pozvánek na výstavu třeba k naplánování návštěvy. Tentokrát ale informace o nových výstavách Jihomoravského muzea na městském webu nezůstala bez odezvy. Kritikům vadilo, že informace podle nich nebyla úplná.

AKTUALIZOVÁNO
5.5.2016

Mydy Rabycad na slavnostech piva a jejich závěrečná živelná párty

Region – Mladá talentovaná hudební formace z Prahy, Mydy Rabycad, zamíří za několik týdnů na jižní Moravu. Přesněji do Břeclavi, na tamní Slavnosti břeclavského piva. Kapela složená ze čtyř muzikantů, v čele se zpěvačkou a textařkou Žofií Dařbujánovou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies