VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

20.1.2016

Hudební kritik Jan Rejžek bavil posluchače ve Znojmě

Znojmo /FOTOGALERIE/ – Především připomenutí hudby, kterou stvořil nedávno zesnulý britský zpěvák David Bowie, patřila úvodní část úterního Kaleidoskopu Jana Rejžka s podtitulem Hudba, kterou na Radiožurnálu neuslyšíte.

19.1.2016

Devátý JazzFest táhl. Dorazily dva tisíce lidí

Znojmo – Devátý ročník pětidenního znojemského jazzového festivalu JazzFest s podtitulem „wine goes to jazz" je minulostí. Uzavřela jej nedělní jazzová mše. Organizátoři si návštěvnost pochvalují. „Všechny koncerty letošního ročníku propojené s ochutnávkami vín přilákaly zhruba dva tisíce návštěvníků. Další desítky přišly na Mrznoucí jazz pod radnici a na tradiční Kopání písku pro Vídeň do Nového Šaldorfa," informovala mluvčí festivalu Ľuba Peterková.

18.1.2016

OBRAZEM: Zima hudbě nevadí. Opět to potvrdil "Mrznoucí jazz"

Znojmo – Ani letošní ročník znojemského JazzFestu se neobešel bez pouličního vystoupení. Před znojemskou radnicí lákalo v sobotu na Mrznoucí jazz uskupení Kouda's Quartet. „Dixielend a svařák vás bezpečně zahřejí," stálo pro tento den mimo jiné v pozvánce letošního JazzFestu. A lidé se i přes teploty pod nulou dobře bavili.

16.1.2016

OBRAZEM: Umění by mělo dělat lidi šťastné, ukáže pětadvacítka výtvarníků

Moravský Krummlov – Přípravy výstavy v galerii Knížecího domu v Moravském Krumlově jsou v plném proudu, vernisáž totiž organizátoři naplánovali na pondělí osmnáctého ledna. Své práce zde představí pětadvacet místních výtvarníků.

15.1.2016

OBRAZEM: Letošní JazzFest zahájil Peter Lipa

Znojmo – V pořadí již devátý ročník jazzového festivalu ve Znojmě odstartoval patron festivalu, slovenský jazzman Peter Lipa se svojí kapelou. O koncert byl obrovský zájem. Hosté zcela zaplnili restauraci hotelu Prestige, která se dočasne proměnila v menší koncertní sál. „Vítám Petera Lipu i všechny hosty na dalším ročníku JazzFestu Znojmo, jehož desáté výročí oslavíme příští rok. Jsem rád, že se nám letos podařilo spojit také s brněnským jazzovým festivalem. Spolupracujeme i se Znojemskou Besedou. Zvu všechny příznivce muziky na další koncerty," uvedl při zahájení prezident festivalu Jiří Ludvík.

14.1.2016

OBRAZEM: Výrobky šikulů zvou k zastavení. Třeba rotunda z korkových zátek

Znojmo – Žirafa nebo opice vyrobené z papíru, líbivé dekorativní předměty, rotunda z korkových zátek či znojemské podzemí i s miniaturními kostlivci. To vše je až do konce ledna k vidění v galerii Domu porozumění na Slepičím trhu ve Znojmě. O neotřelé exponáty se postaraly šikovné ruce dětí a jde o vítězné práce, které loni bodovaly na prvním kreativním veletrhu nazvaném Znojmo rukama šikulů.

12.1.2016

Znojemský Jazzfest: začne Lipa, show předvedou i Funny Fellows

Znojmo – Velká hudební lahůdka je po roce opět tady. Zábavný dixieland, jazzovou mši, swingovou tančírnu i tradiční klubový večer má v programu už desátý znojemský Jazzfest. Začne ve středu.

9.1.2016

Mojžišová: Práce na knize? Vtipy o Merkelové či Bushovi

Znojmo – Svůj studentský i profesní život zasvětila paragrafům, každou volnou chvilku ale tráví nad plátnem či čtvrtkou papíru. Kreslí, maluje a ilustruje knihy. Řeč je o sedmadvacetileté Veronice Mojžišové z Kuchařovic, která pracuje jako asistentka soudce ve Znojmě a současně pokračuje ve studiu. Právní prostředí tak dokáže ozvláštnit světem plným fantazie a barev.

6.1.2016

Jubilejní znojemský Jazzfest zahájí koncert Petera Lipy

Znojmo – Zábavný dixieland, jazzovou mši, swingovou tančírnu i tradiční klubový večer má v programu desátý znojemský Jazzfest. Začne právě za týden koncertem patrona festivalu, věhlasného slovenského muzikanta Petera Lipy.

1.1.2016

Stadtmusik Hollabrunn přivítá nový rok hudbou

Znojmo – Tradiční novoroční koncert pořádá již podeváté rakouská Stadtmusik Hollabrunn v Městském divadle ve Znojmě. Na pátek 15. ledna připravil kapelník Herbert Klinger pro publikum pestrý program. „Jako hosté vystoupí první tenor Vídeňské státní opery Roman Lauder a prezident hudebního festivalu Jazz Fest Jiří Ludvík s houslovým sólem," sdělila mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková.

20.12.2015

OBRAZEM: Sbor z rakouského Retzu zazpíval i česky

Znojmo – Dvě vánoční koledy, konkrétně Narodil se Kristus Pán a Pásli ovce valaši, zazpívali v češtině členové Pěveckého sdružení z Retzu na svém již čtvrtém adventním koncertě ve Znojmě. Rakušané tak i letos potěšili zástupy Znojemských, kteří si je přišli v sobotu v podvečer vyslechnout do znojemského kostela Nanebevzetí Panny Marie a svatého Václava v Louce.

18.12.2015

OBRAZEM: Znojemskou Besedou zněly klarinety žáků Karla Fojtíka

Znojmo – Na již tradiční Vánoční koncert žáků klarinetové třídy učitele a známého znojemského hudebníka Karla Fojtíka pozvala veřejnost Základní umělecká škola Znojmo. Koncert se uskutečnil v hlavním sále Znojemské Besedy na Masarykově náměstí.

14.12.2015

Koncert Aleše Slaniny navodil vánoční atmosféru. S umělcem zazpívali i studenti

Znojmo – Již tradiční koncert herce, zpěváka a tanečníka Městského divadla Brno Aleše Slaniny a jeho hostů i letos zaplnil hned dvakrát v jednom odpoledni znojemské městské divadlo. Na obou koncertech vystoupili další umělci z Brna – Andrea Březinová, Jana Zenáhlíková, Robert Jícha a Láry Kolář. Zpěváky doprovodila kapela pod vedením Tomáše Küfhabera.

12.12.2015

OBRAZEM: Počítačový pravěk představuje výstava. Největší pozornost věnuje hrám

Znojmo – Milovníci počítačových her všech generací mohou vyrazit na Retrogaming, interaktivní putovní výstavu historických počítačů, která zachycuje vývoj výpočetní techniky od počátků po polovinu 90. let 20. století.

12.12.2015

Jubilejní JazzFest: lístky jsou už v prodeji

Znojemsko – Znojemskou kulturní sezonu zahájí v novém roce už desátý ročník hudebního festivalu Znojmo JazzFest – wine goes to jazz. Uskuteční se od 13. do 17. ledna a přinese řadu jazzových koncertů. Vstupenky na jednotlivé akce jsou už v předprodeji a lze je zakoupit v Turistickém informačním centru na Obrokové ulici. Povětšinou přijdou na 100 korun, na místě v den koncertů pak za ně lidé zaplatí 150 korun.

11.12.2015

OBRAZEM: Střihavhův akustický koncert zaplnil divadlo

Znojmo – Zpěvák Kamil Střihavka zazpíval ve čtvrtek zcela zaplněnému divadlu ve Znojmě. Umělec nabídl divákům poloakustický hudební projekt. „V komorním koncertu se Kamil Střihavka představil jako vyzrálý umělec v polohách, ve kterých je publiku neznámý. V programu zazněly upravené hity, ale i písně nikdy živě nepředstavené. Nechyběly ani vánoční melodie," sdělila produkční Znojemské Besedy Jana Alexová.

2.12.2015

Střihavka a Bílá míří do Znojma

Znojmo - Na hudební lahůdky se v předvánočním čase mohou těšit lidé ve Znojmě. Královské město na Dyji se totiž stane součástí Vánočního turné 2015 zpěváka Kamila Střihavky, Zavítá tam i zlatá slavice Lucie Bílá.

30.11.2015

OBRAZEM: Swingové představení lákalo. Nebe na zemi zaplnilo divadlo

Znojmo – Zcela zaplněné divadlo ve Znojmě vidělo premiéru hry Osvobozeného divadla Nebe na zemi, kterou si připravilo Divadelní studio Martiny Výhodové. Inspirací autorům byl motiv staroanglické hry Francise Beaumonta a Johna Fletchera – Španělský kněz. Děj však přenesli do mytologicko-renesanční atmosféry. Hra se odehrává na Olympu a v malém městě. Přestože ji Osvobozené divadlo uvedlo ve třicátých letech, ani dnes neztrácí na půvabu a aktuálnosti. V hlavních rolích se představili Karel Bobek, Kamil Chaloupka, Vojtěch Čabala a Lucie Fučíková. I tentokrát se jednalo o hru se zpěvy a tanci za doprovodu swingových tónů Jaroslava Ježka. Režie se ujala Martina Výhodová, o taneční choreografii se postarala Eva Lettlová.

29.11.2015

Švéda: Baví mě, když lidé nad vtipem chvíli přemýšlí

Moravský Krumlov – Při hovoru s přáteli často zpozorní, pousměje se, zasvítí mu oči a začne zapisovat poznámky do mobilního telefonu. Ten je totiž vždycky při ruce. Umí si pohrát se slovy, akordy, pastely i tužkou. Nedávno objevil kouzlo kresleného vtipu. Řeč je o Bořivoji Švédovi z Moravského Krumlova, kterého lidé v regionu znají jako ředitele krumlovského kulturního střediska.

29.11.2015

OBRAZEM: Najednou ti dojde,... zpívalo krumlovské náměstí s Petrem Kolářem

Moravský Krumlov – Populární český zpěvák Petr Kolář vystoupil v sobotu v centru Moravského Krumlova na akci Pohádkové Vánoce. Jeho vystoupení přilákalo zástupy místních i obyvatele z okolních vesnic.

27.11.2015

Pac-Man, Prince of Persia i Dynablaster. Výstava představí první počítačové hry

Znojmo – Milovníci počítačových her všech generací budou mít zanedlouho důvod k radosti. Tu jim přinese Retrogaming, interaktivní putovní výstava historických počítačů, která zachycuje vývoj výpočetní techniky od počátků po polovinu 90. let 20. století. Ve Znojmě bude k vidění od 4. prosince do 20. února příštího roku v Domě umění na Masarykově náměstí.

27.11.2015

OBRAZEM: Znojemské muzeum vystavuje cenné nože. Z damascénské oceli

Znojmo – Novou výstavu ojedinělých zbraní vyrobených z damaškové oceli mohou až do devatenáctého února obdivovat návštěvníci minoritského kláštera Jihomoravského muzea ve Znojmě.

AKTUALIZOVÁNO
22.11.2015

Noc divadel? Ve Znojmě překonala očekávání

Znojmo /REPORTÁŽ/ – Ze tmy září nasvícená budova znojemského divadla. K jejímu vchodu se trousí dvojice či skupinky lidí. Nejsou to dámy ve večerních róbách a ani všichni muži nemají striktně tmavý oblek a na košili kravatu. Je totiž sobotní Noc divadel a lidé se přišli podívat, jak Městské divadlo ve Znojmě vlastně vypadá.

11.11.2015

Svěřenci Martiny Výhodové pilují Nebe na zemi

Znojmo – Termín sedmadvacátého listopadu by si měli zapsat do diářů všichni příznivci divadelního umění. Divadelní studio Martiny Výhodové si totiž připravilo premiéru hry Voskovce a Wericha Nebe na zemi. „Divadelní studio je soubor lidí, kteří mají zájem se zdokonalovat v hereckém umění. Jsem na ně pyšná a jsem moc ráda, že se mi vrací i moji bývalí žáci, kteří chtějí navázat na to, co jsem jim před časem předala v hereckém oboru na Základní umělecké škole ve Znojmě," přiblížila režisérka Martina Výhodová.

10.11.2015

OBRAZEM: Jazz propojený s poezií bavil plný sál znojemské Besedy

Znojmo – Štukový sál Besedy patřil v úterý večer příznivcům hudby i poezie. Znojemská knihovna totiž uspořádala Jazzový poetický večer s podtitulem Od vážné hudby po jazz.

9.11.2015

OBRAZEM: Pěvecké sdružení Vítězslav Novák slavilo 95 let od svého založení

Znojmo - Slavnostním koncertem v Císařském sále znojemského hradu oslavilo znojemské Pěvecké sdružení Vítězslav Novák pětadevadesát let od svého založení. Historie sboru sahá do roku 1920, kdy poprvé vystoupil společně mužský i ženský pěvecký sbor.

3.11.2015

Pěvecký sbor oslaví 95 let. Koncertem na znojemském hradě

Znojmo – Oslavit pětadevadesát let fungování sboru koncertem na hradě se rozhodl sbormistr Jana Svoboda společně se svými svěřenci z Pěveckého sdružení Vítězslav Novák. Na pátečním koncertě zazní skladby Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka, Bedřicha Smetany, ale i samotného Vítězslava Nováka či Jana Svobody.

28.10.2015

Vstupte! Divadlo na Vinohradech přijede do Znojma, zahrají Preiss a Töpfer

Znojmo – Na jevišti Městského divadla Znojmo se v sobotu 7. listopadu ve hře Vstupte! po letech představí hvězdy vinohradského souboru, umělci Viktor Preiss a Tomáš Töpfer se svými kolegy.

23.10.2015

OBRAZEM: Havelka s Melody Makers přenesli posluchače do swingových třicátých let

Znojmo – Zcela zaplněné znojemské městské divadlo sledovalo koncert zpěváka, tanečníka a herce Ondřeje Havelky, kterého doprovodili jeho Melody Makers. Koncertní program nesl název Když zaválí Hot Jazz nebo swing.

9.10.2015

OBRAZEM: Portréty i krajinky. Znojemský Fotoklub ukazuje velkoformátové snímky

Znojmo – Originální, ale i zcela obyčejné věci, které zachytili hledáčkem objektivu lékař nebo úředník, mohou obdivovat návštěvníci znojemského Domu umění na Masarykově náměstí. Velkoformátové fotografie zaplnily jeho mázhaus a budou tam k vidění do konce měsíce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení