Organizátoři: Pátý Jazz Fest byl nejúspěšnější
Tradiční zmrzlý jazz na Obrokové. Autor: DENÍK/Martin Moštěk
23.1.2012 08:17
Znojmo /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Popáté a nejlépe. Tak hodnotí právě skončený ročník znojemského Jazz Festu organizátoři. Rozmanité koncerty tentokrát od středy do neděle přitáhly na dva tisíce návštěvníků.
„Jsme rádi, že se nám podařilo festival zařadit mezi oblíbené hudební akce. Je vidět, že si znojemské publikum za tu dobu už na jazz zvyklo. Účinkující si moc pochvalují, jak jsou naši posluchači vnímaví a umějí se na koncertech dobře chovat. Proto měly naše akce skvělou atmosféru,“ pochvaloval si po uzavření páté kapitoly festivalu jeho prezident Jiří Ludvík.
„Vše takto skvěle vychází také díky podpoře města Znojma i dalších sponzorů a také díky spolupořadatelství Znojemské Besedy,“ řekl Ludvík.
Na úspěchu má podle něj podíl pestrá dramaturgie. „Každý rok se snažíme představit širokou škálu jazzu. Proto na festivalu zazněl dixieland jako stará forma jazzu. Na druhé straně jsme představili mladá uskupení s moderním jazzem. Někdy jazz přesahuje do folklóru, nebo je v duchovním hávu. Naším cílem je mít festival hodně pestrý,“ popsal Ludvík.
Největší zájem byl letos o vystoupení Dana Bárty. „Do posledního místa zaplněný štukový sál Louckého kláštera byl svědkem nejnovějšího Bártova projektu Theyories,“ připomněla mluvčí festivalu Petra Klobasová. Úspěch sklidila vyprodaná páteční noc v klubech. Do finále festival přivedl sobotní koncert Jany Koubkové a nedělní Jazzová mše Karla Růžičky v Louce.
Autor: Martin Moštěk
Pošlete odkaz přátelům
Diskuse
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY
CELEBRITY
David Rath
Sledujte kauzu Rath online na Blesk.cz. Více o zatčení Davida Ratha a aktuálních informací ohledně celé… celý článek ›
Do kin vtrhl film Líbáš jako ďáběl
Fanoušci režisérky Marie Poledňákové se konečně dočkali! V kinech měl dnes premiéru snímek Líbáš jako… celý článek ›
Sbohem, Ashtone! Demi Moore má nového kluka
Herečce Demi Moore (49) konečně došlo, že nemá cenu plakat nad rozlitým mlékem. Vztah s nevěrným… celý článek ›
Bitva o Farmáře Standu: Katarína je lesba a bývalá prostitutka, tvrdí Alena
I když si Standa Sekanina (59) zvolil v pořadu Farmář hledá ženu za svou vyvolenou prodavačku Katarínu … celý článek ›




