VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HRUŠOVANY NAD JEVIŠOVKOU

Přechod Hevlín: z kasina je dluh

Hevlín - Vedení Hevlína pronajalo bývalý hraniční přechod a těšilo se na zisky z kasina. Nájemce však dluží dvě stě tisíc a nic nedělá. A zastupitelům chybí informace.

Hrušovanští volejbalisté chtějí udržet tradici volejbalu

Hrušovany nad Jevišovkou – Volejbal, který se kdysi hrál v téměř každé obci, je stále aktivní v Hrušovanech nad Jevišovkou. Muži hrají nižší krajskou soutěž, funguje družstvo dívek a základům volejbalu učí i nejmenší děti.

Maderová: Šanov jsem objevila až napodruhé

Šanov - V čele Okrašlovacího spolku v Šanově stojí Marie Maderová, energická a činorodá žena. Pro poměrně malou vesnici, jakou je Šanov, je existence podobného spolku téměř vzácností. Rozhodnutí o zapojení do veřejného života ve vesnici předcházelo odstěhování do Brna a opětovný návrat do rodné vsi. Nyní Maderová organizuje tamní společenský život a stará se o propagaci akcí pořádaných spolkem.

Volejbal: Hrušovany byly o víkendu úspěšné jen napůl

Hrušovany nad Jevišovkou – První zápas prohráli 3:0 a druhý stejným skórem vyhráli. Taková je víkendová bilance hrušovanských volejbalistů proti Sokolu Marefy v nižší krajské soutěži.

OBRAZEM: V Hrušovanech se prohání volejbalové naděje

Hrušovany nad Jevišovkou - Dvacet dětí navštěvuje volejbalovou přípravku v Hrušovanech nad Jevišovkou. Oddíl vznikl v roce 2011 a jeho náplní jsou sportovní aktivity zaměřené zejména na volejbalovou přípravu pro nejmenší děti ve věku od pěti do deseti let.

Víkend na Znojemsku nabídne umění, víno a ryby

Znojemsko - Hrušovanští si slibují na rybářských závodech účast sedmi set lidí. Kdo nerad ryby, může navštívit premiéru dobšických ochotníků nebo koncert Hradišťanu.

Hrušovanští fotbalisté objevili nového živočicha. Jetrda

Hrušovany nad Jevišovkou /ZE SPORTOVNÍ HISTORIE ZNOJEMSKA/ - Vy neznáte jetrda? Tahle otázka se nesla před sedmi lety Hrušovany nad Jevišovkou. Místní fotbalisté totiž na soustředění v Nízkých Tatrách údajně spatřili stopy tohoto plachého zvířete.

VIDEO: Nádvoří břežanského zámku roztančila Sisa Sklovská

Břežany - K zakoupení polohovací vany pro lidi se zdravotním postiženým, pro které je domovem břežanský zámek, pomohli návštěvníci pondělního benefičního koncertu.

Chráněné bydlení: jedenáct klientů se v Šanově už cítí jako doma

Šanov - Druhým rokem žije ve dvou domcích v Šanově jedenáct klientů, kteří sem přišli z ústavu pro mentálně handicapované v Břežanech.

Politikaření na malou vesnici nepatří, tvrdí starosta Hrabětic Fodor

Hrabětice /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Osmapadesátiletý Jaroslav Fodor většinu svého profesního života pracoval na vývoji nových strojů pro potravinářský průmysl. Před šesti lety zamířil od rýsovacího prkna do komunální politiky. Vyhrál dvoje volby a druhé období je starostou Hrabětic, kde žije celý život.

Za požár trafiky hrozí muži patnáct let. Svědek lže, hájí se

Brno, Hrušovany u Brna – Zapálil nepoužívanou zničenou trafiku, od které pak chytilo vedle stojící skladiště továrny na svíčky, keramiku a umělé květiny v Hrušovanech u Brna. Způsobil škodu přes jedenadvacet milionů korun. Z toho viní obžaloba šestatřicetiletého Romana Zabloudila. Jeho případem se v úterý zabýval Krajský soud v Brně. Muži hrozí až patnáctileté vězení.

Plánovali přepadení podnikatele, hrozí jim dvanáct let za mřížemi

Brno – Pokusem o loupežné přepadení se v úterý zabýval Krajský soud v Brně. Obětí měl být podnikatel z Hrušovan nad Jevišovkou na Znojemsku. Tři muži ho podle obžaloby plánovali přepadnout a okrást o peníze.

Vyhláška umožní zabíjet krokodýly. Chovatelé zprávu vítají

Jevišovice, Velký Karlov – Nová vyhláška ministerstva zemědělství umožní legálně zabíjet krokodýly na maso. Zprávu vítají chovatelé ve Velkém Karlově. Velkochov na maso však neplánují.

Hevlínská lokálka má šanci. Může ji zachránit nový návrh

Praha, Hevlín - Ministerští úředníci píší návrh, který umožní převod neprodejných lokálek obcím. Vláda plán dostane v květnu. Nový vlastník musí pět let objednávat aspoň příležitostné jízdy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies