VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HRUŠOVANY NAD JEVIŠOVKOU

Jel rychle, zničil BMW. Škoda? Dvě stě tisíc korun

Hevlín – Škodu za dvě stě tisíc korun na svém BMW a nepříjemný zážitek do konce života má řidič bavoráku, který havaroval poblíž Hevlína.

V Hrušovanech hřměly motory. Konal se tam ojedinělý závod v Evropě

Hrušovany nad Jevišovkou – Už potřetí se konaly v Hrušovanech nad Jevišovkou supermotové závody, které jsou součástí seriálu Supermotard open tour ČSMS (Český svaz motocyklového sportu, pozn. red.). Letos poprvé byly součástí mistrovství České republiky.

Marta Valášková: olejové barvy mi moc voní

Hrabětice – Hrabětická škola se může pyšnit školnicí, jejíž obrazy obdivovali i návštěvníci Vídně. Marta Valášková střídá kresbu tužkou malováním temperami či olejem. Poslední dobou si nejvíce oblíbila suchý pastel. Umělecké vlohy zdědila po své matce, ale naplno je dokázala rozvinout až v dospělém věku.

Přechod Hevlín: z kasina je dluh

Hevlín - Vedení Hevlína pronajalo bývalý hraniční přechod a těšilo se na zisky z kasina. Nájemce však dluží dvě stě tisíc a nic nedělá. A zastupitelům chybí informace.

Hrušovanští volejbalisté chtějí udržet tradici volejbalu

Hrušovany nad Jevišovkou – Volejbal, který se kdysi hrál v téměř každé obci, je stále aktivní v Hrušovanech nad Jevišovkou. Muži hrají nižší krajskou soutěž, funguje družstvo dívek a základům volejbalu učí i nejmenší děti.

Maderová: Šanov jsem objevila až napodruhé

Šanov - V čele Okrašlovacího spolku v Šanově stojí Marie Maderová, energická a činorodá žena. Pro poměrně malou vesnici, jakou je Šanov, je existence podobného spolku téměř vzácností. Rozhodnutí o zapojení do veřejného života ve vesnici předcházelo odstěhování do Brna a opětovný návrat do rodné vsi. Nyní Maderová organizuje tamní společenský život a stará se o propagaci akcí pořádaných spolkem.

Volejbal: Hrušovany byly o víkendu úspěšné jen napůl

Hrušovany nad Jevišovkou – První zápas prohráli 3:0 a druhý stejným skórem vyhráli. Taková je víkendová bilance hrušovanských volejbalistů proti Sokolu Marefy v nižší krajské soutěži.

OBRAZEM: V Hrušovanech se prohání volejbalové naděje

Hrušovany nad Jevišovkou - Dvacet dětí navštěvuje volejbalovou přípravku v Hrušovanech nad Jevišovkou. Oddíl vznikl v roce 2011 a jeho náplní jsou sportovní aktivity zaměřené zejména na volejbalovou přípravu pro nejmenší děti ve věku od pěti do deseti let.

Víkend na Znojemsku nabídne umění, víno a ryby

Znojemsko - Hrušovanští si slibují na rybářských závodech účast sedmi set lidí. Kdo nerad ryby, může navštívit premiéru dobšických ochotníků nebo koncert Hradišťanu.

Hrušovanští fotbalisté objevili nového živočicha. Jetrda

Hrušovany nad Jevišovkou /ZE SPORTOVNÍ HISTORIE ZNOJEMSKA/ - Vy neznáte jetrda? Tahle otázka se nesla před sedmi lety Hrušovany nad Jevišovkou. Místní fotbalisté totiž na soustředění v Nízkých Tatrách údajně spatřili stopy tohoto plachého zvířete.

VIDEO: Nádvoří břežanského zámku roztančila Sisa Sklovská

Břežany - K zakoupení polohovací vany pro lidi se zdravotním postiženým, pro které je domovem břežanský zámek, pomohli návštěvníci pondělního benefičního koncertu.

Chráněné bydlení: jedenáct klientů se v Šanově už cítí jako doma

Šanov - Druhým rokem žije ve dvou domcích v Šanově jedenáct klientů, kteří sem přišli z ústavu pro mentálně handicapované v Břežanech.

Politikaření na malou vesnici nepatří, tvrdí starosta Hrabětic Fodor

Hrabětice /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Osmapadesátiletý Jaroslav Fodor většinu svého profesního života pracoval na vývoji nových strojů pro potravinářský průmysl. Před šesti lety zamířil od rýsovacího prkna do komunální politiky. Vyhrál dvoje volby a druhé období je starostou Hrabětic, kde žije celý život.

Za požár trafiky hrozí muži patnáct let. Svědek lže, hájí se

Brno, Hrušovany u Brna – Zapálil nepoužívanou zničenou trafiku, od které pak chytilo vedle stojící skladiště továrny na svíčky, keramiku a umělé květiny v Hrušovanech u Brna. Způsobil škodu přes jedenadvacet milionů korun. Z toho viní obžaloba šestatřicetiletého Romana Zabloudila. Jeho případem se v úterý zabýval Krajský soud v Brně. Muži hrozí až patnáctileté vězení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení