VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HRUŠOVANY NAD JEVIŠOVKOU

Stát prodá trať z Hevlína do Hrušovan nejspíš později

Hevlín - Obec požádala stát o bezúplatný převod trati, po které už tři roky nejezdí pravidelné vlaky. Státní správce drah zatím čeká na potvrzení, že se vlaky už nevrátí.

V Hrušovanech bude sběrný dvůr. Už sedmý na Znojemsku

Znojemsko /INFOGRAFIKA/ - Nabídnout lidem místo, kde se mohou zdarma zbavit komunálního odpadu, se rozhodli představitelé Hrušovan nad Jevišovkou.

V Karlově hořel komín na rodinném domě

Velký Karlov – K požáru komína řadového rodinného domku vyjížděly v sobotu před půl pátou odpoledne jednotky profesionálních hasičů z Hrušovan nad Jevišovkou a dobrovolní hasiči z Božic. "Na střechu zamířili vysokotlaký proud, aby zabránili dalšímu šíření. Požár lokalizovali krátce po páté hodině odpolední, " uvedl operační důstojník hasičského záchranného sboru Jihomoravského kra­je. Jaká vznikla majitelům škoda, není v tuto chvíli jasné. Hasiči byli na místě ještě minimálně hodinu po lokalizování požáru.

Hrušovany opraví náměstí Míru. Místo asfaltu přijde dlažba

Hrušovany nad Jevišovkou – Desítky let starý popraskaný asfalt v centru Hrušovan nad Jevišovkou má nahradit dlažba. Vedení města plánuje rekonstrukci náměstí Míru. Auta tam zůstanou.

Volby? Mladí raději hulí, tvrdí obyvatelé obce s nejnižší volební účastí

Břežany - Zdánlivě obyčejná obec na Znojemsku. Pár stovek obyvatel, kostel a dominanta v podobě zámku ze sedmnáctého století. Nakupovat lidé chodí dopoledne do místní jednoty a baví se například na hodech, které tady bývají kolem dvacátého srpna.

Než do šrotu, raději pod obec. Hevlínští si požádali o zavřenou trať

Hevlín - Aby předešli zrušení trati, požádali Hevlínští o její bezúplatný převod. Na svém posledním zasedání obecní zastupitelé zvedli ruce pro žádost o bezúplatný převod lokální trati z Hevlína do Hrušovan nad Jevišovkou.

Kanály jsou hotové, silnice také. Starosta Božic věří, že stát peníze pošle

Božice - Máme kompletně dokončenou kanalizaci, na povrchu nové silnice a věříme, že posledních deset milionů korun ze Státního fondu životního prostředí nakonec ministerstvo financí uvolní. Takový vzkaz posílá nejen obyvatelům Božic tamní starosta Karel Hala.

Do Hevlína pojede v sobotu znovu lokálka. Díky hodům

Hevlín - Na jeden den se v sobotu na koleje mezi Hrušovany a Hevlínem vrátí lokálka. Dva páry vlaků objednala obec u příležitosti tamních krojovaných hodů. Zhruba za měsíc pak mají hevlínští zastupitelé jednat o tom, zda požádají o převod trati do majetku obce.

Hrušovanské Supermoto: skvělá show, tři zranění i rozbité motorky

Hrušovany nad Jevišovkou – Nikde jinde v Evropě nenajdete takovou soutěž, která se konala v sobotu v Hrušovanech nad Jevišovkou. Závody motorek, čtyřkolek a pitebiků na městském okruhu jsou raritou. Hrušovanské Supermoto se konalo již počtvrté. Loni ho navštívilo kolem tří tisíc diváků a letos byl počet obdobný.

Hrušovany nad Jevišovkou opět hostí Supermoto

Hrušovany nad Jevišovkou - Už počtvrté se v soboru konají v centru Hrušovan nad Jevišovkou supermotové závody, které vloni přivítaly až tři tisíce návštěvníků. Závodníci nastoupí v pěti kategoriích, které zahrnují jak čtyřkolky, tak i motorky. Absolvují dvě jízdy. Start je na hrušovanském náměstí Míru, odkud zamíří k zámku, kde se asfaltová trať změní na hliněnou. Celý okruh měří 1,3 kilometru a jezdcům se počítá, kolik ujedou okruhů ve stanoveném časovém limitu.

U Břežan je na prodej statek. Územní plán dává zelenou pro cokoliv

Břežany - Téměř osmihektarový bývalý statek u Břežan je na prodej. I když historie hospodářství sahá do minulosti vzdálené téměř sto let, v současné době případný kupec získá víceméně jen prázdné pozemky. Podle starosty Břežan Josefa Rebendy dovoluje územní plán prakticky jakékoliv využití pozemků.

AKTUALIZOVÁNO

Kamion s okurkami blokoval dopravu u Hrabětic

Hrabětice - Kamion s okurkami blokoval od sedmé hodiny ranní dopravu za Hraběticemi směrem na Hrušovany nad Jevišovkou. Při odbočování nevytočil řidič zatáčku. Kamion odbočoval směrem ke konzervárně a uvízl návěsem v příkopu.

Hrušovany zlepší vodovod. Napřesrok

Hrušovany nad Jevišovkou - První důležité razítko k chystanému vylepšení dodávek pitné vody má na stole radnice v Hrušovanech nad Jevišovkou. Znojemští úředníci schválili stavbu přivaděče surové vody z nového vrtu. Projekt rozšíření úpravny vody, která je pro celý záměr klíčová, dostanou Hrušovanští na podzim. Pak začnou shánět dotace.

U Břežan hořely balíky slámy. Hasičům pomáhal i traktor

Břežany - K požáru vyjížděli před druhou hodinou odpoledne hasiči na pole u Břežan. Na místě hořelo několik desítek balíků slámy. S požárem bojovalo osm jednotek hasičů, kterým se oheň podařilo dostat pod kontrolu za sedmdesát minut. Na místo dorazil i traktor, který oborával pole tak, aby se oheň dále nerozšířil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení