VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MIROSLAV

V Dolenicích vyroste obří farma pro chov prasat. Mají jich tam být tisíce

Znojemsko – V Dolenicích má vyrůst nová farma pro chov prasat. Postavit čtyři nové haly na místě, kde již v minulosti zemědělci zvířata chovali, chtějí představitelé Zemědělského družstva Jiřice u Miroslavi. Investor již má od kraje souhlasné stanovisko v rámci posuzování vlivu stavby na životní prostředí (EIA).

OBRAZEM: Cestující už na autobus čekají bezpečněji

Miroslavsko – Konec nebezpečného přecházení přes silnici k dnes již bývalé autobusové zastávce přímo u silnice první třídy přinesl nedávno otevřený autobusový terminál u Miroslavi. Autobusy nyní zajíždějí do smyčky k zastávce, která je moderně vybavená také elektronickou informační tabulí.

Konec nastupování u nebezpečné silnice. Miroslavský terminál začíná fungovat

Miroslav – Klidný přestup z místní linky na autobus do Brna či Znojma si začnou od neděle užívat cestující z Miroslavi a okolí. Silničáři totiž předají do užívání nový terminál nedaleko vlakového nádraží. Autobusy tak po letech opustí nebezpečnou hlavní silnici.

Konec nebezpečného přebíhání silnice. Terminál u Miroslavi otevřou už za týden

Miroslav – Klidný přestup z místní linky na autobus do Brna či Znojma si začnou od příští neděle užívat cestující z Miroslavi a okolí. Silničáři totiž předají do užívání nový terminál nedaleko vlakového nádraží. Autobusy tak po letech opustí nebezpečnou hlavní silnici.

Miroslav zavede parkovné na náměstí

Miroslav – Nová pravidla pro parkování na náměstí Svobody v Miroslavi chystají tamní radní. Dohodli se, že na náměstí postaví parkovací automaty, nyní ladí smlouvy a ceny parkování. Řidiči začnou za parkování platit na podzim.

Referendum o hazardu? Po petici jej zváží vedení radnice v Miroslavi

Miroslav, Hrušovany – Čtyři sta padesát podpisů sebrali odpůrci hazardu v Miroslavi pod petici, kterou na jaře předložili tamní radnici. Představitelé města nyní zvažují, že k záležitosti vypíší místní referendum. Podle zástupce iniciativy proti hazardu mohou příslušnou vyhlášku zastupitelé schválit i bez referenda. Radní v srpnu uváží, co navrhnou zastupitelům.

Miroslav po deseti letech obnovila koupaliště. I díky měsícům práce dobrovolníků

Miroslav – V pětaosmdesát let dlouhé tradici pokračuje od soboty koupaliště v Miroslavi. Po téměř desetileté přestávce začalo opět sloužit k letnímu odpočinku a plavání. Zahájení zkušebního provozu předcházely měsíce práce dobrovolníků a investice města blížící se třem milionům korun.

Meruňkobraní: akce, která dělá Miroslavi dobré jméno, nabídne koncert Špinarové

Miroslav – Největší miroslavská městská slavnost je za dveřmi. Meruňobraní s Jarmarkem u Floriána se v Miroslavi uskuteční už tuto sobotu.

Vandal zdemoloval zastávku. Způsobil škodu přibližně patnáct tisíc korun

Damnice - Autobusová zastávka v Damnicích na Znojemsku se dostala do hledáčku vandala. Ten si ji jako cíl svého útoku vybral v noci na čtvrtek. „Zatím neznámý pachatel poškodil skleněnou výplň zastávky. Rozbil osm kusů bezpečnostního dvojitého lepeného skla," přiblížila znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Auto neměl zaregistrované a navíc překročil rychlost

Miroslav - Řidiče jedoucího s autem, které ještě neměl zaregistrované na sebe a předchozí majitel je již v evidenci vozidel zrušen, přistihli policisté na Znojemsku. Vše vyšlo najevo, když řidič překročil maximální povolenou rychlost. Před desátou dopoledne totiž projížděl Miroslaví sedmdesátikilometrovou rychlostí.

OBRAZEM: Miroslavský zámek po opravách chystá expozice

Miroslav - Ke slavnostnímu otevření u příležitosti tradičního Meruňkobraní chystají již v Miroslavi prostory nově opraveného křídla tamního zámku. „Největším lákadlem bude určitě expozice pod názvem Slovanská epopej se vrací na Moravu. Půjde o dvacet velkoformátových puzzle jednotlivých obrazů cyklu Alfonse Muchy o rozměrech zhruba 3×2 metry," uvedl starosta Miroslavi Roman Volf. Obrazy postupně složil tým kolem Aleny Počarovské, která na zámku vystaví i další zajímavé puzzle.

Miroslav dokončila opravu křídla zámku

Miroslav, Jevišovice – Novou tváří jihovýchodního křídla se k příchozím obrací zámek v Miroslavi. Rozsáhlá obnova první části zámku skončila uplynulý pátek kolaudační prohlídkou. Slavnostní otevření město chystá na červencové Meruňkobraní.

Miroslav: Opravené koupaliště otevřou už letos v létě

Miroslav - Už za dva měsíce přivítá po letech opět své návštěvníky jedno z nejstarších koupališť v regionu. Miroslav bude mít své staré známé koupaliště, postavené už v roce 1929. Nyní nově opravené, splňující i přísné hygienické požadavky. Kromě zrekonstruovaného bazénu, jehož dno začnou dělníci betonovat už brzy, bude k dispozici i zázemí se sprchami a kabinkami a také hřiště pro míčové hry.

Vzácná a pohledná sýkořice hnízdí i na Znojemsku

Znojemsko – Známému miroslavskému ornitologovi Juliu Klejdusovi se podařil další fotografický „úlovek". Podařilo se mu vyfotit samečka i samičku sýkořice vousaté, která patří mezi méně známé a v současnosti i velmi vzácné zástupce řádu pěvců. „Jejich prostředím i hnízdním biotopem jsou rozlehlejší a souvislé mokřadní porosty. Vzhledově patří mezi nejpohlednější pěvce. Jejich hlasové projevy jsou však dost nenápadné, spíš jen tiché cvrlikání nebo vábivé ping,ping či varovné čirr,čirr," popsal ornitolog Klejdus.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies