VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MORAVSKÝ KRUMLOV

Tandem Forman a Volf si po roce vyměnil místa na radnici v Miroslavi

Miroslav – Jsou zpět v rolích, v nichž spolu pracovali šestnáct let. Starostou Miroslavi je znovu Augustin Forman, místostarostu mu po roce opět dělá Roman Volf. Zastupitelé o tom rozhodli na mimořádném zasedání. Lídr vítěze voleb Martin Plechatý přešel z opozice do rady.

Krumlovské náměstí zažívá proměnu. Staré keře nahrazuje "moderní" zeleň

Moravský Krumlov – Návštěvníci i obyvatelé Moravského Krumlova zaznamenali v posledních dnech čilý ruch na tamním náměstí. Letité keře totiž střídá zcela nová výsadba.

OBRAZEM: Sokolovna v Krumlově svítí novotou

Moravský Krumlov – Novotou svítící fasádu, okna ale i topení získala v těchto dnech krumlovská sokolovna. Opravy přišly na necelých patnáct milionů korun, z toho šest milionů pokryly státní dotace. „Nyní přijde na řadu interiér a čekáme na vypsání vhodných dotačních titulů," naznačil starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina.

Zájem turistů o Slovanskou Epopej v Praze upadá. Krumlov láká návštěvníky jinak

Praha, Moravský Krumlov – Čtvrtou sezonu v dvoraně Veletržního paláce v Praze má za sebou Muchův cyklus obrazů Slovanská Epopej. Letos na výstavu zavítalo na pětatřicet tisíc návštěvníků.

Obce řeší uran ve vodě. Kvůli přísným normám

Moravskokrumlovsko – Kvůli přísným hygienickým normám řeší města a vesnice v regionu přítomnost uranu v pitné vodě. Řešení přijde na miliony.

Vyhýbal se zvěři. Při manévru najel do příkopu a převrátil auto na bok

Znojemsko – O velkém štěstí může mluvit pětadvacetiletý řidič, jehož Renault Megane skončil na boku.

Budování kanalizace odhalilo středověké podzemí. V Petrovicích

Petrovice /FOTOGALERIE/ – Vesnice na Znojemsku jsou protkané podzemními chodbami. Sloužily za válek jako skrýše a Petrovice nejsou výjimkou. Takové hlasy byly slyšet mezi pamětníky dlouhá léta. Nedávné budování kanalizace ve vsi prokázalo, že místní lidé měli pravdu. Podzemní labyrint pod rodinnými domy prozkoumal nedávno petrovický badatel Bronislav Gruna, který se společně s manželkou Evou zajímá o regionální historii. Své závěry uveřejnili v obecním zpravodaji i na obecním webu. „O existenci podzemí existuje několik zpráv zapsaných v obecní kronice nebo předávaných ústní tradicí," uvedli Grunovi.

Moravský Krumlov ulehčí lidem třídění odpadu. Zdarma

Moravský Krumlov – Kam patří kelímky od jogurtu, obaly od mléka, sklo či PET lahve se učí i děti v mateřských školách. Ne ve všech domácnostech se však daří odpad třídit. Podpořit a usnadnit toto snažení se nyní rozhodli v Moravském Krumlově na Znojemsku. Obyvatelé města si mohou zdarma vyzvednout na pokladně městského úřadu žluté, zelené a modré tašky.

OBRAZEM: V Rakšicích vyroste hmyzí domek i bahniště

Moravský Krumlov – Hrát si a zároveň se učit mohou již brzy děti navštěvující mateřskou školu v Rakšicích. Čekají je například balanční klády z přírodních materiálů, letní výukový altán, hmyzí domek nebo bahniště. Projekt má u dětí podpořit pravidelný pobyt v přírodním prostředí a zároveň umožnit zdravý kontakt s rizikem. "Součástí budou i záhony, které budou sloužit výchově a osvětě. Prvky mají probudit zájem o přírodu a umožnit získávání informací na základě zkušeností," sdělila Andrea Stejskalová z odboru školství a kultury krumlovské radnice. Úprava školní zahrady přijde na více než milion korun a podstatnou část pokryje dotace.

Tržnice místo továrny? Zastupitelé s hlasováním o změně územního plánu počkají

Moravský Krumlov - Moravskokrumlovští zastupitelé v pondělí odložili hlasování o změně územního plánu pro bývalý areál továrny Vertex. Současný majitel, firma Anero chce mít v malé části areálu legálně prodejnu, o níž mluví místní jako o asijské tržnici. Územní plán to ale neumožňuje. Zastupitelé však chtějí počkat, až skončí veškerá správní řízení, která se táhnou již několik měsíců.

Koupi krumlovského zámku brzdí exekuce. Zastupitelé schválili smlouvu o úvěru

Moravský Krumlov – Ještě jednu zápletku musí řešit na krumlovské radnici a na pražském Výstavišti kvůli prodeji zámku v Moravském Krumlově. Město jej kupuje od společnosti Incheba, přípravu nezbytných smluv a samotnou koupi ovšem komplikuje pohled do katastru nemovitostí. Na zámku vázne zástava a exekuce.

V lese nechal pytlák tělo stopadesátikilového jelena. Hlavu si odnesl

Moravský Krumlov - V lese u Moravského Krumlova úřadoval v noci na čtvrtek pytlák. Ulovil jelena evropského, který vážil zhruba sto padesát kilogramů.

Srážka u Tavíkovic: jeden zraněný a čtvrtmilionová škoda

Tavíkovice - Jeden zraněný a škoda čtvrt milionu korun. Taková je bilance srážky dvou aut, která se stala v pondělí večer u Tavíkovic. Šestačtyřicetiletý muž ze Znojemska jel s Opelem Mokka po vedlejší silnici od Dobronic na Přeskače.

Dva roky krumlovského Senior taxi: převeze 120 lidí měsíčně

Moravský Krumlov - Taxi, které si může zavolat důchodce starší sedmdesáti let v Moravském Krumlově pro přepravu k lékaři či na nákup a zaplatí jen 10 korun, funguje už druhým rokem. Úspěšně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies