VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MORAVSKÝ KRUMLOV

OBRAZEM: Škwor nebo Iné kafe. Sedmý Vrabčákfest pobavil patnáct set návštěvníků

Moravský Krumlov - Po loňském promoklém ročníku letos vítal krumlovský Vrabčákfest návštěvníky prosluněným dnem. Do parku za krumlovským zámkem přišly stovky lidí.

Do Krumlova míří fandové muziky na Vrabčák. V zámeckém parku bude rušno

Moravský Krumlov – Nejen celou řadu kapel, ale i zajímavý program v koutku zábavy pro děti slibuje letošní festival Vrabčák. Uskuteční se v sobotu v dolním parku moravskokrumlov­ského zámku a lidé se mohou těšit na písničkáře jménem Voxel, hudební skupinu Škwor či AC/DC revival, Špejlbl´s Helprs, Žádnej stres nebo Jaksi taksi. Vystoupí i český rapper a producent Paulie Garand, slovenská punkrocková skupina Iné Kafe a znojemská skupina Psychocandy.

Využití krumlovského zámku? Návrhy dávají lidé v anketě

Moravský Krumlov – Vybavit alespoň část zámku dobovým nábytkem a nabídnout turistům klasický prohlídkový okruh tak, jak je to na ostatních zámcích v regionu. Zřídit v areálu zámeckou restauraci, jízdárnu, pivovar či reprezentativní místo pro svatby i ubytování. Takové využití by si představovali někteří obyvatelé Moravského Krumlova pro tamní zámek. Opozice poukazuje, že samotná koupě a potřebné opravy by přinesly velké finanční zatížení na dalších padesát let. Anketě dala krumlovská radnice přednost před referendem kvůli šanci najít odpověď na větší množství otázek.

Krumlovský zámek zřejmě odblokuje dohoda. Lhůta ale končí až po termínu dražby

Praha, Moravský Krumlov - Sporů kolem zámku v Moravském Krumlově brzy ubude. To v případě, pokud se dohodne jeho nynější vlastník s firmou usilující o zaplacení milionové pohledávky. Soud jim na jednání dal dva měsíce.

Stolní tenistka Čechová se vrátila do České republiky. Bude hrát za Řeznovice

Hodonín – Stolní tenistka Dana Čechová se po více než deseti letech strávených v Německu vrací domů. Úspěšná reprezentantka a úřadující mistryně České republiky ve dvouhře bude v příští sezoně nejvyšší ženské soutěže hájit barvy Řeznovic, kde působí už další bývalé hodonínské hráčky.

Zdražování vody? Svazek se brání. Krumlov má prý chybné informace

Moravský Krumlov – Složité vypořádání závazků s Moravským Krumlovem nyní patrně čeká představitele třebíčského vodárenského svazku. Město totiž hodlá svazek opustit a důvodem je velké navyšování cen vody v horizontu deseti let. Starosta Tomáš Třetina mluví přibližně o sto padesáti korunách za kubík. Nová cena vody má být tedy bezmála dvojnásobná. Svazek poukazuje na nepřesné a zavádějící informace. „Cena vody není tvořena uměle, jak si lidé mnohdy představují. Vychází z přesných kalkulací a je státem regulovaná. Surovou vodu musíme nakupovat a platíme za ni poplatky státu. Další část ceny tvoří provozní náklady. Zahrnují úpravu surové vody na pitnou, její dopravu k odběratelům a kontrolu kvality. Promítá se do ní také spotřeba vody v regionech," vysvětli tajemník třebíčského vodárenského svazku Karel Nedvědický.

Zpravodaje měst stojí radnice ročně statisíce

Znojemsko – Zatímco ve většině obcí dostávají její obyvatelé zpravodaje zdarma, v Miroslavi se rozhodli pro odlišné řešení. Miroslavský zpravodaj si lidé předplácejí, případně si ho mohou za deset korun koupit na stánku. K těm, kteří si za zpravodaj nezaplatí, se jeho obsah dostane až s dvouměsíčním zpožděním, kdy se objeví na oficiálních internetových stránkách města.

Stolní tenisté Moravského Krumlova míří do druhé ligy. Bez ostychu

Moravský Krumlov – Postupnými kroky se chtějí přiblížit ženskému výběru, který bojuje v extralize. Stolní tenisté Moravského Krumlova opanovali třetí ligu skupiny D a poprvé v historii si zahrají druhou nejvyšší soutěž.

Krumlov odmítl stavbu kompostárny. Lidé se báli zápachu i nákladní dopravy

Moravský Krumlov - Důrazné „ne" stavbě kompostárny řekli lidé v Moravském Krumlově. Báli se zápachu, husté dopravy i toho, že kapacitu nedokáže městečko naplnit.

Moravský Krumlov zpřístupní kapli sv. Floriána

Moravský Krumlov  - Výšlap do kopce, pohled na městečko z ptačí perspektivy a chvíle ticha a odpočinku v kapli svatého Floriána. Tak by mohl již brzy vypadat víkendový výlet obyvatel i návštěvníků Moravského Krumlova. Roky nepřístupná kaple se totiž otevírá veřejnosti. Velké změně napomohla petice, kterou podepsalo na čtyřicet obyvatel města. Pro vedení radnice to byl impuls, proč se o možnost zpřístupnění kaple zajímat. „Lidé stáli o to, aby kaple nebyla uzavřeným prostorem. Požadovali také, aby v Krumlově vznikla rozhledna, čemuž nedokážeme vyjít vstříc. Ale o kapli jsme začali jednat se zástupci církve," vysvětlil starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina.

Zdražování? Moravský Krumlov zvažuje vystoupení z vodárenského svazku

Moravský Krumlov – Do deseti let mají obyvatelé Moravského Krumlova platit bezmála sto šedesát korun za kubík vody. Vedení města se tomu rozhodlo zabránit. Na pondělním zastupitelstvu padly důležité otázky, zda má město ve svazku zůstat, nebo hledat nového provozovatele vodovodů a kanalizací. Kvůli zvyšující se ceně vodného a stočného a neprůhlednému hospodaření tak hodlá Moravský Krumlov po 23 letech opustit třebíčský vodárenský svazek.

OBRAZEM: Krumlovští zachránili ohroženého motáka mochopa

Moravský Krumlov – Do rybářského vlasce na stromě v prostoru Vrabčího hájku v Moravském Krumlově se zachytil ohrožený druh ptáka, moták pochop. Ve čtvrtek jej zachraňovali lidé z odboru životního prostředí moravskokrumlovské radnice i místní strážníci.

OBRAZEM: Krumlovský Bezgestfet lákal na anglické komedie

Moravský Krumlov – Na tři sta diváků zhlédlo o víkendu šestici představení, kterou si pro ně připravili pořadatelé letošní přehlídky regionálních divadel v Moravském Krumlově. Na prknech tamního kinosálu se od pátečního do sobotního večera vystřídal studentský soubor, ochotníci z Dobšic, Lesonic, Jaroměřic nad Rokytnou nebo Pohořelic.

Šejk, strašidlo i Dívčí válka pobaví krumlovský kinosál. Na divadelní přehlídce

Moravský Krumlov – Studentský divadelní soubor, loutky, ochotníci z Lesonic nebo Dívčí válka v podání herců z Jaroměřic nad Rokytnou. To vše bude k vidění již v pátek v kinosále v Moravském Krumlově. Tamní kulturní středisko pořádá totiž další ročník festivalu regionálních divadel Bezgestfest.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení