VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MORAVSKÝ KRUMLOV

OBRAZEM: Kounický košt? Nejlepší byla Krejčího slivovice

Horní Kounice – Rekordních 308 vzorků nabídl již osmý ročník Koštu slivovice a ovocných pálenek v Horních Kounicích. Třiatřicet degustátorů v polovině ledna vyhodnotilo jako nejlepší vzorek, který dodal Jiří Krejčí z nedalekého Višňového. Šampionem koštu se tak stala jeho loňská slivovice. Nejstarší pálenkou byla slivovice z roku 1976, kterou dodal Lubomír Lapeš z Třebíče. „Degustace byla anonymní a degustátoři znali číslo vzorku, druh destilátu a ročník," sdělil za organizátory Arnošt Lapeš.

Lom u Leskouna má povolení k další těžbě. Část území přišla o památkovou ochranu

Olbramovice - Těžaři mohou dolovat kámen z lomu u kopce Leskoun. Získali příslušná povolení. Ochránci přírody tvrdí, že lom může přírodě i pomoci. Část kulturní památky na kopci, kde bylo historické hradiště, zůstává zachovaná.

AKTUALIZOVÁNO

Dražbu zámku exekutor znovu odložil. Kvůli náhradě škody za zmizelý kufr šperků

Moravský Krumlov – Téměř symbolicky vyznívá páteční rozhodnutí exekutora dražícího krumlovský zámek. Připravenou dražbu musel na poslední chvíli zrušit a nový termín stanovil prozatím na prvního dubna. Do hry totiž vstoupil další věřitel, který se pokouší poslat vlastníka zámku do insolvence kvůli náhradě škody za zmizelý kufr šperků z veletrhu.

Vlaky do Hrušovan a Krumlova nahradí autobusy. Do pátku

Moravskokrumlovsko – Až do pátku musí počítat lidé, kteří využívají vlakových spojení do Hrušovan či Moravského Krumlova s výlukami. Vždy od osmi hodin a pěti minut ráno až do 14.25 nepojedou vlaky v úseku Moravské Bránice – Moravský Krumlov a také na trati mezi Brnem a Hrušovany nad Jevišovkou a Moravskými Bránicemi a Oslavany. „Po dobu výluky vlaky nahradí autobusová doprava. Autobusy budou jezdit podle výlukového jízdního řádu," informuje server Českých drah.

OBRAZEM: Umění by mělo dělat lidi šťastné, ukáže pětadvacítka výtvarníků

Moravský Krummlov – Přípravy výstavy v galerii Knížecího domu v Moravském Krumlově jsou v plném proudu, vernisáž totiž organizátoři naplánovali na pondělí osmnáctého ledna. Své práce zde představí pětadvacet místních výtvarníků.

Potvrzeno. Krumlovská radnice se přihlásí do dražby zámku

Moravský Krumlov – Až zahájí exekutor dražbu zámku v Moravském Krumlově, bude v příslušném elektronickém systému přihlášený přinejmenším jeden účastník. Krumlovské zastupitelstvo na svém pondělním mimořádném zasedání schválilo, že město podá přihlášku a složí předepsanou kauci. Další postup ovšem nechávají představitelé města otevřený.

Krumlov spustil 16 nových kamer. Sledují vjezdy do města nebo okolí hradeb

Moravský Krumlov – Vjezdy do města, školy a školy,centrum města a další klíčová nebo citlivá místa sleduje v Moravském Krumlově nově šestnáct kamer městského systému. Pořízení a instalace stály půldruhého milionu korun.

Krumlovský zámek půjde v lednu do dražby. Město má stále zájem o jeho koupi

Moravský Krumlov – Do dražby míří po jedenácti letech zámek v Moravském Krumlově. Dřív, než ho stihlo od výstavnické společnosti Incheba koupit město, přišel zásah exekutora. Krumlovští zastupitelé ve středu vyslechli informace o dražbě připravené na jedenáctého ledna nadcházejícího roku. První lednové pondělí zasednou znovu a rozhodnou jak postupovat.

V Moravském Krumlově se srazilo auto s traktorem

Moravský Krumlov - Dopolední dopravní ruch v centru Moravského Krumlova narušila v pondělí nehoda. Na tamní Ivančické ulici došlo ke kolizi nákladního auta s traktorem.

Dobročinná burza v Trstěnicích pomůže vážně nemocnému chlapci

Trstěnice – Na dobročinnou burzu spojenou s bleším trhem zvou do Trstěnic na Znojemsku místní lidé. Burza se uskuteční tuto neděli v areálu bývalého kravína, vstupné bude dobrovolné a výtěžek z něj půjde na těžce postiženého Jonáška.

Moravský Krumlov: vandaly u WC hlídají kamery

Moravský Krumlov – Pět let provozu, stovky autobusů a tisíce lidí. Moravskokrumlovské autobusové nádraží, které město nechalo vystavit v údolí u říčky Rokytné, začalo fungovat počátkem prosince roku 2010. Po celou dobu však město řešilo veřejné toalety v čekárně. Byl v nich stále nepořádek a byly terčem vandalů. Proto nyní na nádraží přibyly kamery, které pomohou prostor monitorovat. „Ve městě rozjíždíme kamerový systém, a protože se záchodky opakovaně stávaly terčem vandalů, rozhodli jsme se umístit další nové kamery i tam," uvedl první už Moravského Krumlova Tomáš Třetina.

Švéda: Baví mě, když lidé nad vtipem chvíli přemýšlí

Moravský Krumlov – Při hovoru s přáteli často zpozorní, pousměje se, zasvítí mu oči a začne zapisovat poznámky do mobilního telefonu. Ten je totiž vždycky při ruce. Umí si pohrát se slovy, akordy, pastely i tužkou. Nedávno objevil kouzlo kresleného vtipu. Řeč je o Bořivoji Švédovi z Moravského Krumlova, kterého lidé v regionu znají jako ředitele krumlovského kulturního střediska.

OBRAZEM: Najednou ti dojde,... zpívalo krumlovské náměstí s Petrem Kolářem

Moravský Krumlov – Populární český zpěvák Petr Kolář vystoupil v sobotu v centru Moravského Krumlova na akci Pohádkové Vánoce. Jeho vystoupení přilákalo zástupy místních i obyvatele z okolních vesnic.

Asijská tržnice? Namísto Vertexu bude v sále krumlovského hotelu

Moravský Krumlov – Šance na využívání sálu přímo v srdci Moravského Krumlova se den ode dne snižují. Majitelka hotelu Hana Tranová totiž seznámila vedení města se svým záměrem hotel odprodat asijskému podnikateli. Ten by v bývalém tanečním a koncertním sále zřejmě zřídil obchod či sklady. Podnikatelům s prodejnami v centru tak patrně přibude konkurence. Krumlovští poukazují na to, že není správné, aby hotel koupilo město. Zámek je podle nich přednější.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies