VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ZNOJMO

Případ přepadených pošťaček ve Znojmě putuje znovu k soudu

Znojmo – Ani po třinácti letech nekončí případ přepadených pošťaček ve Znojmě. Žalobkyně se proti zproštění viny obžalovaných Jaroslava Schindlera a Tomáše Čepury odvolala. V pondělí o tom informovala pracovnice trestního oddělení znojemského soudu. Případem se tak bude opět zabývat Krajský soud v Brně.

Na jelítka padal sníh. Z výrovické zabijačky si odnesl nadílku i řidič autobusu

Výrovice /REPORTÁŽ/ – Na škvarkách, čerstvých polévkách, mozečku s chlebem a samozřejmě na jitrnicích, jelitech a tlačence si v sobotu pochutnávali návštěvníci výrovických zabijačkových hodů. Pro speciality si místní přišli i za sněhových přeháněk.

Vedení Znojma chce další kamery v ulicích. Město zažádá o dotace

Znojmo – Rozšíření městského kamerového systému o šest nových kamer. Na to chce Znojmo získat dotaci z ministerstva vnitra. V případě jejího schválení se město bude na nákladech podílet z deseti procent. „Loni jsme získali dotaci z ministerstva vnitra na dvě kamery, které byly závěrem roku instalovány. Třetí kamerový bod hradilo město. Nyní zbývá ještě šest lokalit, ve kterých jsou kamerové body žádoucí," uvedl ředitel znojemské městské policie Ivan Budín.

AKTUALIZOVÁNO

Dobové zákusky. Historická cukrárna zavede návštěvníky do časů první republiky

Znojmo /FOTOGALERIE/ – Vrátit se do časů prvorepublikového Československa mohou zájemci na putovní výstavě věnované starým cukrárnám.

Pekárkovi chtějí až dvacet hektarů nových vinic

Jaroslavice – Zpočátku měl jaroslavický vinař Miloš Pekárek se synem Tomášem podobně jako snad každý v příhraničních Jaroslavicích na Znojemsku malý, asi desetiarový vinohrad. Nyní se v těsné blízkosti hranic s Rakouskem snaží postupně rozšiřovat nově vysázené vinohrady. A jaký mají cíl? „Chtěli bychom mít do pěti let asi dvacet hektarů vinohradů," říká původní profesí zemědělec, dnes osmačtyřicetiletý podnikatel Miloš Pekárek.

OBRAZEM: Charita spočítala první pokladničky, bylo v nich přes 320 tisíc

Znojmo – Prvních téměř osmdesát pokladniček z letošní tříkrálové sbírky rozpečetili v úterý na znojemské Charitě. Ještě do konce týdne budou někteří koledníci ve sbírce pokračovat.

Obyvatele některých bytů ve Znojmě šokovala exekuce

Znojmo – Exekuční příkaz kvůli dluhům společnosti, která dodávala teplo do stovek bytů ve Znojmě, vyděsil těsně před vánočními svátky stovky obyvatel bytů ve Znojmě. Jak již dříve informoval Znojemský deník Rovnost, jde o byty, které spravuje bytové družstvo Znojemčan a jehož dceřiná společnost Byterm kvůli údajným dluhům v září loňského roku skončila.

Hotaři koledovali mezi šaldorfskými sklepy

Nový Šaldorf /REPORTÁŽ/ – Mrazivé sobotní dopoledne sice zrovna nepřeje procházkám, ale před jedním z vinařských sklepů v Novém Šaldorfu se schází a sjíždí několik desítek lidí, které čeká téměř celodenní procházení sklepní ulicí. Naštěstí oblečení venkovských strýců a tet je do mrazu jak dělané.

Lidé ve Znojmě slavili svátek švihlé chůze

Znojmo /FOTOGALERIE/ – Historicky poprvé se přesně v den svátku švihlé chůze neboli Silly Walk sešly v sobotu v centru Znojma asi tři desítky lidí. Po loňském nultém ročníku ho připravili Michaela Cahová a Jiří Kotáb. „Silly Walk Znojmo vychází na 7. ledna, což je mezinárodní den švihlé chůze. Minulý rok jsme absolvovali tento pochod v Brně, velice nás to nadchlo, a chtěli jsme tento svátek rozšířit do našeho rodného města. Nechtělo se nám čekat celý rok, proto jsme na zkoušku organizovali nultý ročník, který nebyl přesně sedmého ledna, ale až o měsíc později," uvedl Jiří Kotáb.

Ve Znojmě oslaví svátek švihlé chůze. V mrazu

Znojmo – Projít se v mrazivém odpoledni Znojmem nikoli běžným krokem mohou v sobotu všichni příznivci recese a také britského humoru, vycházejícího z myšlenek skupiny umělců okolo Monty Python. Právě oni totiž stojí za takzvaným švihlým pochodem, tedy Silly Walk.

Přepadení ve Znojmě: policie hledá svědkyni, pachatel měl kostkovanou čepici

Znojmo – Neznámý muž zaútočil ve středu odpoledne na ženu v Kunštátské ulici ve Znojmě. Jde o méně frekventovanou ulici. Se ženou zápasil o její kabelku. Nakonec bez úspěchu utekl. Policie hledá svědkyni, která incident viděla.

Jenšovský: Největší zážitek? Zimní plavání v norském fjordu

Dobšice – Pozitivní vliv na tělesné zdraví člověka, ale také obrovský vliv na odbourání stresu, napětí a uvolnění hormonů radosti a pohody. To jsou hlavní důvody, proč se starosta Dobšic u Znojma Jaroslav Jenšovský věnuje zimnímu plavání.

Znojmo: poslední prodejna hudby v regionu skončila

Znojmo – Už žádný rozhovor s odborníkem na muziku, žádné prohlížení bookletů v prodejně plné cédéček, ale také klasických vinylových desek či filmů na DVD nosičích.

Výbuch na poli u Šumné byl řízený. Pyrotechnik likvidoval válečnou munici

Znojemsko – Tři plechové bedny s minometnými granáty z druhé světové války objevil v lese mezi Onšovem a Šumnou hledač kovů minulý pátek. Rezavé bedny byly částečně v zemi. Policie na místo povolala specialistu z Brna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies