Buldoci si dali vydatnou večeři, Znojmo opět prohrálo

Znojmo /FOTOGALERIE/ - Horší to už snad být nemůže. Taková slova zněla v ochozech brněnské sportovní haly po úterním večerním utkání mezi brněnskými Buldoky a Znojmem. To totiž nedokázalo ani napočtvrté vybojovat body a prohrálo 2:7.

7.10.2009

Buldogs Brno vs. ZnojmoFoto: Deník/ Lubomír Stehlík

Utkání s Brnem mělo být pro Znojmo to, kde by mohlo premiérově v letošním ročníku extraligy bodovat. Jenže ani v jihomoravské metropoli to znojemským florbalistům nevyšlo.

„Nemohoucnost hráčů vstřelit branku pokračuje. Dostáváme laciné góly a naše šance zůstávají nevyužité,“ posteskl si znojemský kouč Libor Šťasta.

Už úvod utkání naznačoval, jakým směrem se bude duel ubírat. Brněnští Buldoci jakoby tancovali na domácí palubovce balet. Jejich neskutečná lehkost, sehranost a zdravý pohyb dělal Znojmu velké problémy.

Skóre otevřel v páté minutě Petr Kadlec, který asistoval i u druhé branky, která přišla o dvě minuty později. A když úvodní trio branek ve znojemské síti zpečetil Luděk Ondráček, bylo Znojmo zralé na ručník.

Malou naději vykřesal pro hosty Pavel Palát, který dokázal svou pohotovou dorážkou snížit, ale na konci třetiny se Brno dostalo opět do tříbrankového vedení. To když vyloučení Petříčka potrestal brněnský kapitán Kotlas.

Ani druhá třetina vzpruhu pro znojemské fanoušky, kterých dorazilo do Brna požehnaně, nepřinesla. Ba naopak. Znojmo ještě dvakrát inkasovalo a před závěrečným dějstvím tak bylo téměř jasné, kdo bude brát body.

Až v závěrečné třetině jakoby našli svěřenci Libora Šťasty motivaci hrát, ale na zkušené Buldoky to bylo až příliš pozdě. Brněnští florbalisté zkušeně kontrolovali hru a celkem bez problémů si dokráčeli pro tři body.

„Odehráli jsme dobré utkání, jen jsme mohli dát více branek. Když už jsme Znojmo do něčeho pustili, ukázal se v dobrém světle gólman Wagner,“ s úsměvem na rtech komentoval jihomoravské derby brněnský kouč Filip Vítek.

Znojemští florbalisté jsou tak na samém chvostu tabulky a už v neděli na své palubovce přivítají Havířov, který má zatím pouhý bod.

„Musíme se odrazit ode dna tabulky. Jakmile dokážeme prolomit prokletí, které se nás drží, začneme bodovat,“ myslí si Šťasta.

7.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

Téměř pětadvacet let pracuje Evžen Adámek ve znojemské charitě.
5

Pomáhat mě těší. Dobře ale vím, že nemůžu být všude, říká ředitel charity Adámek

Zdeněk Mička.

Na páté místo jsme pyšní. Opět jsme ukázali, že fotbal umíme, hlásí Mička

Policie při svezení Kruliše nepochybila. Dostane nový supersport

Brno – Spolujízda policisty a zástupce šéfa hradního protokolu Vladimíra Kruliše v půjčeném supersportu za čtyři miliony nebyla podle závěrů inspekce trestný čin. Policisté tak mohou dostat nový hybrid. Okolnosti jízdy vyšetřovala Generální inspekce bezpečnostních sborů kvůli spekulacím o tom, že vůz řídil právě Kruliš. Vyšetřování části spisů skončilo v pátek.

Vojenské bunkry ožívají. Děti si vyzkouší, jak složit uniformu

Šatov – Vrátit se do dob dávno minulých mohou v sobotu návštěvníci Areálu československého opevnění v Šatově. Technické muzeum v Brně, které památku spravuje, připravilo program pro rodiny s dětmi. „V šatovském pěchotním srubu Zahrada i v jeho okolí najdou příchozí dobovou osádku, jejíž příslušníci podají zájemcům zasvěcený výklad," pozvala Alena Najbertová z Technického muzea v Brně.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Cena parcel blokuje novou průmyslovou zónu na Hodonínsku

Veselí nad Moravou – Další kolo příprav na jednu z největších vznikajících průmyslových zón v České republice mají za sebou ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku. Tento týden tamní zastupitelé schválili cenu pro druhou etapu výkupu pozemků.