Znojemští florbalisté ztratili svou podzimní neporazitelnost v zápase, ve kterém by to nikdo nečekal. Nejdříve dokázali jednoznačným výsledkem porazit druhý Paskov 5:1, ale hned v zápětí podlehli nováčkovi soutěže Hrabové 3:6.

První utkání slibovalo pěknou podívanou. Druhý Pastov hostil první Znojmo a brousil si na něj zuby. Jenomže všechny domácí příznivce zmrazil už ve druhé minutě utkání znojemský bek Karel Virgl, který po přihrávce kapitána Davida Mahra otevřel skóre zápasu.

Do konce první třetiny sice domácí stačili srovnat, ale znojemští florbalisté stále diktovali tempo hry a byli týmem, který mnohem více zaměstnával soupeřova brankáře.

„Od začátku jsme Paskov tlačili a jednoznačně ho přehrávali systémem, který produkujeme,“ v rychlosti pronesl forvard Jakub Martínek.

O utkání rozhodla druhá část, ve které Znojmo uteklo na rozdíl čtyř branek. Po dvou gólech zaznamenali obránce Karel Řiháček a forvard Petr Sláma. O zápase tak bylo rozhodnuto.

„Z výsledku i předváděné hry mám velkou radost. Vycházely nám herní situace, na které se soustředíme při trénincích. Zápas jsme prostě měli ve svých rukou,“ prozradil spokojený znojemský kouč Libor Šťasta.

Druhé utkání mělo být jasnou devízou znojemských florbalistů. Umístění obou celků v tabulce mluvilo za vše. Hrabová desátá, Znojmo první s náskokem šesti bodů na druhého. Ale opak byl pravdou. Znojemští florbalisté bušili do svého soupeře jako hluchý do vrat, ale bez efektu. Zato soupeř dával z ojedinělých rychlých protiútoků branky.

O zápase rozhodla první třetina, kdy domácí Hrabová dala v sedmnácté minutě hned dvě branky. V druhém dějství sice znojemský útočník Tomáš Janků snížil, ale i Hrabová dokázala odpovědět brankou. Ve třetí třetině se pak Znojmo díky Ostrému a Janků dokázalo Hrabové přiblížit, ale ta dokázala vstřelit další tři branky. Zrodilo se tak překvapení první florbalové ligy.

„Hrabová prostě strašně bránila, my hráli do plných a to neumíme. Pak nám z ojedinělých brejků dávala góly,“ popsal zklamaný kapitán Znojma David Mahr. Tomu ale oponoval znojemský trenér Šťasta.

„Když někdo jak se říká betonuje, na takovou hru je jednoduchý recept. Ale na hřišti jsou hráči, kteří tu situaci musí vyhodnotit a nedělní utkání prostě nezvládli,“ zlobil se na své svěřence znojemský trenér.

1. florbalová liga

7. kolo: 1. MVIL Hrabová - TJ VHS Znojmo 6:3, Paskov Saurians - FTS Florbal Náchod 6:3, TJ MEZ Vsetín - TJ Sokol Královské Vinohrady 3:8, FBC Vikings Kopřivnice - AC Sparta Praha 6:7, Spartak Pelhřimov - FBC Kladno 10:8, FBŠ Jihlava - SK Bivoj Litvínov 5:4. 6. kolo: 1. MVIL Hrabová - FTS Florbal Náchod 6:4, Paskov Saurians - TJ VHS Znojmo 1:5, TJ MEZ Vsetín - AC Sparta Praha 5:7, FBC Vikings Kopřivnice - TJ Sokol Královské Vinohrady 9:4, Spartak Pelhřimov - SK Bivoj Litvínov 8:4, FBŠ Jihlava - FBC Kladno 4:9.