Dorostenci uhráli s favoritem bod

Znojmo - Florbaloví dorostenci, kteří bojují o záchranu v nejvyšší soutěži, remizovali s Vítkovicemi. Pak ale podlehli Bulldogs.

25.1.2008

Ilustrační fotografieFoto: DENÍK/Kateřina Hladíková

Florbaloví dorostenci brali bod za remízu s favorizovanými Vítkovicemi. I přesto nevyužili jedinečnou možnost odpoutat se ze dna prvoligové tabulky, což jim zhatila první třetina proti brněnským Bulldogs.

Znojemští dorostenci o víkendu sehráli další dvě utkání v rámci první dorostenecké ligy. Nejdříve se utkali s Vítkovicemi, posléze s Bulldogs Brno. „Nutně potřebujeme body. Pro nás bude stěžejní utkání s brněnským celkem, které doufám vyhrajeme,“ přál si před oběma zápasy znojemský trenér Martin Andrle.

Do prvního utkání s ostravským favoritem vstoupilo Znojmo skvěle. Už ve druhé minutě se, díky umístěné střele obránce Odehnala, dostalo do vedení. Zlom přišel až ve druhé třetině. V závěru prostřední části dokázaly Vítkovice srovnat na 4:4 a rozhodovat se mělo v poslední třetině. Hned v první minutě závěrečné části se prosadily Vítkovice a Znojmo muselo dotahovat. Ze závěrečného tlaku pak vytěžili svěřenci Martina Andrleho bod díky brance Hrnčíře.
„Vítkovice zde nebyly ve své plné síle. Bod s nimi je zlatý, ale kdybychom nezaspali začátek třetí třetiny, mohli jsme brát tři,“ prohlásil Andrle.

Ve druhém utkání čekala znojemské mladíky bitva o důležité tři body. První třetina tomu ale vůbec nenaznačovala. Znojmo vstoupilo do utkání více než vlažně. Hráči působili těžkopádně a dost odevzdaně. Na konci první třetiny prohrávali už o šest branek 0:6.

Po první bouřlivé přestávce se hra Znojma o mnoho zlepšila. Hráči měli na hřišti lepší pohyb a v prostřední části dokázali vstřelit dvě branky, stejně jako jejich soupeř.

V poslední třetině už neměli znojemští mladíci co ztratit a všechny síly vložili do útoku. To se jim vyplatilo, protože už v desáté minutě snížili stav utkání na 5:8. Náskok brněnského týmu už ale nedokázali stáhnout a podlehli mu tak 5:8.

„Jednoznačně rozhodla první třetina. Ale sympatické na výkonu Znojma bylo, že se ani za tak nepříznivého stavu nevzdali a bojovali dál,“ vzdal hold bojovnosti znojemského týmu trenér brněnských Bulldogs Miroslav Mikšl.

Znojmo si připsalo do tabulky jeden bod a zůstalo stále na posledním místě. Na páté místo, zaručující záchranu v soutěži, chybí Znojmu v tuto chvíli přesně tři body.

Kateřina Hladíková

25.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Mobilní rozhlas pomůže také v krizi, slibuje autor. V kraji ho využívá 39 obcí

Zábava v plastové kouli? Lide v ní hrají fotbal nebo se promenádují po vodě

Zarážení hory pomáhá ochránit vinohrady. Vinaři soudili i skupinku zlodějů

Tasovice /VIDEO/ - Slavnost Zarážení hory pořádali v sobotu už potřetí obyvatelé Tasovic a Spolek vinařů svatého Klementa. Všude bylo plno vína, krojů a moravských písní. "Věřím, že se všichni při písničce a skleničce dobrého vína společně pobavíme a navíc pomůžeme ochránit naše vinohrady v době zrání před chorobami, špačky, zlým počasím a zloději. Hrdě můžeme prohlásit, že naše právo platí už od šestého století," řekl na úvod za pořadatele slavnosti František Houšť.

Kometa a Orli se bijí i v přípravě: Nenecháme si všechno líbit, říkají

Brno, Znojmo – Přátelské utkání v hokeji? Spíš používejme termín přípravné. O nevraživost a bitky totiž není nouze ani v letošním létě. I hokejisté jihomoravských celků Komety Brno a Orlů Znojmo už při prověrkách na novou sezonu shodili rukavice. „Párkrát jsem se porval i v přátelácích. Nerozlišuju, jestli je to příprava, nebo ostrý zápas, každý jde do utkání naplno,“ řekl znojemský bek Jan Lattner.

Na táboře se každoročně vracím do dětství, říká vedoucí skautského oddílu

Vyškov - Jednu košili nosí, i když ne dennodenně, už patnáct let. Přesně tak dlouho je Helena Dvořáková z Vyškova skautkou. Ke kroji, který si tehdy pořídila, se váže spousta jejích vzpomínek. „Abych se stala členkou Junáku, maminka na mě ušila boudu. Teď si život bez skautingu neumím představit,“ říká pětadvacetiletá vedoucí vyškovského dívčího oddílu Kasiopea, která se stará o sedmnáct jeho členek. Podesáté s nimi letos jako hlavní vedoucí vyrazila na tábor do Otaslavic.

Meruňkovice bude vzácná, kvůli mrazům

Jižní Morava – Loni jsem pálil z tří set litrů kvasu, letos nemám nic. Tak shrnul letošní sezonu pěstitel Josef Procházka z Hodonínska. „Pomrzla i jablka. To málo, co z úrody zbylo, nemá ani cenu sbírat,“ řekl.