Mladí florbalisti do závěrečných bojů nejdou

ZNOJMO - Poslední kvalifikační turnaj ve florbalu sehráli starší žáci. Na mistrovství republiky sice nepostoupili, ale i tak skončili v první desítce.

9.5.2007

Kapitán Pavel Dokulil v utkání s HodonínemFoto: DENÍK/Martin Andrle

Před měsícem dohráli muži, dorost i junioři. Nyní skončili i starší žáci, kteří za sebou zanechali dobrý dojem.

Ve finálovém kvalifikačním turnaji na mistrovství České republiky nestačili pouze na favorizované Vítkovice.

V sobotu hráli žáci poslední tři kvalifikační utkání. K prvnímu zápasu nastoupilo Znojmo proti 1. AC Uherský Brod.

Po první bezbrankové třetině otevřel skóre ve druhé části Filip Hahn. Bohužel pak Znojmo dvakrát inkasovalo, a Brod tak vyhrál druhou třetinu 2:1.

Gólem Gabriela Miklíka na začátku třetího dějství Znojmo srovnalo, ale v zápětí z vhazování šel Brod opět do vedení.

Na konci třetí třetiny si vzal trenér Martin Andrle oddechový čas a do hry poslal to nejsilnější, co měl. A o čtyři vteřiny později slavil úspěch. Josef Žižka pohotovou střelou vyrovnal. Do konce utkání měli Znojemští ještě pár slibných šancí. Ty ale využít nedokázaly, a tak se soupeři rozešli smírně 3:3.

„Ten zápas se divákům nemohl líbit. Byla to taková vyčkávaná. Kdybychom celé utkání hráli tak, jako závěr, nejspíš bychom soupeře porazili,“ lehce vyčítavě hovořil po utkání kouč Andrle.

Špatný závěr

Ve druhém utkání nastoupili znojemští žáci proti 1. SC SSK Vítkovice. Favorit udával celý zápas tempo hry. Znojmo se dostávalo do ojedinělých, avšak nebezpečných šancí, které nedokázalo využít.

Vítkovice po dvou třetinách vedly 3:0, pak ale přišel v poslední části smrtící úder ze strany soupeře. Během posledních tří minut daly Vítkovice Znojmu pět gólů.

„Ačkoli jsem prohrávali, do poloviny třetí třetiny to bylo skvělé utkání s akcemi na obou stranách. To, že jsme na konci tak selhali, je škoda, ale odešli jsem fyzicky. Soupeř, který hrál na tři formace, nás prostě v tomto předčil,“ řekl Andrle.

V posledním utkání narazili Znojemští na domácí tým FBŠ Olomouc. „Do utkání jsme šli s jasným cílem. Vyhrát. Kluci věděli, že pokud budou hrát jako proti ostravskému celku, budou slavit úspěch,“ nabudil svůj tým Andrle.

A taky se tak stalo. Znojmo porazilo Olomouc brankami Jana Mikeše, Jana Hrnčíře, Filipa Hahna a Michal Štěrby 4:0.

Během dlouhé a náročné sezony došli žáci mnohem dále, než kde měli vytyčený cíl.

„Celou sezonu hodnotím pozitivně. Na tomhle turnaji jsme doufám všem spekulantům dokázali, že jsme až do této fáze došli zaslouženě, a ne nějakou náhodou. Kluci ukázali, že hrát chtějí a jejich touha po vítězství je dokáže motivovat na utkání s jakýmkoli týmem,“ uzavřel kouč Andrle, který s trénováním starších žáků končí. Od nové sezony bude trénovat znojemskou juniorku a dorost.

9.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Možná poslední tropický víkend. Teploty vystoupají až na 34 stupňů

Kvůli salmonele vybijí v Pohořelicích 65000 slepic. Vejce stahují z prodeje

Mladý motorkář zahynul při rizikovém předjíždění, je už osmnáctou obětí

Hodonínsko – Smrtelná nehoda uzavřela ve středu odpoledne silnici mezi Archlebovem a Strážovicemi. Na místě tam zemřel třiadvacetiletý motorkář. Z policejního šetření vyplývá, že k nehodě přispěla jeho riziková jízda. Kolize, které se účastnila ještě dvě osobní auta, se stala kolem šestnácté hodiny.

Test Deníku Rovnost o důvěřivosti důchodců: Nesete přeplatek? Jdu otevřít

Břeclav /TEST/ - Deník Rovnost testoval důvěřivost důchodců. Redaktor a nejprve ukrytý strážník zkoušeli, jak starší lidé dokážou odolat lákavé nabídce podvodníka.