Florbalisté podlehli Litvínovu. V prodloužení rozhodl soupeř

Znojmo – Znojemští florbalisté prohráli v sobotu na domácí půdě, body si odvezl Litvínov. Do poslední chvíle vyrovnaný zápas rozhodlo až prodloužení.

13.10.2013

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Romana Holišová

Sobotní zápas s Litvínovem znojemští florbalisté prohráli. Nevydařenou první třetinu vyrovnali a o výsledku nakonec rozhodovalo až prodloužení. Body si odvezl ale soupeř do Litvínova. Na svém kontě tak zatím znojemští mají dvě výhry a dvě porážky. „První třetinu jsme vůbec nezvládli. Nedaří se nám zatím celou sezónu, i když je teprve na začátku," hodnotil začátek utkání domácí hráč Martin Pánek.

Hosté z Litvínova zahájili zápas první vstřelenou brankou již v první minutě, domácí si na svou střelu museli počkat až do druhé třetiny, kdy se o vyrovnávací branku zasloužil David Jedlička s asistencí Martina Pánka.

Další gól domácích, o který se postaral Petr Sláma, dostal Znojmo do vedení. Skoro ve třicáté minutě hráli znojemští přesilovku, kterou dokázali využít ve svůj prospěch. Vzhlednou přihrávku proměnil Petr Čihal, čímž zvýšil vedení Znojma na 3:1. To však rozžhavilo Litvínov, který tvrdou hrou snížil náskok domácích na 3:2. Hrubší zápas provázelo i vylučování, hosté tak využili přesilovky v osmatřicáté minutě a vyrovnali na 3:3.

„Bohužel jsme se přizpůsobili hře Litvínova, která byla podle mě až za hranicemi tvrdosti. Jsou tam starší, zkušenější hráči, kteří ví, že ve florbale, by se nám nevyrovnali, tak do toho šli s extrémním důrazem. My jsme se nechali rozhodit a prostě nám to nesvědčilo," zhodnotil hrubost soupeře domácí trenér Šťastník.

V rychlém zvratu se ujal vedení Litvínov, když Krejčí zvýšil na 4:3, to však nakoplo domácí a Sláma dorovnal vzhlednou střelou do prázdné branky. Hosté se ještě snažili střelit rozhodující gól, ale domácí brankář jej zachytil.

O výsledku tak rozhodovalo prodloužení, v němž Znojmo vlastní chybou nechalo uniknout Marka Mandelbauma z Litvínova, který střelou na vzdálenější tyčku rozhodl a získal hostům vítězství 5:4.

Trenér hostujícího týmu Jindřich Hejkal byl přesvědčený o tom, že k výhře pomohla hráčům pevní vůle a touha po vítězství. „Byli jsme od začátku o dost lepší. Od půlky se nám Znojmo svojí hrou vyrovnalo, ke konci jsme ale ukázali, že máme větší vůli a chceme vyhrát. Myslím si, že v důrazu a ve všem jsme byli v rámci pravidel, byť si soupeř stěžoval. Rád bych poděkoval fanouškům, co za námi přijeli a fandili nám," vzkázal trenér Hejkal.

Naproti tomu trenérovi domácího týmu Janu Šťastníkovi nebylo příliš do zpěvu, o zápase si myslí, že byl vyrovnaný a v prodloužení, že došlo k individuální chybě. „Nebyl to pohledný zápas, spíše připomínal bitvu. Je začátek sezony a naše hra není zatím taková, jak bych si představoval," podotkl Šťasník.

TJ Znojmo LAUFEN CZ čeká příští týden další zápas s Hattrickem Brno.

Znojmo – Litvínov 4:5 pp

Branky a nahrávky: 22. Jedlička (Pánek), 28. Sláma (Kucharič), 29. Čihal (Martinek), 52. Sláma (Čihal) – 1. Černý (Hocelík), 31. Werner (Hulič), 38. Řeháček (Hulič), 49. Krejčí, 62. Mandelbaum

TJ Znojmo LAUFEN CZ: Sekanina (Čižmár) – Miklík, Palát, Dokulil, Bárta, Čihal, Jedlička, Sláma, Podrabský, Herman, Částek, Hanák, Martinek, Juříček, Suchý, Pánek, Virgl, Žižka, Kucharič.

SK Bivoj Litvínov: Kohout (Hruška) – Werner, Plomer, Kropáček, Řeháček, Hocelík, Hulič, Hertl, Černý, Krejčí, Skořepa, Chládek, Mandelbaum, Skalitz, Pecháček, Skuhrovec, Gebhardt.

Rozhodčí: Radek Vybíhal, Pavel Kačer. Diváci: 221