Florbalisté se protrápili k sedmé výhře v řadě. Zdolali poslední Ostravu

Znojmo – S odřenýma ušima porazili znojemští florbalisté na domácím hřišti poslední tým tabulky z Ostravy. Po výhře 3:2 v prodloužení jsou čtvrtí.

14.2.2016

Znojemský tým si v sobotním zápase proti 1. MVIL Ostrava vyzkoušel hned třikrát hru v oslabení, přičemž ani jednou neinkasoval.Foto: DENÍK/Martin Smejkal

Na jednu stranu trápení s posledním a na druhou sedmá výhra v řadě. Florbalisté Znojma přivítali v sobotu večer na domácí palubovce beznadějně poslední celek první ligy 1. MVIL Ostrava a polovinu utkání dotahovali dvougólovou ztrátu z první třetiny. Nakonec se jako poslední záchrana dokázal prosadit v prodloužení Jiří Salava a díky němu získali Znojemští dva body do tabulky první ligy, která se chystá do svého velkého finiše a startu play off.

Domácí dali v brance tentokrát přednost brankářské dvojce Jakubu Veselému a kouč Jan Šťastník měl k dispozici pouze dvě kompletní formace. Právě znojemský gólman měl první zákrok, ale jinak měl v úvodu střetnutí více práce jeho ostravský protějšek Vojtěch Kořínek. Ten musel postupně pokrýt pokusy znojemských Pavla Paláta a Petra Slámy.

Do vedení se tak dost nečekaně dostali hosté. Ve čtrnácté minutě byli hráči Znojma před brankou nedostatečně důrazní a Veselého překonal Martin Kalous. V závěru patnácté minuty nastala velmi podobná situace jako u první trefy a i podruhé hosté trestali přesnou střelou Antonína Garlíka.

Kořínek se v sedmnácté minutě předvedl proti akci Vojtěcha Procházky, a držel tak domácí střelce na uzdě. V poslední minutě první třetiny byl vyloučen zkušený znojemský bek Karel Virgl a Ostrava měla možnost své vedení ještě navýšit. Znojmo však oslabení ubránilo jak na konci první části, tak i druhou polovinu trestu na startu další dvacetiminutovky. „První polovina zápasu byla z naší strany bez energie a bez kvality na hokejce, prostě trápením," kritizoval svůj tým znojemský šéf střídačky Šťastník.

Od druhé třetiny byla na Znojemských vidět zvýšená ofenzivní aktivita. Brankář Kořínek měl ale stále navrch a zlikvidoval i šanci kapitána Paláta. Kapituloval až na začátku druhé poloviny utkání. Ve třiatřicáté minutě rozveselil znojemské publikum Salava a domácí měli od toho okamžiku ještě více ze hry.

Jenže všechny střely končily na výborném Kořínkovi a ten tak držel pro ostravský celek velmi nečekaný a nadějný výsledek. V osmatřicáté minutě šli Znojemští podruhé v zápase do čtyř a krátce po návratu vyloučeného Martina Pánka zase rozhodčí potrestali druhým trestem v utkání Virgla.

Domácí se ubránili a ve třetí třetině ještě více útočili na defenzivní hráz Ostravy. „Z naší strany poctivá obrana. Myslím, že pro diváky atraktivní zápas se spoustou šancí na obou stranách, které gólmani skvěle mařili," poznamenal kapitán 1. MVIL Ostrava Daniel Cabiš

Čtyřiačtyřicátá minuta přinesla tyčku znojemského Paláta a za minutu Salava těsně minul. Poté se krátce po sobě vyznamenali výstavními zákroky oba gólmani. Ve třiapadesáté minutě trestuhodně minul prázdnou branku Sláma a čas na vyrovnání se domácím stále krátil. Další břevno trefil opět Palát.

Z velkého náporu ale Znojmo dokázalo vyrovnat. Po nahrávce Tomáše Kuchariče zametl míček do sítě Pánek. V samotném závěru třetí části znovu oba brankáři kouzlili a chytali doslova tutovky. Zápas tak pokračoval prodloužením. I tam mělo Znojmo navrch a hosté hrozili z rychlých protiútoků. Rozhodující trefu si nakonec připsal osmašedesát sekund před koncem druhou trefou v utkání Salava a připsal domácím druhý bod. „Zlepšený výkon v druhé půlce zápasu na urputně bránícího soupeře nestačil. Do příštích zápasů musíme zlepšit všechny herní činnosti o dvě stě procent," uvedl kouč Znojma Šťastník.

Znojmu patří dvě kola před koncem základní části čtvrté místo. V sobotu pocestují Znojemští do Ústí nad Labem a za čtrnáct dní zakončí dlouhodobou část sezony doma s pražským Startem98.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – 1. MVIL Ostrava LEXX 3:2pp (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)

Branky: 33., 64. Salava, 55. Pánek – 14. Kalous, 15. Garlík. Rozhodčí: Hála – Kotala. Vyloučení: 3:0. Bez využití: 0:0. Diváků: 127. Zásahy brankářů: Veselý 20 – Kořínek 32. Střely: 35:22.

Znojmo: Veselý (Beneš) – Peš, Herman, Martinek, Virgl – Salava, Palát, Šplíchal, Sláma, Procházka, Juříček, Pánek, Kucharič.

1. MVIL Ostrava:
 Kořínek (Jatagandzidis) – Smrčka, Cabiš, Kozelský, Hudec – Tesárek, Machálek, Kalous, Tomiczek, Šrámek, Kezua, Matěj, Robenek, Garlík.

14.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

Úroda na polích v roce 2017. Ilustrační foto.

Pro zemědělce chce ministr Jurečka přes miliardu korun

Nedělní srážka dvou aut na bantické křižovatce si vyžádala dva mrtvé a pět těžce zraněných včetně tří dětí.
8

Na křižovatce nedal přednost. Zabil sebe i spolujezdce, dalších pět zranil

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Mobilní rozhlas pomůže také v krizi, slibuje autor. V kraji ho využívá 39 obcí

Blanensko, Vyškovsko - V mobilu pípne SMS. Zpráva o tom, že lékař dnes neordinuje, přišla přímo od starosty a ušetří tak zbytečnou cestu do ordinace. Tak funguje aplikace Mobilní rozhlas. Podle Barbory Valešové z Mobilního rozhlasu ji v Jihomoravském kraji využívá devětatřicet obcí.

Zábava v plastové kouli? Lide v ní hrají fotbal nebo se promenádují po vodě

Jižní Morava /LÉTO V POHYBU, INFOGRAFIKA/ - Koho by nelákalo chodit po vodě? I na jižní Moravě si zájemci mohou aspoň vzdáleně vyzkoušet, jaké to je. Na čtyřech místech v regionu lze otestovat aquazorbing, tedy pohyb v nafouknuté plastové kouli na hladině. Věnuje se mu sedmý díl seriálu Deníku Rovnost Léto v pohybu.