Florbalisté se vrátili ze severu s prázdnou

Znojmo – Start do soutěže a sedm obdržených gólů. Znojemští florbalisté si úvod sezony představovali rozhodně lépe. Na půdě severomoravského Paskova sice vedli, nakonec ale odjeli s vysokou porážkou 2:7.

19.9.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv

„Nevím, co se stalo. Jakoby si hráči po výborné první třetině mysleli, že to půjde samo. Opak byl ale pravdou,“ ohlédnul se za utkáním roztrpčený trenér Jihomoravanů Jan Šťastník.

Přitom znojemští florbalisté jeli na sever Moravy s velkým odhodláním. Chtěli vyhrát, oplatit Paskovu loňské porážky z play off, vstoupit do soutěže pravou nohou a získat potřebné sebevědomí. „Chtěli jsme bodovat a ne jet takovou dálku zbytečně. Bohužel nám to ale nevyšlo. Nehráli jsme špatně, ale naše chyby rozhodly zápas,“ smutně dodal útočník Jan Hanák.

Znojemští florbalisté měli do zápasu úžasný vstup. Už od první minuty tlačili svého soka, jenže gól ne a ne přijít. Jihomoravská lavička se radovala až v probíhající devatenácté minutě, kdy se prosadil Roman Trávníček. Navíc do první sirény Znojmo skórovalo ještě jednou. Mezi střelce se zapsal Jiří Salava.

Jenže ve druhé třetině bylo všechno jinak. Už po osmi vteřinách totiž Paskov snížil a o další tři minuty později bylo srovnáno. A to nebylo všechno. Paskov přidal další dvě branky a otočil vývoj utkání. „Úplně jsme přestali hrát, vytratili jsme se ze hry. Samozřejmě jsme se na to snažili o druhé přestávce zareagovat, ale to bylo hop nebo trop,“ dodal Šťastník.

Do poslední třetiny totiž Znojmo hodně otevřelo hru a snažilo se o vyrovnání. Když už se ale dostalo do slibné šance, narazilo na připraveného Mikesku v brance Paskova. Nakonec florbalisté inkasovali ještě třikrát a odjeli domů s prázdnou. „Mohlo to skončit jakkoli. Mohli jsme srovnat a nebo dostat další branky. K naší smůle bohužel platila druhá varianta,“ litoval znojemský kouč.

Jeho svěřenci tak prohráli o pět branek a po prvním kole jim kvůli špatnému skóre patří poslední příčka. Dát zapomenout na výsledek mohou už v sobotu, kdy do Znojma přijede nováček z Náchoda. „O soupeři moc nevíme. Snad jen to, že v prvním kole také prohrál. Postoupil a pokud chceme do play off, takové týmy musíme porážet. Uděláme všechno pro to, abychom před domácími fanoušky uspěli,“ zdůraznil Šťastník.

Ještě před mistrovským utkáním ale odehrají florbalisté pohárový zápas s Dačicemi. Ten se uskuteční ve čtvrtek v osm hodin večer.

Autor: Martin Andrle

19.9.2011 VSTUP DO DISKUSE

Různě zdobené účtenky Andreje Babiše neznepokojují. Považuje je za výraz české lidové tvořivosti.
4

Účtenky za pivo? Sorry jako i agent Bureš

Miroslav Kalousek ve sněmovně.
DOTYK.CZ

Největší poslanečtí snaživci? Na špici jsou Kalousek i Okamura

Olbramovičtí získali letošní Cenu Ď. Za sbírku pro Honzíka

Znojmo – Městskou Cenu Ď 2017 udělilo Městské kolegium ve městě Znojmě městysi Olbramovice.

Moderní knihovny lákají na pohodlí i přístupnost

Jižní Morava – Města na jihu Moravy investují miliony korun do knihoven. Mají se stát moderním místem spolkového života a vzdělávání.