Znojemští se sice po osmapadesáti sekundách ujali vedení, ale domácí tým do sedmi minut utkání otočil, a i když Znojmo ještě stačilo dvakrát vyrovnat, tak ve druhé třetině Ostrava definitivně svému soupeři odskočila na větší počet branek a duel už nepustila.

Na startu třetí části už svítil na výsledkové tabuli výsledek 9:4 a Ostravští už svému rivalovi nedovolili další branku. Naopak sami přidali dalších pět, čímž dali výsledku konečnou podobu 14:4. „Těžko se to hodnotí nějak pozitivně. Do nějakého stavu 3:4 jsme bojovali, ale srážejí nás individuální chyby, které zkušení soupeři trestají. Když jsme zkusili s vývojem zápasu něco udělat, přišly opět fatální hrubky a ty nás srazily na kolena,“ uvedl trenér Znojma Jan Šťastník.

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA - TJ Znojmo LAUFEN CZ 14:4 (3:2, 6:2, 5:0)
Branky: 2. Jiří Šebesta, 8. Michal Sládek, 16. Jakub Mendrek, 24. Filip Hrabal, 26. Jakub Mendrek, 31. Michal Sládek, 34. Filip Čonka-Skyba, 39. Marek Lipový, 39. Dominik Eichner, 45. Michal Sládek, 49. Filip Hrabal, 54. Dominik Eichner, 60. Patrik Šimíček, 60. Filip Hrabal - 1. Jakub Procházka, 15. Milan Fridrich, 23. Tomáš Kucharič, 27. Vojtěch Procházka.
Rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka. vyloučení: 3:3. využití: 3:0. diváků: 191. Střely 27:17.