Jihomoravané během úvodního dějství nadělili domácím Severočechům čtyři branky, z nichž dvě padly z rány Martina Šindeláře.

Po změně stran převzali otěže Liberečtí. Během osmi minut snížili na 4:3 a jasně dominovali i poslední části, kdy soupeřům z města nad řekou Dyjí vstřelili další tři branky. Hattrickem se na výhře Liberce přičinil Adam Balatka.

Asistent znojemského trenéra Petr Chochola hledal těžce slova chvály. „Krása sportu není jen o výsledcích, ale i o cestách k nim. My dnes z cesty ve druhé a třetí třetině sešli a byli po zásluze potrestáni. Gratuluji domácím k vítězství,“ řekl po utkání Chochola. Jeho sok v podobě kouče domácích Filipa Hanžl viděl zápas jinou optikou. „V kabině jsme si prohlédli chvíli podlahu, zvedli hlavy a zbytek utkání zvládli na jedničku,“ uzavřel Hanžl.

Znojemští sehrají další klání doma již v sobotu od 18 hodin proti Královským Vinohradům.

Liberec - Znojmo 6:4

Třetiny: 0:4, 3:0, 3:0. Branky: 28. Balatka, 29. Lhota, 34. Balatka, 41. Ferdan, 54. Balatka, 59. Ferdan – 6. Kucharič,7. Šindelář, 18. Palát, 19. Šindelář. Rozhodčí: Valenta – Žďárský. Vyloučení: 0:2. Diváci: 523.Znojmo: Chrást, Salava, Palát, Horák, Procházka J., Krejčíř, Novák, Ďuriška, Kučera, Juříček, Kladivo, Pánek, Křiš, Liška, Šindelář, Žižka, Kucharič. Trenér Znojma: Karel Virgl.