Inzert Expres Znojmo nestačil na Vojkovice

Znojmo – V zápase osmnáctého kola krajského přeboru mezi domácím týmem IE Znojmo a SK Vojkovice byli favority hostující hráči. Ve dvaadvacáté minutě se dostali do vedení. Znojemští hráči však na jejich vedení reagovali a vyrovnali. Ještě do přestávky ale dokázali hráči Vojkovic vstřelit druhý gól a ve druhém poločase přidali další dva. Domácí tým už pouze korigoval na rozdíl dvou branek. „Do Znojma jsme si přijeli pro vítězství, a to i přesto, že nám chyběli někteří hráči základní sestavy. Nastoupit tak museli dorostenci či veterán Zdeněk Valnoha," přiznal trenér Vojkovic Jaroslav Minařík.

8.4.2014

Fotbalisté IE Znojmo podlehli na domácí půdě mužstvu z Vojkovic 2:4.Foto: Vojtěch Pojer

Oba soupeři hráli ze začátku opatrný fotbal a nepouštěli se do žádných vyložených šancí. Hned první nedorozumění v defenzivě znojemského mužstva však hráči Vojkovic využili. Ve dvaadvacáté minutě se prosadil obránce Vojkovic Petr Poláček a poslal hosty do vedení.

Za sedm minut však bylo vyrovnáno. Při tvrdém souboji s brankářem hostů Zdeňkem Kotoulem dopravil míč do sítě útočník Znojma Martin Procházka. Poté začaly mít více ze hry Vojkovice a především vynikajícím pohybem dělaly problém znojemské obraně.

Pětatřicátá minuta přinesla druhou branku Vojkovic. Přesným střelcem byl vojkovický hráč Tomáš Fajgl a brankář Znojma Luboš Vítámvás lovil míč ze své sítě podruhé. I nadále patřili hosté k aktivnějším a předváděli skvělý výkon.

Ve čtyřiapadesáté minutě unikal znojemským hráčům útočník hostů a obránce Znojma Martin Veselý se tak rozhodl pro faul, který znamenal červenou kartu a jeho konec v utkání.

Následnou standardní situaci zahráli hosté na výbornou a po střele záložníka Vojkovic Michala Jedličky se brankář Znojma natahoval marně.

„Po prvním poločase jsme byli stále ve hře, ale naše hrubá chyba před třetí brankou pro nás znamenala konec šancí na dobrý výsledek," přiblížil trenér Inzert Expresu Tomáš Pěnkava.

V jednašedesáté minutě přidali hostující hráči přesnou hlavičkou čtvrtou branku, když se podruhé v zápase trefil obránce Vojkovic Fajgl.

Domácí provedli několik střídání a právě střídající útočník Znojma Petr Železný snížil na rozdíl dvou branek v sedmdesáté minutě. Vzápětí měl další vynikající možnost na druhou branku, ale reflexivní zákrok brankáře mu v radosti zabránil.

„Opět jsme podle mého názoru zaspali úvod utkání. Navíc jsme hráli málo důrazně. Můžeme si za dnešní prohru sami, protože jsme se na soupeře pečlivě připravovali, a nakonec jsme inkasovali z jiných možností, než jsme čekali," dodal kapitán Znojma Luboš Vítámvás.

Příští týden nastoupí znojemské mužstvo na hřišti Sparty Brno, která porazila o víkendu tým Jevišovic 3:0.

Další zúčastněný zástupce krajského přeboru celek Moravského Krumlova rozstřílel na domácí půdě soupeře z Rajhradu 5:1.

IE Znojmo – Vojkovice 2:4(1:1)

Branky: 28. Procházka, 70. Železný – 35. a 61. Fajgl, 22. Poláček, 55. Jedlička.
ČK: Veselý (Znojmo)
Rozhodčí: Linhart – Vodák, Urbánek
Diváků: 100

Sestava IE Znojmo: Vítámvás – Šplíchal, Veselý, Kalina, Šťava, Škvařil, Ostrý, Dufek (64. Horák), Mařík (65. Kubošný), Procházka (78. Kubále), Černý (59. Železný P.).

Sestava Vojkovice: Kotoul – Fajgl, P. Poláček, Dvořák, Valnoha, R. Poláček, Jedlička, Nevěděl, Lipovský, Březina, Sklenář. (Bělák, Lang, Smetana, Čermák, Crhan)

Autor: Romana Černá

8.4.2014 VSTUP DO DISKUSE

Úleva. Znojmo má první výhru, Frýdek-Místek přehrálo 2:1

Žaloba na územní plán: za krajem stojí přes 60 obcí

Druhá etapa čištění Bořího lesa se blíží ke konci. Průzkum chtějí urychlit

Břeclav, Valtice /FOTOGALERIE/ - Dva nálezy za pár minut našel pyrotechnik při čtvrteční ukázce průzkumu Bořího lesa mezi Valticemi a Břeclaví. Jeden byl pravděpodobně střepina, druhý zřejmě munice určená k likvidaci. „Je to nahodilé, může se stát, že jste hodinu bez nálezu a pak přijdete na místo, které musíte přerýt jako záhon mrkví, protože jeden nález navazuje na druhý,“ řekl Jiří Chládek, hlavní pyrotechnik specializované firmy, která průzkum provádí.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Teror v Barceloně: Lidé se bojí zajít si i pro jídlo, říká Hodoňanka

Hodonín – S nervozitou sleduje vývoj události okolo teroristických útoků ve španělské Barceloně. Čeká na zprávy, píše si se známými. Třicetiletá Monika Baldriánová z Hodonína strávila na Pyrenejském poloostrově několik let. A přestože kontakt s lidmi z oblíbené země udržuje už jen na dálku, vraždění radikálů ji nesmírně zasáhlo.

Jsme ohromení, chválí obránce Šuláka v Detroitu

Brno – Zatímco jeho bývalí spoluhráči ze Znojma už se prohánějí po ledě v přípravných zápasech, Libor Šulák zatím jen individuálně trénuje. Proto ho potěšila pozvánka do hokejového národního týmu na dvojutkání se Slovenskem příští středu v Třinci a o den později v Žilině.