V sestavě Znojma nechyběl ani oslavenec a největší hvězda týmu Milan Fridrich, který v den zápasu slavil své sedmatřicáté narozeniny. Právě znojemská florbalová ikona byla na začátku střetnutí nejaktivnější postavou a v sedmé minutě také prvním střelcem utkání. Po skvěle vybojovaném míčku od Tomáše Kuchariče našel Jakub Procházka Fridricha a hostující brankář Vojtěch Kořínek se už pouze bezmocně natahoval.

Ofenzivně naladěné Znojmo i nadále diktovalo tempo hry a ostřelovalo branku Ostravy, Petr Čihal orazítkoval horní tyč a pohlednou kombinaci Martin Šindelář – Procházka zakončoval druhý jmenovaný těsně nad branku. Za třiadvacet sekund se už ale Procházka nezmýlil a zvýšil vedení na dvoubrankové.

I začátek druhé třetiny byl v jasné režii domácích. Čihal podruhé v zápase trefil tyčku a ve třicáté minutě po zpětné přihrávce Fridricha poslal Znojemské do tříbrankového vedení Jan Rakušan. Hosté sice okamžitě stav zkorigovali, jenže v poslední minutě druhé části přidal čtvrtou trefu Čihal a v závěrečné dvacetiminutovce to už byla jednoznačná hra kočky s myší.

Po pouhých sedmnácti sekundách pálil přesně Čihal a po něm potřetí v utkání zachránila hosty od skórování tyčka, tentokrát od Alana Juříčka. Při následné početní výhodě se Znojemští prosadit nedokázali, nejblíže gólu byl Fridrich, ale minul. „Soupeř nás přehrál ve všech herních činnostech. Byli jsme všude ne o krok, ale o dva kroky pozadu, a proto zápas vypadal takhle zápas. Pokud si to hráči nesrovnají v hlavách, tak takto budeme prohrávat stále," hořekoval ostravský kouč Tomáš Svačinka.

Šestý gól tak slušně zaplněná znojemská hala viděla až v šestačtyřicáté minutě. Jiří Salava přihrál zpoza branky Kucharičovi a nejlepší střelec i nejproduktivnější hráč soutěže ukázal svoji extratřídu. „Zahráli jsme velmi dobrou první třetinu a velkou část té třetí. Ta druhá byla z naší strany podprůměrná, prohrávali jsme v ní osobní souboje a měli příliš mnoho jednoduchých ztrát," prozradil znojemský trenér Jan Šťastník.

O tři minuty později si dali hosté něšťastnou sedmou branku a skóre už vypadalo pro Ostravu opravdu více než hrozivě. Ve dvaapadesáté minutě přidal osmou branku Juříček a na něj navázal po souhře s Martinem Pešem také Martin Ďuriška. Halou se v tu chvíli začalo nést „deset, deset", jenže rozjeté Znojmo zabrzdil nedovolený zákrok a hosté dvěma brankami snížili stav zápasu na konečných 9:3. „Zasloužené vítězství. Škoda vypuštěného závěru. Před takovouto skvělou kulisou musíme hrát naplno až do konce," upozornil na závěr trenér Znojma Šťastník.

Znojemský tým nyní čeká těžký, takzvaný anglický týden. Ve čtvrtek sehrají doma pohárový zápas proti superligovému týmu z Pardubic. Duel začíná patnáct minut po dvacáté hodině. A v sobotu zajíždí na daleké hřiště nováčka první ligy z Karlových Varů.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – 1. MVIL Ostrava WOOW 9:3 (2:0, 2:1, 5:2)

Branky a asistence: 7. Fridrich (Procházka), 10. Procházka (Salava), 30. Rakušan (Fridrich), 40. Čihal (Šindelář), 41. Čihal, 46. Kucharič (Salava), 49 Cabiš (vlastní branka), 52. Juříček (Peš), 55. Ďuriška (Peš) – 32. Klečka (Dědič), 57. Cabiš (Dombrovský), 60. Svačinka.

Rozhodčí: Nábělek – Štengl, Vyloučení: 2:1, Využití: 0:1, Diváků: 214, Střely: 32:26.

Znojmo: Hándl (Kochan) – Rada, Horák, Virgl, Peš, Novák, Ďuriška – Salava, Palát, Čihal, Procházka, Fridrich, Juříček, Rakušan, Pánek, Kucharič, Daberger.

Ostrava: Kořínek – Dědič, Svačinka, Dombrovský, Smrčka, Hudec, Tomiczek – Cabiš, Tesárek, Kotzur, Machálek, Klečka, Jakubec, Hrabáček, Šrámek, Gaščík, Bergmann.