Vyhrát první utkání, musíme urvat první zápas, abychom byli v klidu. Přesně takové slogany zněly ze znojemské kabiny uplynulý týden.

A co hráči řekli, to i splnili. Na půdě Havířova zvítězili a v sérii hrané na tři vítězná utkání se ujali vedení 1:0.

Duel se pro ně nevyvíjel zrovna ideálně, když prohrávali 0:1. Jenže do konce druhé periody dokázali svěřenci Libora Šťasty zápas otočit jasně ve svůj prospěch.

„V první třetině jsme nehráli vůbec dobře. Dělali jsme zbytečné chyby a celkově to nebylo ono,“ vrátil se k první části znojemský kouč Libor Šťasta.

Po dvou třetinách vedli znojemští florbalisté vysoko 5:1 a zdálo se být rozhodnuto. „Druhá třetina byl z říše snů. Hráči plnili taktické pokyny a podle toho vypadalo i skóre. Třetinu jsme vyhráli 3:0,“ dodal Šťasta.

Domácí Havířov ale nehodlal dát svou kůži zadarmo. Zvýšil obrátky, dotáhl se na rozdíl jediné branky a tři minuty před koncem dokázal srovnat.

Jenže hrdina sobotního večera běhal ve znojemském dresu. Karel Virgl našel na čtyři havířovské branky dokonalou odpověď v podobě šesté branky Jihomoravanů. Nakonec se v samotném závěru utkání trefil ještě Vít Bárta a vítězství Znojma v poměru 7:5 bylo na světě.

„Je to parádní pocit. Tu branku řádím hodně vysoko, ale doufám, že dám ještě důležitější. Ale to celé není jenom o mě, skvělou práci odvedli kluci v útoku, kteří clonili. Já jsem jenom vystřelil,“ podotkl hrdina večera Karel Virgl.

Znojemští florbalisté hrají další utkání série v neděli, opět na půdě Havířova. Zápas začíná v sedmnáct hodin.

Torpedo Havířov – TJ VHS Znojmo 5:7 (1:1, 0:3, 4:3)

Branky: 18:43 Pavel Kožušník (Miroslav Kožušník), 47:19 Tomáš Kohút (David Beneš), 48:48 Michal Šmída (Miroslav Kožušník), 56:48 Michal Vydra (Petr Kubala), 57:07 Miroslav Kožušník – 11:30 Pavel Palát (Karel Virgl), 21:06 Jiří Salava (Jiří Bauer), 35:50 Pavel Palát (Michal Petříček), 38:30 Jiří Salava (Vít Bárta), 43:48 Roman Houbal (Tomáš Kucharič), 57:20 Karel Virgl, 59:40 Vít Bárta (Ondřej Vrána).

Rozhodčí: Janeček – Sekanina. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. Střely na branku: 32:17. Diváci: 168.