Pořadatelé po jedenačtyřicátém ročníku v tabulkách přepisují 12 českých individuálních rekordů a 26 rekordů Velké ceny. „Byl to super mítink. Jen na prémiích za rekordy jsme rozdali 130 tisíc korun. Moderní plavky, díky kterým padají světové rekordy, zafungovaly i v českém měřítku,“ pochvaloval si Zdeněk Tobiáš z pořádajícího klubu KPSP Kometa Brno.

Sprška rekordů na Velké ceně se v příštím roce asi nebude opakovat. Plavci se od ledna vrátí ke klasickým plavkám. „Já to rozhodnutí vítám. Teď neplaveme v plavkách, ale neoprenu. Je to jako triatlon,“ komentoval změnu plavec Květoslav Svoboda. Ten v bazénu Tesly lámal rekordy, dařilo se i dalším brněnským a znojemským borcům „Nejhodnotnější výkon předvedl znojemský Michal Rubáček, který na na padesátce motýlovi udělal čas 50, 98,“ líčil Tobiáš.

Rubáček už měl předem zajištěnou účast na prosincovém mistrovství Evropy v Istanbulu a jeho forma před Tureckem roste. Ke svým dávným výkonům se blíží také Květoslav Svoboda, který v nadcházejícím týdnu definitivně přestoupí ze Znojma do Brna.

„Je to pro mě obrovský impulz. Mám novou motivaci. Cítím se jak mladej kluk,“ zářil sedmadvacetiletý borec. A svá slova potvrdil i v bazénu. Na kraulařské dvoustovce zaplaval čas 1:44,19, jen šest desetin za svým osobním rekordem, na znakařské dvoustovce po týdnu opět vylepšil české maximum. „V Turecku bych chtěl atakovat své osobní rekordy,“ přeje si před mistrovstvím Evropy. Vrchol zimní sezony neuteče ani na brněnskému Martinu Vernerovi. Ten na kraulařské stovce zaplaval čas 47,8.

O evropském šampionátu nadále jen sní brněnští plavci Hana Lefnerová s Jiřím Vlčkem. „Hanka v týdnu ještě brala antibiotika, Jirka si dělal osobáky, jenže v hlavní disciplíně prsařské dvoustovce byl trošku v křeči. O limit se pokusí ještě příští týden. Ostatní budou hlavně odpočívat,“ dodal Tobiáš.

V Brně se vytáhli i další plavci. Chomutovská Simona Baumrtová udělala národní rekord na znakařské dvoustovce, na polohovce vylepšila české maximum ostravská Barbora Závadová.