V Mistelbachu nám nestačili, usmívá se běžec Čabala

Znojmo /ROZHOVOR/ - Desetikilometrová trať rakouského závodu v Mistelbachu byla 3. března zcela v režii znojemských běžců. První se umístil s časem 34:18,4 Josef Michalec, druhý skončil Vojtěch Čabala s časem 34:30,2. Třetí místo vybojoval další oddílový kolega Robert Vala (37:24,6). A mezi ženami zvítězila znojemská závodnice Marta Koschuch s časem 42:27,7. Zážitky ze závodu popisuje běžec Vojtěch Čabala.

13.3.2013

Vojtěch ČabalaFoto: DENÍK/ Romana Holišová

Jaká byla taktika?

Před Závodem jsme se domluvili s Josefem Michalcem, že se pokusíme rozběhnout závod pod 3:30 na kilometr. Hned na začátku nám nikdo nestačil, pravidelně jsme se střídali a od osmého kilometru nám bylo jasné, že si to rozdáme mezi sebou. Tempo jsme začali stupňovat a na devátém kilometru jsme byli ještě bok po boku a já jsem začal nastupovat.

Vaše tempo bylo tedy rychlé.

To ano. Ale Pepa mě přesto asi 800 metrů před cílem začal předbíhat. Nevěřil jsem svým očím. Přesto jsem zatnul zuby a snažil se ho udržet. Nakonec ale malý náskok uhájil a mně nezbývalo než smeknout před takovým finišem. V cíli jsem byl udivený, když jsem zjistil, že poslední kilometr jsem běžel 3:04 a Pepa dokonce pod 3 minuty. Další radost nám udělalo vidět dobíhat Roberta na třetím místě.

Takže jste ve formě…

Je opravdu vidět, že spolupráce s Tomášem Hubeným jde naprosto senzačně. Já i Robert jsme si pod jeho vedením a kvalitním sestavováním tréninku vytvořili osobní rekordy, a to o celé minuty.

Autor: Romana Holišová

13.3.2013 VSTUP DO DISKUSE

Supersport BMW i8. Policie si od auta slibuje hlavně větší ukázněnost řidičů na dálnici.
23

Zraněného policistu, který se vyboural s hybridním BMW, propustili z nemocnice

Mikulovské Pálavské vinobraní. Ilustrační foto.
16

Pálavské vinobraní oslaví už 70 let. Zastavila jej pouze okupace v roce 1968

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Z bývalé prodejny a restaurace vznikne nové kulturní centrum. Od května

Znojmo – Galerii a místo setkávání v někdejší prodejně na náměstí Republiky v centru Znojma připravuje tamní spolek Umění do Znojma. S městem jedná o výpůjčce prostor, které ještě musí projít rekonstrukcí.