Poslední dvě utkání letošního kalendářního roku mají znojemští volejbalisté za sebou. V sobotu přivítali doma soupeře, který dorazil z moravského Hlučína. Tento host ze severu Moravy se pyšní kvalitní sestavou hráčů. Ve svém středu má několik zkušených volejbalistů a navíc v jeho čele stojí bývalý volejbalový reprezentant Miroslav Kvapil. Znojmo v tomto utkání dvakrát padlo a obsadilo předposlední příčku tabulky.

Domácí hráči VK Pegas Znojmo nastoupili po dobrém výkonu z minulého utkání v Bučovicích plní optimismu a energie. „Předpokládali jsme vyrovnaný souboj," přiznal znojemský trenér Pavel Chaloupecký.

Od začátku úvodního setu se hosté z Hlučína předvedli jako velice těžký soupeř, který hraje skoro bez chyby. Domácí tým předvedl opačný výkon. Byla vidět jeho snaha a touha po vítězství, ale recept na bezchybnost soupeře nenašel. Hlučín byl herně nad jejich síly.

Přišlo sice zdramatizování ve druhém setu, které však situaci nezměnilo. Hostující hráči si koncovku zkušeně pohlídali. Ve třetím setu si hostující tým urval hned několikabodový náskok, který si s přehledem uhlídal až do konce prvního utkání. Domácí hráči tak dostali jasně 0:3. „Soupeř by jednoznačně lepší ve všech činnostech a během celého zápasu jsme jej nedokázali ničím překvapit," zhodnotil utkání znojemský nahrávač Jiří Vocilka.

Ve druhém utkání si až na pár výjimek zopakovali oba celky stejný scénář předchozí hry. Od začátku nenechali hosté nikoho na pochybách o tom, kdo v posledním letošním zápase získá všechny body. Herní kvalita Hlučína rozhodla, hosté získali body a domácí hráči obsadili druhou příčku v tabulce.

Na sestupově předposlední pozici Znojemští přezimují až do prvního utkání druhé části soutěže, která se rozběhne v lednu. „Máme jediný cíl, kterým je záchrana soutěže," zakončil domácí trenér.