Volejbalové juniorky zvítězily

Znojmo – K prvním dvěma domácím zápasům, ve volejbalové první lize juniorek skupiny C, přivítaly znojemské volejbalistky tým z Českých Budějovic. Soupeř přijel ve velmi oslabené sestavě s jedinou nahrávačkou. Navíc tato hráčka nakonec pro zdravotní potíže nemohla nastoupit,a tak je soupeř nucen postavit na nahrávku libero.

9.10.2014

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Martin Andrle

S těmito veškerými výhodami nastoupily hráčky Znojma do prvního setu v nejsilnější sestavě. Ani chybný zápis trenéra při počátečním postavení tým nerozhodil a začátek setu je v režii domácích, které se dostávají do vedení 7:4. Následně přichází první z mnoha herních výpadků v soustředění­.Hostující hráčky díky tomu snadno otáčí stav na 7:8. Po prvním technickém time-outu se domácí vrací ke své hře a soupeře přehrávají 16:11. „Soupeř měl velké potíže s naším podáním a když už se mu podařilo vrátit míč na naši polovinu, tak kombinační a důraznou hrou hru ovládáme," uvedl klub na svém Facebooku. Set nakonec končí vítězstvím 25:12.

Do druhého setu nastupuje Znojmo s výrazně změněnou sestavou. Trenér dává šanci proti takto slabému soupeři nasbírat zkušenosti a sebedůvěru hráčkám z lavičky. Bohužel tento záměr nevychází. V půlce setu vedou hosté 5:11 a na hřiště se vrací hlavní smečařka domácích Helena Leischnerová.

Hra domácích se postupně zlepšuje, ale díky zmatkům v obraně si soupeř stále udržuje pětibodový náskok. Proto se za stavu 11:17 vrací na hřiště i nahrávačka Znojemských Sabina Svobodová.

Závěr setu je velmi vyrovnaný, ale znojemský tým vítězí 27:25. Začátek třetího setu je opět díky úspěšnému podání na straně Znojma. Set se nakonec ještě dramatizuje, ale v koncovce jsou lepší domácí hráčky a vítězstvím 25:20 získávají nejen třetí set, ale i první vítězství v této sezóně.

„I přesto, že hosté přijeli podstatně oslabeni, tak utkání byla vyrovnaná. Nejlepšími hráčkami byly jednoznačně smečařka Helena Leischnerová a nahrávačka Sabina Svobodová," uvedl trenér znojemského týmu Stanislav Krč.

Druhé utkání díky dobře zvládnutému podání dostává snadno Znojmo do vedení 8:1, které však kvůli dalšímu z výpadků lehce ztrácíme. V půlce setu za stavu 12:9 začíná hrát tým znovu svoji hru a vítězí v prvním setu 25:18. „Po prohře minulý týden jsme si vylepšily náladu a nabudilo nás to k přípravě na další utkání," řekla hráčka Vendula Šarešová.

Druhý set je ze znojemské strany nejhůře zahraný z celého dne. Hru přizpůsobují hře soupeře. Neútočí, nemají přítah ani pořádné plnění hry v poli. Soupeře do půlky setu pouze dotahují. V druhé půli jde Znojmo do vedení a i minimální náskok stačí na vítězství v druhém setu. Třetí set je sice po herní stránce výrazně lepší než předchozí. Vítězstvím 25:18 získávají třetí set a s ním i druhé vítězství dne a sezony.„Náš výkon byl poznamenán marodkou v kádru a i některé hráčky, které do utkání nastoupily, měly různé zdravotní problémy," uvedl trenér VŠSK Slavia PF České Budějovice Michal Stašek.

Další zápasy sehrají znojemské hráčky již tuto sobotu, a to v Bedřichově.

MARTIN SMEJKAL

Autor: Redakce

9.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Brněnský stadion za Lužánkami v sobotu odpoledne rozezněli Iné Kafé, Michal Hrůza nebo David Koller. Poslechnout si je přišlo několik stovek lidí, neodradilo je zatažené nebe ani to, že největší hvězda festivalu Létofest, Karel Gott, nakonec nevystoupil.
22

Bez největší hvězdy. Legendárního Gotta nahradil za Lužánkami David Koller

Tomáš Martinek, 14.8., 51 cm, 3410 g, Znojmo
7

Novorozená miminka Znojemska 33. týdne 2017

Srážka auta a vlaku u Olbramkostela: dva lidé zemřeli, malá dívka bojuje o život

Olbramkostel /VIDEO/ – Málo frekventovaný železniční přejezd u stanice Olbramkostel na Znojemsku se stal v pátek svědkem nebývalé tragédie. Přímo na přejezdu se srazil osobní motorový vlak se Škodou Octavia. Srážka si vyžádala dva lidské životy.

Armáda chystá velké letecké cvičení Ample Strike

Jižní Morava – Tisícovka českých vojáků, stovky aliančních vojáků z nejméně sedmnácti zemí, velké množství techniky a především vojenské proudové letouny i vrtulníky. To vše znamená blížící se mezinárodní letecké cvičení Ample Strike 2017, do kterého se zapojí také jižní Moravě blízká 22. základna vrtulníkové základny Náměšť nad Oslavou.

Úleva. Znojmo má první výhru, Frýdek-Místek přehrálo 2:1

Znojmo /FOTOGALERIE/ – Naplnili roli favorita, ale dřelo to. Znojemští fotbalisté ve čtvrtém kole druhé ligy doma jednou přišli o vedení proti Frýdku-Místku, nakonec jej však dokázali přehrát 2:1. Po dvou remízách a jedné prohře Jihomoravané konečně slaví plný bodový zisk. „Snad se teď odrazíme k lepším výsledkům,“ oddechl si domácí kouč Jiří Balcárek.

Žaloba na územní plán: za krajem stojí přes 60 obcí

Jižní Morava – Více zastánců než odpůrců mají krajské zásady územního rozvoje. Alespoň podle počtu obcí, které se připojily na stranu Jihomoravského kraje v žalobě na platnost územního plánu, kterou před měsícem podalo patnáct jihomoravských obcí přes advokátní kancelář Frank Bold.