Zoufalství, beznaděj, smutek. Takové emoce provázely pozápasové chvíle po čtvrtečním duelu šestého kola florbalové extraligy mezi Chodovem a Znojmem.

Mělo to být utkání, které odrazí celý tým k lepším zítřkům. Opak se stal pravdou. Znojemští florbalisté prohráli i na Chodově a spadla tak na ně ještě těžší deka, než ta, která na nich byla doposud.

Jihomoravané jeli do Prahy s cílem urvat své první body, místo toho ale znovu prohráli. Tentokrát poměrně vysoko 4:9. O zápase přitom bylo rozhodnuto už po dvou třetinách, kdy Chodov držel vedení v poměru 8:0.

„,V utkání jsme jasně dominovali. Snažili jsme se proto především zklidnit zápas a nepustit Znojmo zbytečně do hry,“ mínil Pavel Krejčí, asistent trenéra Chodova.

Až v závěrečné třetině se Znojemští osmělili a vstřelili do chodovské klece čtyři branky, na náskok domácích to ale zdaleka nestačilo.

„Opravdu bychom se měli zamyslet, zda extraligu chceme hrát. Jsme pod strašnou dekou. Budeme se z toho těžko dostávat,“ působil hodně zoufalým dojmem znojemský trenér Libor Šťasta.

A krize přišla zrovna v ten nejnevhodnější moment. Už v neděli se Znojmo střetne s pražskou Spartou, která má sice na svém kontě tři body, ale její herní projev se moc neliší od toho Znojemského.

„Uvidíme, co zápas přinese. Teď zůstali doma tři hráči, kteří na Spartu pojedou. Nemáme ale mezi tím žádný trénink, takže těžko říct, jakým směrem se bude utkání ubírat,“ dodal znojemský kouč.

S předposlední Spartou Praha hrají znojemští florbalisté, jež okupují poslední místo tabulky zítra od šestnácti hodin.