Znojemské volejbalistky opět bodovaly. Výsledek je 3:0, 3:1

Znojmo – V dalších dvou kolech hostily znojemské hráčky zkušený celek z Křenovic. Letos se hostujícím nedaří tolik, jak tomu bylo v uplynulé sezóně, do Znojma v sobotu přijely oslabeny o mladší posily. Domácí tým se musel opět obejít bez zraněné Kulíškové, chyběla také Vláčilová, Gallusová, nemocná Křivánková a Stehlíková, oba zápasy hráčky odehrály v šesti.

9.12.2014

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Martin Andrle

Hra byla v prvním setu zpočátku velmi vyrovnaná, až do koncovky se žádnému z týmů nepodařilo vytvořit si oproti soupeři náskok. V koncovce Křenovice udělaly pak několik chyb za sebou, čehož domácí využily a set vyhrály.

Druhý set už od začátku rozehrály znojemské hráčky lépe, náskok si držely po celou dobu a i přes malé zaváhání v koncovce opět hru dotáhly do vítězného konce. Ve třetím setu soupeřky rezignovaly a zvládly uhrát pouze devět bodů. „Jasně jsme je přehrály na síti, dařilo se nám na bloku i v útoku. Měly také dost problémy s naším servisem, naopak my jsme až na výjimky přitahovaly celkem dobře. Ani na servisu se nekazilo tak jako obvykle. Řekla bych, že jsme zápas odehrály s rezervou, konec jsme takříkajíc odchodily," řekla po zápase Blažková.

Druhý zápas domácí hráčky zprvu podcenily, první set jasně a zaslouženě prohrály špatnou přihrávkou, hrou v poli i na síti. Druhý set se pro ně také nevyvíjel dobře, Křenovice si až do koncovky držely několikabodový náskok, znojemské hráčky se ovšem v tu chvíli rozehrály a napínavou koncovku vyhrály 29:27.

Tento moment byl pro další vývoj zápasu zlomový, domácí hráčky začaly hrát opět svou hru z prvního zápasu a v dalších dvou setech zvítězily 25:20 a 25:17, ze soboty si odnesly zasloužených šest bodů a potvrdily své prvenství v tabulce. „Začátek se moc nepovedl, asi jsme nabyly dojmu, že nám to soupeř dá zadarmo. Nehrály jsme naplno, pak se nám samozřejmě přestalo i dařit. Kdybychom se v druhém setu včas nevzpamatovaly, možná bychom druhý zápas zaslouženě prohrály. Nějak se nám ale podařilo psychicky se zvednout a do hry se zas dostat, za vítězství jsme rády," zakončila Peroutková.

9.12.2014 VSTUP DO DISKUSE

Útočník znojemských fotbalistů Jakub Teplý.

Znojmo se pokusí o první výhru. Růska štvala rýže

Senior taxi. Ilustrační foto.

Senior taxi míří do Hodonína. Od začátku září

První burčák už je v prodeji. Někteří prodejci plánují zdražení

Jižní Morava - U Valtic, u kempu Apollo mezi Lednicí a Břeclaví a u novomlýnských nádrží na silnici I/52. Na třech místech na Břeclavsku už prodává vinař Miloslav Machuča z Valtic burčák. Jako jeden z prvních na jihu Moravy. „Se sklizní jsem letos maximálně spokojený. Oproti minulému roku je hroznů víc. Máme vinohrady u Úval. Tam mrazy zasáhly vinice jen minimálně,“ řekl Machuča.

Znojmo přezkoumá autobusové linky. Vyhodnotíme i efektivitu, řekl starosta

Znojmo – Raději připravení než překvapení chtějí být znojemští radní, pokud jde o zajištění městské autobusové dopravy. Rok poté, co vleklé vyjednávání mezi odbory a dopravcem málem skončilo stávkou proto radní rozhodli, že začnou s několikaletým předstihem sbírat podklady pro budoucí výběrové řízení.

Ve Znojmě našli základy románské Loupežnické věže

Znojmo - Základy jedné z nejstarších staveb ve Znojmě odkryli v těchto dnech odborníci pod vedením archeologa znojemské pobočky Ústavu archeologické památkové péče Brno Davida Humpoly. Záchranný výzkum dělají v Hradní uličce v těsném sousedství znojemského pivovaru.