Souboj prvního celku s druhým nabídlo sobotní dvojutkání mezi aktuálně druhými znojemskými volejbalisty a týmem Volejbal Vyškov. V napínavém souboji rozhodovaly závěry prvních dvou setů.

Ty v prvním utkání vyzněly lépe pro hosty. A když se Znojmu nepodařilo vyhrát ani zbývající třetí set, pojistil si jejich protivník hned na začátku celkové vedení tabulky.

Druhé měření sil přeci jen přineslo znojemským hráčům zlepšení. Domácím se bezpečně podařilo vyhrát první dva sety. Po malém zaváhání a ztrátě třetího setu se opět vzpamatovali a zvítězili 3:1. V prostorách tělocvičny gymnázia Dr. Karla Polesného se tak mohl slavit alespoň nějaký zisk bodů.

Znojmo před utkáním ztrácelo na první Vyškov pouhé čtyři body. A jako jediný tým v lize dokázalo Vyškov připravit o body. Odstup od lídra tabulky ale i po dvou zápasech ve Znojmě zůstal stejný a domácí se tak do čela hodnocení neposunuli.

První zápas odstartoval v jedenáct hodin dopoledne a průběh prvního utkání jen potvrdil, že hráče čeká vyrovnaný souboj. Oba celky začaly útočnou hrou už z kraje. Znojmu ale dělal problém závěr setu, ve kterém dominovali Vyškovští. V tom prvním tak znojemští volejbalisté podlehli soupeři jen těsným rozdílem 23:25.

Úplně stejná situace se opakovala v následující hře. Po vyrovnaném začátku přišel opět smolný závěr. Vyškov se tak podruhé radoval rozdílem dvou bodů 23:25.

Do poslední části měl Vyškov velkou psychickou převahu a to bylo znát i na pohodě hráčů při hře. Celou dobu si zkušeně kontrolovali náskok, který udrželi na konečném rozdílu šesti bodů 19:25. Znojmu se tak v prvním utkání nepovedlo uhrát jediný set.

„Utkání s Vyškovem jsou vždy plná emocí. Samozřejmě je to z obou stran vyhecované a jde cítit napětí. Nám se bohužel v prvním zápase nepodařilo uhrát jediný set, ačkoliv se nedá říct, že bychom hráli špatně. Bohužel pro nás byl Vyškov lepší v závěrech setů, ve kterých jsme s ním nedokázali udržet krok,“ řekl trenér znojemských volejbalistů Marek Jakubec.

Druhé utkání odstartovalo jednu hodinu po poledni. Odpočatí hráči Znojma dokázali svou hru uklidnit, naopak Vyškov začal velmi nekoncentrovaně.

„V prvním zápase jsme předvedli dobrý výkon, do toho druhého jsme ale nastoupili nesoustředěně. Dělali jsme zbytečné chyby a Znojmo toho dokázalo využít,“ přiznal trenér týmu Volejbal Vyškov Martin Kříž.

Znojemští hráči byli jistí při smečích a první set i díky tomu vyhráli velkým rozdílem osmi bodů 25:17.

„Po prvním nepodařeném utkání už jsme neměli co ztratit. S klukama jsme si prostě řekli, že si především zápas užijeme. Podařila se nám zlepšit hlavně obrana na síti a i celkově jsme byli v druhém utkání lepší,“ uvedl kapitán znojemského celku Marek Holub.

Znojemští hráči si udrželi nadvládu i nad průběhem druhého setu. Po všech herních stránkách Vyškov přehrávali a tentokrát se dařilo i v koncovce. Znojmo vyhrálo poměrem 25:18.

Šanci zasáhnout do utkání dostali hráči Vyškova ve třetím setu. Po vyrovnané hře byli opět jistější v závěru a získali tak set na svoji stranu. Znojemské volejbalisty přehráli rozdílem tří bodů 22:25.

Domácí si už ale vítězství nechtěli nechat uniknout, a proto dali do dalšího setu všechno. Hráči hostujícího celku se jen stěží bránili skvělé útočné hře Znojma, až nakonec podlehli poměrem 25:20.

„Určitě jsme se chtěli o nějaké body v domácím prostředí porvat. V prvním zápase jsme trochu podcenili závěr prvních dvou setů a nakonec prohráli. Po nevydařeném utkání jsme tak chtěli alespoň porazit první celek tabulky. To se nám v druhém střetnutí podařilo, takže si myslím, že můžu být s podaným výkonem a konečným výsledkem spokojen. Jsem rád, že jsme se zlepšili na příjmu a vylepšili i útok. To nám nakonec pomohlo získat body,“ zakončil trenér domácího celku Jakubec.