VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

9.6.2011

Součástí závodu v Egyptě bude i modlitebna

Znojmo /ROZHOVOR/ - Nejprogresivnější firma Znojemska míří do Afriky. Společnost Pegas Nonwovens chce v první fázi investovat do svého plánovaného egyptského závodu se dvěma výrobními linkami až šedesát milionů euro. Jeho uvedení do provozu zamýšlí už v roce 2013.

27.5.2011

Pegas dokončuje novou halu, klesl mu ale čistý zisk

Znojmo – Devatenáctiprocentní růst výnosů, skoro devětadvacetiprocentní zvýšení provozního zisku, ale více než šestnáctiprocentní pokles čistého zisku.

26.5.2011

Freeport hlásí vyšší zisk i návštěvnost

Chvalovice, Hatě – Obchodnímu centru Freeport v bývalém hraničním pásmu Hatě se od začátku letošního roku ekonomicky velmi dobře daří. Meziročně vzrostly tržby tohoto outletového centra o více než sedm procent a návštěvnost dokonce o patnáct procent.

26.5.2011

V New York Times vychvalují Brno

Brno – Jižní Morava je jedním z nejrychleji se rozvíjejících regionů ve střední Evropě. A Brno je živé město v jejím srdci s bohatým kulturním životem, ze kterého není daleko do Vídně, Prahy ani Budapešti. Chválu vystřiženou jako z reklamního letáku si mohli nedávno přečíst čtenáři amerického deníku New York Times. Podle odborníků může zmínka v tak významných novinách přilákat na jižní Moravu další významné firmy.

26.4.2011

Vertex v Krumlově letos končí

Moravský Krumlov, Hodonice – Jen velká poptávka po stavební perlince oddálila uzavření továrny nadnárodní společnosti Saint-Gobain Vertex v Moravském Krumlově. Výroba se odtud postupně kompletně přesouvá do Hodonic.

29.3.2011

Pasáž ohlídá strážný, nájemníci si ale připlatí

Znojmo /FOTOGALERIE/ - Ročně o dvanáct tisíc korun víc zaplatí za pronájem malé prodejny s dětským značkovým oblečením v Radniční pasáži Ivana Plačková. Důvodem je měsíční výplata vrátnému, který od prvního dubna bude hlídat opravené prostory vestibulu znojemské radnice.

25.3.2011

Kauza Lenza: zkušebna přišla o akreditaci

Znojmo, Brno - Kvůli posudku na nábytek hnanické společnosti Lenza přišla o akreditaci brněnská zkušebna Mendelovy univerzity. Firma zvažuje další právní kroky.

21.3.2011

Pegas zvýšil tržby o 20 procent

Znojmo – Znojemské společnosti Pegas Nonwovens stoupl podle předběžných odhadů za minulý rok čistý zisk meziročně o jedno procento na více než pětiset miliónu korun. Tržby firma zvýšila dokonce o dvacet procent na více než tři a půl miliardy korun.

23.2.2011

Jevišovický zemědělský podnik už patří Agrofertu

Jevišovice – Největší zemědělský podnik na Znojemsku, někdejší Agrodružstvo Jevišovice, má od úterka nového majitele. Po několikaměsíčních jednáních i prověrce antimonopolním úřadem se jím stal Agrofert podnikatele Andreje Babiše. Ten bude firmu, zastřešenou dnes společností Citonice Agro, ovládat přes svůj kroměřížský podnik Navos.

6.2.2011

Ve Znojmě se po čase opět šijí dresy

Znojmo /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Společnost Aper, vlastněná Romanem Kaňkovským a Antonínem Míčkem, převzala po firmě Excalibur výrobu dresů.

16.1.2011

Dušek: Ubytujeme dalších sedmdesát důchodců

Šanov /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Za osm měsíců a třicet milionů korun postavil Jiří Dušek v Šanově soukromý domov důchodců, dnes už plánuje jeho další rozšíření.

8.1.2011

Vertex v Krumlově skončí v létě

Moravský Krumlov - Až v polovině letošního roku se přemístí výroba jednoho z největších zaměstnavatelů v Moravském Krumlově, Vertexu, do Hodonic. Původně přitom měl Vertex v Krumlově skončit na konci minulého roku.

1.12.2010

Společnosti Pegas vzrostl provozní zisk

Znojmo – Téměř desetiprocentní nárůst ukazatele EBITDA, tedy zisku před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace, zaznamenala ve třetím čtvrtletí letošního roku oproti stejnému období vloni společnost Pegas Nonwovens. Tržby třetího čtvrtletí se přitom vyšplhaly na čtyřicet a půl milionu euro.

11.11.2010

Obchodní centrum je už plné nových obchodů

Znojmo – Veškeré prodejní plochy už má ve svém novém obchodním centru ve Znojmě pronajat obchodní řetězec Stop.Shop.

29.10.2010

Znojmo je pro byznysmeny stále méně atraktivní

Znojmo – Další propad v žebříčku soutěže Město pro byznys, kterou letos třetím rokem vyhlásil týdeník Ekonom, zaznamenalo Znojmo. To skončilo na sto osmém místě, Moravský Krumlov je na sto pětačtyřicáté příčce.

7.10.2010

Znojmo obhlíží výrobce sterilovaných okurek

Znojmo - Jako svůj největší předvolební trumf vytáhli ve středu odpoledne znojemští sociální demokraté společnost PT Servis Tábor. Druhý největší tuzemský zpracovatelský podnik uvažuje o obnově výroby tradiční, znojemské sterilované okurky ve Znojmě.

22.9.2010

Začaly výkupy pozemků pro protipovodňové hráze

Znojmo - O kus blíže k plánovaným protipovodňovým opatřením jsou představitelé města. Dohodli se se všemi vlastníky pozemků, které jsou potřeba pro výstavbu protipovodňových opatření.

9.9.2010

Žně skončily, kvalita úrody je ale špatná

Znojemsko - I když žně na Znojemsku už oficiálně skončily, někde obilí na poli ještě zůstalo a už zřejmě zůstane. Zemědělcům nezbude nic jiného, než je zaorat, protože shnilo a už se s ním nedá nic dělat. Sklizeň je podle odborníků průměrná nebo stejná jako vloni, avšak kvalita podstatně horší. Navíc vloni měli pěstitelé obilí pod střechou o čtrnáct dní dříve.

27.8.2010

Pegasu klesl čistý zisk o více než čtyřicet procent

Znojmo – O více než čtyřicet procent klesl společnosti Pegas v prvním pololetí letošního roku čistý zisk oproti stejnému loňskému ukazateli. Firma naopak vykázala výnosy ve výši téměř sedmdesát milionů euro, což je o téměř devět procent více než ve stejném období loňského roku.

24.8.2010

Obecní prodejna: nájem 500 měsíčně

Chvalovice – Chvalovický starosta chtěl otevřít v obci levnou prodejnu potravin. Zajímal se o ni vietnamský obchodník s pozastaveným živnostenským oprávněním.

22.7.2010

Znojmo obkličují další solární panely

Znojmo /FOTOGALERIE/ - Fotovoltaické elektrárny obkličují Znojmo. Na desetiletí obsazují v těsném sousedství města kolem padesáti hektarů půdy. V těchto dnech buduje soukromá společnost například panely na poli za Příměticemi.

4.7.2010

Štohl: Nejlépe se odreaguji ve vysokoškolském klubu

Znojmo /ROZHOVOR/ – Dnešní generace čtyřicátníků ho ještě pamatují jako skvělého pedagoga na znojemské Obchodní akademii, nynější studenti už Pavla Štohla znají jako prorektora a vysokoškolského učitele na Soukromé vysoké škole ekonomické.

16.6.2010

U Dukovan nemohou být větrníky kvůli uzávěře

Znojemsko, Třebíčsko - Radní kraje Vysočina nesouhlasí se stavbou větrného parku nedaleko Jaderné elektrárny Dukovany.

20.5.2010

Vytrvalý déšť ničí úrodu v sadech i na polích

Jižní Morava /AKTUALIZOVÁNO, INFOGRAFIKA/ - Deště posledních dní nedělají vrásky na čele jen lidem v okolí rozvodněných řek, ale i zemědělcům na jižní Moravě. Tuší, že letošní úroda bude kvůli nim slabá.

13.5.2010

Průvodce: Znojmo musí milovat každý z nás

Znojmo – Dvaatřicetiletý pedagog Lukáš David je fanda do historie a má rád práci s lidmi.

11.5.2010

V kraji letos přibylo turistů. O několik stovek

Jižní Morava - Optimismus je zatím předčasný, drobného nárůstu počtu turistů si však ceníme. Tak hodnotí odborníci nejnovější údaje Českého statistického úřadu o cestovním ruchu na jižní Moravě. Poprvé po dlouhých měsících totiž meziročně vzrostl počet lidí, kteří region navštívili.

6.5.2010

Je jasno, vinice i sady zimu přežily

Znojemsko /DISKUTUJTE/ - Po lednových mrazech čeká vinaře nižší až třicetiprocentní úroda. Pro sadaře je předpověď optimistická

5.5.2010

Vinařům klesly zisky, prodali méně vína

Znojemsko – Až o pětinu klesly vloni vinařům zisky i objemy prodaného vína. Může za to horší ekonomická situace, ale i stále rostoucí dovozy levných vín ze zahraničí.

4.5.2010

Prací pro město si přivydělá stovka lidí

Znojmo /FOTOGALERIE, DISKUTUJTE/ - Stovka nezaměstnaných přijala nabídku znojemské radnice na krátkodobou sezonní práci. Padesátičlenné skupiny budou pro Městskou zeleň pracovat až do podzimu.

28.4.2010

E.S.E., hanba Miroslavi, nesmí podnikat

Miroslav – Firma, přistižená loni nejčastěji při padělání burčáku, přišla o živnostenské oprávnění. Živnostenský úřad tímto způsobem trestá podnikatele poměrně ojediněle.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení