VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

31.5.2015

Vznikající minipivovary v regionu finišují. Znojmo ochutná pivo v půlce června

Znojemsko – Nejen Znojmo, ale i Bítov jsou o krok blíž k ochutnání piva z tamního minipivovaru. Ve znojemském pivovaru i bítovské hasičské zbrojnici finišují stavební práce. Znojemští sládci již uvařili ve vypůjčených prostorách dvě jedenáctky a pivaři je ochutnají v polovině června. Na osazení technologiemi zatím čekají oba pivovary.

AKTUALIZOVÁNO
27.5.2015

Strach z utrácení je pryč. Lidé čím dál víc nakupují starožitný nábytek

Jižní Morava - Starý nábytek a dekorace do domu nebo bytu, ale také známky nebo mince. Lidí nakupujících starožitnosti neustále přibývá. Dřív chtěli především získat levné věci a poté je draze prodat, teď si častěji renovovanými předměty vybavují své obydlí. Z nostalgie, ale také kvůli charakteru, který tak jejich domov získá. Starožitnictví na jižní Moravě ale ubývá. Konkurují jim internetové bazary a aukční servery.

20.6.2014

Jak funguje oddlužení?

Zadluženost českých domácností se podle statistik ČNB pohybují v bilionech korun. Naštěstí ale přibývá těch, kteří se snaží svou tíživou situaci řešit dříve, než jim doma zazvoní exekutoři. Pokud vám dluhy přerostly přes hlavu, můžete zažádat o oddlužení.. Jen v květnu 2014 toho využilo 1 414 obyvatel České republiky.

9.6.2014

Vývoj hypotečních sazeb: Co nás čeká v létě?

Hypotéky nadále zlevňují. Průměrná úroková sazba meziměsíčně klesla o pět setin procentního bodu -  z 2,93 % na 2,88 %. Tak nízko to ještě nebylo! Ideální čas na to přemýšlet o vlastním bydlení, tvrdí odborníci.

5.6.2014

Průměrný plat vzrostl na jižní Moravě o 890 korun. Nejvíc v České republice

Jižní Morava – Na bezmála čtyřiadvacet tisíc korun se zvedla v prvním čtvrtletí letošního roku průměrná hrubá mzda v Jihomoravském kraji. Konkrétně o 890 korun. Jižní Morava tak zaznamenala mezi kraji v České republice největší nárůst. Informaci zveřejnil Český statistický úřad.

4.6.2014

Proč se nevyplatí fixovat ceny energií?

S fixací cen energií se v poslední době doslova roztrhl pytel. Dodavatelé lákají své klienty na jistotu pevné ceny na předem smluvenou dobu. Zafixujte si cenu a nemusíte se bát neustálého zdražování energií, slyšíme ze všech stran. Je ale tato nabídka skutečně tak výhodná, jak se tváří?

25.5.2014

Brněnský investor Hlavenka: Paralen budou časem předepisovat mobily

Brno /ROZHOVOR/ - Brněnský investor Jiří Hlavenka byl u počátků českého internetu a hlad po technologických novinkách se ho drží dál. V následujících letech očekává rozvoj elektronických senzorů, které budou nepřetržitě hlídat zdraví lidí. „Člověk, který je kardiak a hrozí mu infarkt, si pořídí malý senzor ve formě náplasti. Lékaři zjistili, že dvacet minut před infarktem vysílá tělo varovné signály, které tento senzor může zachytit a zavolat záchranku," nastiňuje Hlavenka budoucnost technologií.

12.5.2014

Nezaměstnaných na jižní Moravě s nástupem sezónních prací ubylo

Jižní Morava – Nezaměstnaných na jižní Moravě v dubnu ubylo. Míra nezaměstnanosti klesla o 0,6 procentního bodu na 8,5 procenta. Celkem bylo v kraji 68 885 lidí bez práce. Ukázaly to dubnové statistiky Úřadu práce.

8.5.2014

Lahofer majetkově vstoupil do Vinařství Hanzel

Dobšice, Chvalovice – Majitelé dobšického Vinařství Lahofer, jednoho z největších pěstitelů vinné révy v České republice, uzavřeli začátkem tohoto týdne dohodu o významné akvizici. Do skupiny firem Lahofer se tak dostalo miroslavské Vinařství Hanzel. To od navýšení své výrobní kapacity v roce 2012 odebíralo od dobšického vinařství podstatnou část suroviny pro svou vlastní výrobu.

24.4.2014

Plyn v Jihomoravském kraji patří mezi nejdražší. Jak ušetřit?

Ceny zemního plynu se značně liší napříč celou republikou. Bohužel Jihomoravský kraj patří mezi ty nejdražší oblasti. Obyvatelé Znojma, Moravského Krumlova, Hrušovan a okolí si musí oproti Praze nebo jižním Čechám výrazně připlatit. Rozdíly ve vyúčtováních jsou enormní.

18.2.2014

Miliony eur zlepší podmínky chovu krav a ovcí

Znojemsko - Ministerstvo zemědělství nabízí chovatelům skotu 57 milionů eur. Chce tak zastavit útlum chovu dobytka. Dotace využijí i někteří chovatelé na Znojemsku.

17.1.2014

Bývalý Vertex v Krumlově je na prodej. Za 60 milionů korun

Moravský Krumlov – Rozlehlý výrobní areál nedaleko centra Moravského Krumlova je na prodej. Majitelé požadují 60 milionů korun. Zatím si objekt pronajímají místní podnikatelé.

9.1.2014

Firmy v Jihomoravském kraji se těší na mírný růst ekonomiky

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Přelomový rok očekávají jihomoravské firmy. Po několika letech útlumu se má ekonomika začít zvedat. Rozšiřování výroby plánují tradiční obory v kraji jako vinařství nebo strojírenský průmysl. Podle ekonomů je však na místě opatrnost, růst bude jen pozvolný.

31.10.2013

Pneuservisy jedou naplno. Bez objednání si zákazníci počkají

Znojemsko - Pneuservisy jsou v jednom kole a přezouvají čtrnáct dní dopředu objednané zákazníky, bez objednání pak s dlouhým čekáním.

17.9.2013

Znojemská keramička poprvé v historii otevře veřejnosti

Znojmo - Poprvé za 135 let existence znojemské keramičky, v níž se dnes vyrábí sortiment Jika, bude mít veřejnost možnost nahlédnout do výrobních prostor tohoto podniku. A to v pátek 20. září, kdy se tam uskuteční od osmi do sedmnácti hodin den otevřených dveří.

10.9.2013

Firma Unipap výrobu nerozjede, nová místa nabídne AZ Pokorný

Moravský Krumlov – Firma Unipap, která před časem odkoupila areál Vertexu v Moravském Krumlově, výrobu zřejmě nerozjede. Nová místa by mohla ale nabídnout společnost AZ Pokorný.

5.9.2013

Moravský Krumlov nabídne levnější energie

Moravský Krumlov – Přístup k výhodnějším smlouvám s dodavateli energií nabídne lidem v Moravském Krumlově. Namísto spolupráce s firmou organizující elektronické aukce ale radnice využije služeb obecně prospěšné společnosti Energie pod kontrolou, ve které se město angažuje víc než rok.

16.8.2013

Výhodné volání s Deníkem bez jakékoliv smlouvy a dalších závazků

Praha - Vadí vám, že mobilní operátoři nabízejí zvýhodněné volání pouze tehdy, uzavřete-li s nimi smlouvu na rok či dva, kterou je prakticky nemožné vypovědět? V takovém případě zvolte zvýhodněný tarif Pět pohromadě pro předplatitele regionálního Deníku – nebudete podepisovat žádnou smlouvu a můžete jej kdykoliv ukončit.

15.8.2013

S výhodným voláním s Deníkem můžete získat dvě SIM karty

Praha - Pokud jste předplatitelem regionálního Deníku, případně se jim chcete stát, můžete získat v rámci tarifu Pět pohromadě dvě Sim karty.

14.8.2013

Neplaťte zbytečně! Volejte s Deníkem a nechte si účtovat hovor po vteřinách

Praha - U běžných předplacených karet se hovory účtují po minutách. Stačí volat pár sekund a už platíte tolik, jako byste mluvili celou minutu. Ne tak s regionálním Deníkem – u tarifů pro předplatitele zaplatíte opravdu jenom čas, který skutečně provoláte.

13.8.2013

Deník nabízí výhodné volání pro své předplatitele

Praha - Pro současné i budoucí předplatitele regionálního Deníku připravil jejich vydavatel příjemné překvapení: ve spolupráci se společností Vodafone jim nabízí zvýhodněné mobilní volání.

11.7.2013

Nezaměstnaných bylo v červnu na Znojemsku méně

Znojemsko - O dvě stě padesát uchazečů o zaměstnání méně než v květnu eviduje v měsíci červnu znojemský pracovní úřad. Jako každý rok počty nezaměstnaných o prázdninách klesají díky sezonním pracím.

9.6.2013

Vína Znojemska uspěla na výstavě v Kanadě

Znojmo - Sedm medailí nasbírali vinaři ze Znojemska na prestižní výstavě Selections Mondiales de Vins v kanadském Quebecu. Na Znojemsko zamířila téměř polovina úspěchů, které v Kanadě získali moravští vinaři. Zvláštním oceněním VinoFed Award se blýskly Vinice Hnanice.

1.5.2013

Jarovín vybral letošní vítěze. Zvítězil dobšický vinař Hort

Znojmo – Nejlepší vína desátého ročníku přehlídky růžových vín Jarovín Rosé vybrala počátkem týdne odborná degustační komise. Titul šampiona zůstal takříkajíc doma. Nejvyšší ocenění poroty totiž získal dobšický vinař Jiří Hort.

6.4.2013

Otevřeli nové infocentrum VOC Znojmo Vlkova věž

Znojmo - Ochutnávky vína na vyhlídce věže, speciální vinný bar, možnost zakoupit si lahev špičkového vína i v neděli a o svátcích, a hlavně nepřeberné množství informací o vinařství. To vše najdou návštěvníci ve znojemské Vlkově věži, kde je zřízeno nové informační centrum. Po letech v ústraní tak nepřehlédnutelná památka města opět ožívá. Ode dneška se totiž její prostory mění na Informační centrum VOC Znojmo pro všechny vyznavače vinařské turistiky. Ti v novém informačním centru najdou množství informací o vinařstvích a vinařských akcích, a to aktuálních i těch připravovaných, ochutnat budou moci z bohaté nabídky VOC vín a k dispozici jim bude i vyhlídka z věže.

1.4.2013

Cenné zlato. Vinařstvím roku 2012 se stal šatovský Znovín

Znojmo - Po třech účastech ve finále slaví Znovín Znojmo první vítězství v prestižní soutěži Vinařství roku. Podle ředitele úspěch zvýší hodnotu společnosti.

18.3.2013

Znojmo mění podací lhůtu a mírní podmínky pro „superfirmu“

Znojmo - Soutěž na firmu, která má pro Znojmo organizovat v příštích letech veřejné zakázky, je zatím bez vítěze. Město totiž prodloužilo lhůtu pro podání nabídek, a to až do 8. dubna. A důvod? „Došlo k tomu na základě dodatečných informací a změn zadávací dokumentace," sdělila bez většího vysvětlení na prvotní dotaz Deníku mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková. Smlouva s vítězem soutěže tak má být uzavřena až na začátku roku 2014.

5.3.2013

Výroba okurek ve Znojmě? Odloženo na neurčito

Znojmo – Vedení města se mnou nejedná, navíc není vhodná doba pro expanzi. Sterilované okurky ve Znojmě v dohledné době vyrábět nebudu. Takový vzkaz posílá do Znojma jednatel společnosti PT Servis Tábor Pavel Tomáš. Je to prakticky dva a půl roku ode dne, kdy myšlenku na obnovení výroby tradiční znojemské nakládané okurky podnikatel před volbami veřejně prezentoval společně s tehdejšími špičkami znojemské sociální demokracie.

2.3.2013

OBRAZEM: Lechovičtí vinaři i s Hamanem lisovali slámové víno

Lechovice - Tradiční společenská akce zakončila ve čtvrtek lisování slámového vína Vinných sklepů Lechovice. Lisování se ujala bývalá hokejová hvězda extraligového týmu znojemských Orlů Radek Haman spolu s Davidem Michalovičem. „Na slámové víno jsme vybrali hrozny Ryzlinku rýnského z viniční trati Nad Kolářovým sklepem, které přes čtyři měsíce vysychaly na slámě v provozovně v Boroticích. Ke konci roku pak nabídneme asi dvě stě litrů této speciality, plnit ji budeme do dvoudecilitrových lahví. Cena každé se pohybuje mezi tři sta dvaceti až tři sta padesáti korunami," vysvětlil sklepmistr Vinných sklepů Lechovice Jan Hrachovský.

7.2.2013

Jika rozjede ve Znojmě výrobu nábytku. Zaměstná dalších třicet lidí

Znojmo - Společnost Laufen CZ vyrábějící sanitární keramiku rozjede ve svém závodě ve Znojmě od poloviny února vlastní linku na výrobu koupelnového nábytku Jika. Nový provoz vznikl ve stávajících prostorách firmy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies