VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

29.3.2012

Hrušovanský zámek je opět na prodej, na údržbu chybí peníze

Znojemsko - Horkým bramborem jsou v rukách radních v Miroslavi a Hrušovanech tamní zámky. Údržba a opravy jsou nákladné, zastupitelé se proto chtějí památek zbavit.

25.3.2012

Ve studiu v Čermákovicích nahrával i Petr Bende

Čermákovice - /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ Téměř na konci světa, v zastrčené vesničce na rozhraní Znojemska a Třebíčska, dokázal Pavel Dočkal se společníkem vybudovat fungující nahrávací studio. Jejich služeb a kumštu využil loni i Petr Bende. Zpěváci sem jezdí relaxovat a každá deska vzniká v obrovské pohodě.

17.3.2012

Hospodaření Pegasu v loňském roce? Pokles čistého zisku

Znojmo - Nárůst celkových konsolidovaných výnosů o téměř dvanáct procent oproti předchozímu roku na 165,8 milionu euro v roce 2011, ale meziroční pokles čistého zisku o třetinu na čtrnáct milionů euro kvůli kurzovým rozdílům a vyšší dani z příjmů. To jsou některá z hlavních čísel hospodaření společnosti Pegas Nonwovens v loňském roce. Společnost je zveřejnila v tomto týdnu.

12.3.2012

Nástupce Vertexu: nejprve opravy areálu, výrobní program až od října

Moravský Krumlov - Areál Vertexu v Moravském Krumlově odkoupila česká firma Unipap.  Kdy a kolik lidí zde najde práci, firma zatím nesdělila.

11.3.2012

Do Vranovské Vsi míří bioplyn, v Krumlově neuspěl

Znojemsko - Po větru a slunci chce investor u Vranovské Vsi zapřáhnout i bioplyn. Podle starosty je projekt na samém začátku. V Moravském Krumlově záměr neuspěl, jiná firma chce do Znojma.

30.12.2011

Znojemské vinařství pomohlo k opravě silnic a koupi strojů

Znojemsko - K dotacím v celkové výši přes pět milionů korun pomohla svým členům, obcím, firmám a neziskovým subjektům Místní akční skupina Znojemské vinařství. Za letošní rok pomohla především se získáním peněz na opravy či koupi nových strojů.

20.9.2011

Vertex má v Krumlově nahradit jiná firma

Moravský Krumlov – Do konce roku zmizí definitivně z Moravského Krumlova logo společnosti Saint–Gobain Vertex.

18.9.2011

Znojemsko bude hledat nejlepší vína

Znojmo – Jako poslední z celé republiky čeká vinaře ze Znojemska hodnocení jejich produktů pro Národní soutěž vín.

9.9.2011

Jan Drozd vybudoval ve Znojmě jedinečné Muzeum motorismu

Znojmo - Dva roky chodili lidé kolem nevzhledné ruiny bývalé elektrárny na břehu řeky Dyje s tázavě pozdviženým obočím. Cyklopenzion, noční podnik pro pány, byt pro ředitele znojemského muzea, zámečnictví – nesly se městem zaručené zprávy. Už třetí rok je ale díky nové fasádě jasno: v průmyslovém objektu z první republiky vzniklo Muzeum motorismu, největší v širokém okolí.

9.9.2011

Pavel Mašek v oboru podniká už dvacátým rokem

Znojmo - Ve vůni dřeva, ve světě pohádek a dětských úsměvů podniká ve Znojmě Pavel Mašek. V jeho rodinné firmě Mašek – umělecká výroba ročně vyrobí desítky tisíc loutek nejrůznějších velikostí, ale i maňásky, loutková divadýlka, dekorace, rekvizity či hračky.

9.9.2011

Polášek: Nabízíme lidem tradiční, poctivý chleba

Jevišovice - Ve dne spí, v noci peče chléb. Mezi pátou a sedmou hodinou ranní ho veze do Znojma a pak otevírá prodejnu v Jevišovicích.

19.7.2011

Benzín je na jižní Moravě nejdražší

Jižní Morava – Cestování autem se opět o něco prodraží. Ceny pohonných hmot po období mírného klesání a stagnace opět stouply. Zdražení je až padesátihaléřové a nejdražší benzín je na Jižní Moravě.

4.7.2011

Vinařství Líbal bodovalo v USA

San Francisco, Znojemsko – Sedmdesát devět medailí přivezli čeští a moravští vinaři ze světové soutěže v San Franciscu. Mezi Sauvignony vyhrál vzorek VOC Vinařství Líbal z Horních Dunajovic.

9.6.2011

Součástí závodu v Egyptě bude i modlitebna

Znojmo /ROZHOVOR/ - Nejprogresivnější firma Znojemska míří do Afriky. Společnost Pegas Nonwovens chce v první fázi investovat do svého plánovaného egyptského závodu se dvěma výrobními linkami až šedesát milionů euro. Jeho uvedení do provozu zamýšlí už v roce 2013.

27.5.2011

Pegas dokončuje novou halu, klesl mu ale čistý zisk

Znojmo – Devatenáctiprocentní růst výnosů, skoro devětadvacetiprocentní zvýšení provozního zisku, ale více než šestnáctiprocentní pokles čistého zisku.

26.5.2011

Freeport hlásí vyšší zisk i návštěvnost

Chvalovice, Hatě – Obchodnímu centru Freeport v bývalém hraničním pásmu Hatě se od začátku letošního roku ekonomicky velmi dobře daří. Meziročně vzrostly tržby tohoto outletového centra o více než sedm procent a návštěvnost dokonce o patnáct procent.

26.5.2011

V New York Times vychvalují Brno

Brno – Jižní Morava je jedním z nejrychleji se rozvíjejících regionů ve střední Evropě. A Brno je živé město v jejím srdci s bohatým kulturním životem, ze kterého není daleko do Vídně, Prahy ani Budapešti. Chválu vystřiženou jako z reklamního letáku si mohli nedávno přečíst čtenáři amerického deníku New York Times. Podle odborníků může zmínka v tak významných novinách přilákat na jižní Moravu další významné firmy.

26.4.2011

Vertex v Krumlově letos končí

Moravský Krumlov, Hodonice – Jen velká poptávka po stavební perlince oddálila uzavření továrny nadnárodní společnosti Saint-Gobain Vertex v Moravském Krumlově. Výroba se odtud postupně kompletně přesouvá do Hodonic.

29.3.2011

Pasáž ohlídá strážný, nájemníci si ale připlatí

Znojmo /FOTOGALERIE/ - Ročně o dvanáct tisíc korun víc zaplatí za pronájem malé prodejny s dětským značkovým oblečením v Radniční pasáži Ivana Plačková. Důvodem je měsíční výplata vrátnému, který od prvního dubna bude hlídat opravené prostory vestibulu znojemské radnice.

25.3.2011

Kauza Lenza: zkušebna přišla o akreditaci

Znojmo, Brno - Kvůli posudku na nábytek hnanické společnosti Lenza přišla o akreditaci brněnská zkušebna Mendelovy univerzity. Firma zvažuje další právní kroky.

21.3.2011

Pegas zvýšil tržby o 20 procent

Znojmo – Znojemské společnosti Pegas Nonwovens stoupl podle předběžných odhadů za minulý rok čistý zisk meziročně o jedno procento na více než pětiset miliónu korun. Tržby firma zvýšila dokonce o dvacet procent na více než tři a půl miliardy korun.

23.2.2011

Jevišovický zemědělský podnik už patří Agrofertu

Jevišovice – Největší zemědělský podnik na Znojemsku, někdejší Agrodružstvo Jevišovice, má od úterka nového majitele. Po několikaměsíčních jednáních i prověrce antimonopolním úřadem se jím stal Agrofert podnikatele Andreje Babiše. Ten bude firmu, zastřešenou dnes společností Citonice Agro, ovládat přes svůj kroměřížský podnik Navos.

6.2.2011

Ve Znojmě se po čase opět šijí dresy

Znojmo /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Společnost Aper, vlastněná Romanem Kaňkovským a Antonínem Míčkem, převzala po firmě Excalibur výrobu dresů.

16.1.2011

Dušek: Ubytujeme dalších sedmdesát důchodců

Šanov /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Za osm měsíců a třicet milionů korun postavil Jiří Dušek v Šanově soukromý domov důchodců, dnes už plánuje jeho další rozšíření.

8.1.2011

Vertex v Krumlově skončí v létě

Moravský Krumlov - Až v polovině letošního roku se přemístí výroba jednoho z největších zaměstnavatelů v Moravském Krumlově, Vertexu, do Hodonic. Původně přitom měl Vertex v Krumlově skončit na konci minulého roku.

1.12.2010

Společnosti Pegas vzrostl provozní zisk

Znojmo – Téměř desetiprocentní nárůst ukazatele EBITDA, tedy zisku před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace, zaznamenala ve třetím čtvrtletí letošního roku oproti stejnému období vloni společnost Pegas Nonwovens. Tržby třetího čtvrtletí se přitom vyšplhaly na čtyřicet a půl milionu euro.

11.11.2010

Obchodní centrum je už plné nových obchodů

Znojmo – Veškeré prodejní plochy už má ve svém novém obchodním centru ve Znojmě pronajat obchodní řetězec Stop.Shop.

29.10.2010

Znojmo je pro byznysmeny stále méně atraktivní

Znojmo – Další propad v žebříčku soutěže Město pro byznys, kterou letos třetím rokem vyhlásil týdeník Ekonom, zaznamenalo Znojmo. To skončilo na sto osmém místě, Moravský Krumlov je na sto pětačtyřicáté příčce.

7.10.2010

Znojmo obhlíží výrobce sterilovaných okurek

Znojmo - Jako svůj největší předvolební trumf vytáhli ve středu odpoledne znojemští sociální demokraté společnost PT Servis Tábor. Druhý největší tuzemský zpracovatelský podnik uvažuje o obnově výroby tradiční, znojemské sterilované okurky ve Znojmě.

22.9.2010

Začaly výkupy pozemků pro protipovodňové hráze

Znojmo - O kus blíže k plánovaným protipovodňovým opatřením jsou představitelé města. Dohodli se se všemi vlastníky pozemků, které jsou potřeba pro výstavbu protipovodňových opatření.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies